• Start  »
  •  «

Jak zostać
słuchaczem?

Cieszymy się, że tutaj trafiłeś. Poniżej znajdziesz odpowiedź na bardzo ważne pytania:

• jak zostać słuchaczem szkoły Żak?

• jak zapisać się do szkoły Żak na kurs stacjonarny lub kurs online?

Przede wszystkim musisz spełnić kilka podstawowych wymagań. Zapisując się do szkoły Żak musisz mieć ukończone 18 lat. Przy zapisie nie wymagamy od Ciebie posiadania matury. Nie przeprowadzamy także egzaminów wstępnych.

Do szkoły Żak możesz się zapisać online lub stacjonarnie – czyli odwiedzając sekretariat wybranej przez Ciebie szkoły.

Zapis online

Krok 1

Wejdź na stronę zapisów online https://zak.edu.pl/zapisz-sie-online.

Krok 2

Uzupełnij dane niezbędne do przygotowania umowy.

Krok 3

Wybierz opcję „zapisuję się online”, jeżeli chcesz szybko i wygodnie podpisać umowę online. Bez zbędnego wychodzenia z domu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o wybranym kierunku kliknij przycisk „rezerwuję miejsce” – odezwiemy się do Ciebie. Pamiętaj, że Twoja rezerwacja ma ograniczenie czasowe!

Krok 4

Dostarcz do sekretariatu wybranej przez Ciebie szkoły wymagane dokumenty.

Zapis stacjonarny

Krok 1

Wybierz interesujący Cię kierunek lub kurs.

Krok 2

Odwiedź sekretariat wybranej przez Ciebie szkoły i dokonaj zapisu. Pamiętaj, że na niektóre kierunki wymagamy dostarczenia dokumentów np. świadectwa ukończenia odpowiedniej szkoły, podania o przyjęcie, badań lekarskich itp.

Krok 3

Podpisz umowę i… witamy w gronie słuchaczy szkoły Żak!

rJakich dokumentów wymagamy,
gdy zapisujesz się do naszej szkoły?

Niezależnie od tego czy robisz to stacjonarnie, czy też online – do sekretariatu szkoły Żak musisz dostarczyć:

• W przypadku wyboru szkoły policealnej oraz dwóch kierunków kształcenia jednorocznego (Agent celny, Rejestratorka medyczna) niezbędne jest dostarczenie do sekretariatu wybranej przez Ciebie szkoły Żak świadectwa ukończenia szkoły średniej. Nie wymagamy od Ciebie posiadania matury.

• W przypadku wyboru liceum ogólnokształcącego dla dorosłych musisz dostarczyć nam świadectwo ukończenia gimnazjum, 8-letniej szkoły podstawowej, zasadniczej szkoły zawodowej lub szkoły branżowej.

• Dodatkowo potrzebujemy od Ciebie 2 zdjęć legitymacyjnych – będą one niezbędne do wystawienia dokumentów ukończenia szkoły oraz legitymacji.

• Pamiętaj żeby zabrać ze sobą także dowód osobisty. Jest on niezbędny w celu weryfikacji tożsamości.

• Przy zapisie do szkoły policealnej wymagamy zaświadczenia od lekarza medycyny pracy o braku przeciwskazań do nauki na wybranym przez Ciebie kierunku. Skierowanie na badania możesz odebrać w wybranej przez siebie szkole Żak (o ile takie skierowanie będzie wymagane na danym kierunku).

tTym co wyróżnia szkoły Żak
jest bogata oferta kierunków

Możesz się na nie zapisać w ponad 80 oddziałach w całej Polsce. W naszej ofercie znajdziesz: