• Start  »  
 • Aktualności  »  
 • Jak zacząć swoją przygodę z wizażem? Wystarczy kurs!

Jak zacząć swoją przygodę z wizażem? Wystarczy kurs!

Co powinna wiedzieć wizażystka?

1.7.2022

Czy wizaż i makijaż to dziedziny, których można nauczyć się od zera? Jak najbardziej!

Wejście w ten świat to przede wszystkim nauka o kształtach twarzy, dobrych kosmetykach oraz narzędziach i stosowaniu podstawowych technik podkreślających urodę w różnych rodzajach makijażu.

Dobra, początkująca makijażystka będzie miała umiejętności oraz wiedzę w zakresie przygotowania siebie oraz klientki do wykonania usługi. Przede wszystkim ważne jest odpowiednie przygotowanie cery do nałożenia na nią kosmetyków, a także ocena kształtu twarzy i tego, jaki typ kolorystyczny reprezentuje uroda zainteresowanej. Wyróżnia się cztery typy:

 • Wiosna – Delikatna, blada karnacja o żółtawych i beżowych odcieniach, często występują tu piegi, blond włosy oraz tendencja do łatwego opalania.

 • Lato – Cera jest zwykle jasna, bez ciepłych odcieni brązu lub brzoskwini, często włosy w jasnych odcieniach brązu i oczy w przygaszonych kolorach.

 • Jesień – Karnacja jest w ciepłych odcieniach, uroda bardziej wyrazista i intensywna, włosy często w kolorach ciepłego blondu lub brązu.

 • Zima – Kolor cery zwykle jest chłodny i jasny, włosy w bardzo ciemnym kolorze, czasem nawet kruczoczarne, dominujące zimne odcienie.

Znając te parametry, wprawiona wizażystka będzie wiedziała, jaki rodzaj, technikę oraz narzędzia zaproponować dla danej osoby. Niezależnie od tego, czy klientka poprosi o makijaż ślubny, czy wieczorowy, najlepiej sprawdzi się taki w kolorach dostosowanych do jej typu urody.

Podstawowe rodzaje makijażu, które powinna opanować początkująca wizażystka to:

Makijaż dzienny – Jest to rodzaj makijażu, który bez problemu można nosić na co dzień. Będzie idealnie dostosowany do dresscode w pracy, a także na standardowe wyjście z przyjaciółką na kawę. Twarz prezentuje się w nim naturalnie, podkreślone są atuty, a niedoskonałości zakryte.

Makijaż ślubny – Taki makijaż jest dopełnieniem kreacji zakładanej przez pannę młodą. Powinien być elegancki, zmysłowy i kobiecy, a zarazem na tyle wyrazisty, by pięknie prezentował się na zdjęciach i nagraniach ze ślubu oraz wesela. W tym przypadku podczas dobierania kolorów i wykonywania makijażu dostosować się również do oświetlenia, jakie będzie na weselu.

Makijaż francuski/glow – Ten rodzaj makijażu charakteryzuje się prostotą i naturalnym podkreśleniem kobiecych atutów z wyraźnym zaznaczeniem linii oczu oraz zastosowaniem mocnej (najczęściej czerwonej) pomadki.

Makijaż wieczorowy – Jest makijażem okolicznościowym, charakteryzującym się dużą trwałością i mocną wyrazistością. Zazwyczaj używa się do niego dużo ciemniejszych i mocniej widocznych kosmetyków, niż w przypadku makijażu dziennego. Częste jest również zastosowanie błyszczących i brokatowych produktów.

Dowiedz się, jak zrobić makijaż krok po kroku i zostań wizażystką

Na szkoleniu poznasz wszystkie podstawowe techniki makijażu, dowiesz się, jak idealnie dostosować styl, kosmetyki oraz narzędzia do twarzy klientki oraz okazji. Poznasz szeroko omówioną teorię pracy nad wizerunkiem twarzy i będziesz miała okazję trenować świeżo zdobyte umiejętności pod okiem specjalistów w tej dziedzinie.

Wraz z ukończeniem kursu będziesz profesjonalnie przeszkolona z tego, co powinnaś wiedzieć na początku swojej przygody w świecie makijażu. Będziesz mogła świadczyć podstawowe usługi w zakresie makijażu dziennego, ślubnego, francuskiego i wieczorowego. Zdobędziesz również niezbędną wiedzę i doświadczenie do dalszego rozwoju, który pozwoli Ci w przyszłości zostać wizażystką w salonach wizażu i kosmetycznych, a także oferować usługi w poszerzonym zakresie klientom indywidualnym.

Każda profesjonalna wizażystka zaczynała kiedyś od zera, dlatego również Ty przy odrobinie samozaparcia jesteś w stanie nauczyć się tego fachu, by móc świadczyć najwyższej jakości usługi swoim przyszłym klientom. Jeżeli interesuje Cię ta ścieżka rozwoju, to idealnym wprowadzeniem w podstawy tego fachu jest specjalistyczny kurs Wizaż dla początkujących - https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-stacjonarne/kurs---wizaz-dla-poczatkujacych

 

  801 100 777

  pon – pt: 9.00 - 17.00

  Partnerzy:

  PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena Neonail
  Zapisz
  się online

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji o używanych przez nas plikach cookies można znaleźć w Polityce prywatności.