• Start  »  
  • Aktualności  »  
  • Dowiedz się, jak zrobić zjawiskowe stylizacje. Szybki kurs podstaw stylizacji paznokci.

Dowiedz się, jak zrobić zjawiskowe stylizacje. Szybki kurs podstaw stylizacji paznokci.

24.6.2022

Kobiety uwielbiają perfekcyjny manicure, dlatego usługi przedłużania i stylizacji paznokci królują w salonach kosmetycznych już od wielu lat. Najnowsze trendy i zmiany technologiczne sprawiają, że śledzenie nowości staje się dla stylistek koniecznością, gdyż podążanie za nimi gwarantuje wykonywanie bardziej estetycznych, trwałych i nowatorskich paznokci.

Poznaj techniki przedłużania i stylizacji paznokci

Czym różnią się poszczególne techniki manicure?

Manicure klasyczny

Jest to podstawowy rodzaj manicure, inaczej zwany tradycyjnym. Opiera się na opiłowaniu płytki w celu nadania jej pożądanego kształtu, pozbyciu się zbędnych skórek i nałożeniu lakieru z ewentualnym dodatkowym zdobieniem. W ramach tej usługi stosuje się również peeling oraz nawilżenie skóry dłoni za pomocą profesjonalnego kremu.

Manicure hybrydowy

Jest na ten moment najpopularniejszym i najchętniej wybieranym rodzajem stylizacji. Samo przygotowanie płytki i późniejsze zabiegi na dłonie wyglądają podobnie, jak w przypadku manicure klasycznego, jednak do stylizacji używa się lakierów hybrydowych, które są utwardzane za pomocą lampy UV. W tym celu potrzebnych jest kilka specjalistycznych preparatów oraz oczywiście lampa utwardzająca.

Stylizacja hybrydowa wyróżnia się trwałością, szybkością zabiegu i możliwością zastosowania wielu nowoczesnych technik zdobienia.

Przedłużanie akrylem

Przedłużanie paznokci akrylem to najstarsza z technik sztucznego wydłużania paznokcia. Opiera się na nałożeniu na formę specjalnego proszku (akrylu), który po wymieszaniu z płynem tworzy samo utwardzającą się masę. Stylistka może dowolnie formować ją na płytce, dopóki nie wyschnie.

Akryl charakteryzuje się tym, że po utwardzeniu jest trwały i twardy, dzięki czemu świetnie sprawdzi się u Pań, które nie chcą wybitnie uważać na co dzień na swoją stylizację. Dodatkowo podczas przedłużania akrylem nie jest potrzebna lampa UV.

Przedłużanie żelem

Manicure żelowy polega na nałożeniu na formę substancji przypominającej w strukturze żel, a następnie utwardzeniu jej pod wpływem promieniowania UV w specjalnej lampie.

Żel po utwardzeniu jest mniej twardy i trwały, niż akryl, jednak wygląda bardziej naturalnie i jest delikatniejszy oraz bardziej elastyczny.

Przedłużanie akrylożelem

Akrylożel łączy cechy dwóch produktów – zapewnia elastyczność i plastyczność żelu oraz trwałość i odporność akrylu. Jest to jeden z najnowszych produktów do przedłużania paznokci na rynku i zyskuje coraz większą liczbę zwolenniczek.

Wybierz kurs stylizacji paznokci w Żaku

Na naszym kursie „Stylizacja i przedłużanie paznokci” solidnie przygotujemy Cię do wykonywania wszystkich podstawowych technik przedłużania oraz zdobienia płytki. Zgłębisz niezbędną wiedzę praktyczną oraz teoretyczną, która pozwoli Ci się dalej rozwijać w karierze profesjonalnej stylistki paznokci.

Najlepsze salony kosmetyczne charakteryzują się tym, że można w nich wykonać manicure najwyższej jakości, dlatego prawdziwe specjalistki w tym zakresie nie będą miały żadnych problemów ze znalezieniem pracy lub zleceń indywidualnych. Właśnie dlatego należy stale się doszkalać, korzystać z kursów i poszerzać swoje umiejętności. Sprawdź program kursu na https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-stacjonarne/kurs---stylizacja-i-przedluzanie-paznokci

 

    Partnerzy:

    PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena Neonail InsERT programy dla firm

    801 100 777

    pon – pt: 9.00 - 17.00