zak
Szkoły dla dorosłych za darmo!
Historia firmy
  • 1998 – W Łodzi powstaje „Centrum Nauki i Biznesu Żak”. Firma działa na terenie Łodzi prowadząc szkoły policealne, kursy języków obcych oraz przygotowujące do egzaminów maturalnych.

• 1999 – Firma rozszerza swą działalność o 6 nowych filii: Gdańsk, Gliwice, Katowice, Kraków, Rybnik, Sosnowiec.
  • zima 2000 – Do już istniejących filii dołączają 4 nowe: Bielsko-Biała, Gdynia, Nowy Sącz, Tarnów.
  • wiosna 2000 – Otwiera się nowy oddział w Poznaniu.
  • zima 2002 – Nowy oddział Oświęcim.
  • 2003 – Znaczny rozwój firmy. Zostaje otworzonych kolejnych 12 oddziałów: Bydgoszcz, Częstochowa, Kalisz, Elbląg, Kwidzyn, Koszalin, Piła, Toruń, Włocławek, Wrocław, Tychy.
  • 2004 – Powstaje nowych 16 filii: Bełchatów, Białystok, Gorzów, Kielce, Konin, Lublin, Nowy Targ, Olsztyn, Opole, Piła, Rzeszów, Sieradz, Szczecin, Tomaszów Mazowiecki, Zielona Góra, Zduńska Wola. „Żak” staje się największą siecią szkół policealnych w Polsce. Łącznie mamy 41 oddziałów i ponad 50 kierunków nauki w ofercie.
  • 2006 – Centrum Nauki i Biznesu Żak przekształca się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Tego samego roku lista miast powiększa się o 7 nowych pozycji: Jastrzębie Zdrój, Kołobrzeg, Łomża, Mława, Siedlce, Skierniewice, Suwałki.
  • 2007 – „Żak” ma już 55 oddziałów w całej Polsce. Do już istniejących dołączają: Pruszków, Płock, Radomsko, Tarnowskie Góry, Wołomin, Wałbrzych.
  • 2008 – Nowe filie w Jaśle, Chełmie, Zamościu, Legionowie.
  • 2009 – Starograd Gdański, Racibórz, Piaseczno, Legnica, Kraśnik, Kłodzko- nowe punkty na żakowskiej mapie.
  • 2010 – Do już istniejących dołączają: Będzin, Biała Podlaska, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Kędzierzyn-Koźle, Leszno, Ostrowiec Świętokrzyski, Ostrołęka, Ostrów Wielkopolski, Radom, Starachowice, Skarżysko-Kamienna, Stargard Szczeciński, Zabrze, Zgorzelec, Zgierz.
  • 04.07.2010 – Twarzą Żaka zostaje znany aktor Cezary Żak.
  • Jesień 2014 – Otwieramy kolejne oddziały: Grudziądz, Inowrocław, Piotrków Trybunalski, Puławy, Żagań. Jesteśmy dla Was już w ponad 80 miastach!