Wizaż? Stylizacja? A może oba na raz?

Zdobądź dwa zawody i zacznij zarabiać w branży beauty!

22.7.2022

Kreowanie wizerunku to obecnie bardzo popularny temat. Profesjonalni doradcy mają pełne ręce roboty pomagając w tej kwestii zarówno powszechnie znanym osobom takim jak aktorzy czy gwiazdy estrady, jak również ludziom, którzy chcą zmienić swój styl, ale na nowy nie mają pomysłu. Zastanawiasz się, na tym, czy zostać wizażystką, czy stylistką? Po co się ograniczać, u nas możesz mieć dwa w jednym! Podchodzimy do tematu kompleksowo, dzięki czemu będziesz mogła spojrzeć na swoich klientów z szerszej perspektywy. Zapraszamy do kształcenia na kierunku wizażystka/stylistka!

Czym zajmuje się wizażystka, a czym stylistka?

Aby świadczyć profesjonalne usługi i zarabiać dobre pieniądze, trzeba posiąść wiedzę teoretyczną i koniecznie podeprzeć ją praktyką! Tego Ci akurat u nas nie zabraknie ☺

No dobrze, ale czym będziesz właściwie zajmować w swojej przyszłej pracy?

 Wizażystka/stylistka odpowiada za zmianę wizerunku klienta – czasami jest to przygotowanie go na wielkie wyjście, a czasem zmiana sposobu ubierania i/lub makijażu. Zadaniem wizażystki jest wydobycie takich elementów urody, które warto szczególnie podkreślić. Stylistka natomiast ocenia sylwetkę klienta, jej typ i dobiera ubiór, który podobnie jak w przypadku makijażu – będzie podkreślać rzeczy, które chcemy wyeksponować, a tuszować te mankamenty, które chcemy ukryć.

Jak łatwo się domyślić, połączenie pracy wizażystki i stylistki polega na zmianie wizerunku klienta – czasami jest to przygotowanie go na wielkie wyjście, a czasem zmiana codziennego sposobu ubierania i/lub makijażu.

Jakie cechy są szczególnie przydatne w pracy wizażystki/stylistki?

Praca w tym zawodzie wiąże się z odpowiedzialnością – odpowiadamy bowiem za czyjś wizerunek, a w konsekwencji postrzeganie naszego klienta. Jeśli wykażemy się profesjonalizmem, kreatywnością i świetnym wyczuciem, z pewnością będziemy polecane dalej, tzw. „pocztą pantoflową”. W tej branży jest ona podstawą do zdobywania kolejnych zleceń. Na nasz sukces z pewnością będzie wpływać spostrzegawczość, dokładność, chęć do stałego poszerzania swojej wiedzy. Wizażystka/stylistka powinna uważnie słuchać klienta i w procesie zmiany uwzględniać jego preferencje np. to, w czym ktoś dobrze się czuje, a w czym niekoniecznie. To bardzo ważne, aby osoba, której pomagamy odnalazła się w nowym wizerunku - nie można na siłę forsować mocnego makijażu, jeśli nasz klient najlepiej czuje się w bardziej subtelnym.

 Jak wygląda praca wizażystki/stylistki?

Branża beauty jest bardzo pojemna i ciągle „wchłania” kolejnych specjalistów. Wynika to z nieustannie rosnących potrzeb społeczeństwa, związanych z dobrym prezentowaniem się na co dzień. Możesz znaleźć pracę w gabinetach i salonach SPA, stacjach telewizyjnych, czy w teatrach, gdzie zadbasz o wizerunek aktorów. To idealna praca również dla tzw. „wolnych strzelców” – możesz pracować w godzinach, które sam ustalisz z klientem, z dojazdem do ustalonego miejsca lub u Ciebie w domu. Pomoże Ci to zaoszczędzić na wynajmie/kupnie lokalu do świadczenia usług, co jest szczególnie ważne na początku nowej drogi zawodowej. Obecnie takie usługi są naprawdę dobrze płatne. Z początku możesz traktować doradzanie klientom jako pracę dodatkową, a z czasem uczynić z niej podstawowe źródło dochodu. W tej branży wyrobienie swojej marki jest podstawą i będzie stanowić o Twoim sukcesie. Z każdym kolejnym zleceniem będzie szansa, że klient poleci Cię swojemu znajomemu, który również skorzysta z Twoich usług. Jeśli będziesz dobra w tym co robisz, klienci sami będą zabiegać o skorzystanie z Twoich umiejętności!

Nauka w zawodzie wizażystki/stylistki

Chcąc zostać profesjonalistką w swoim fachu, trzeba mieć świadomość, że edukacja nie kończy się wraz z otrzymaniem dyplomu potwierdzającego ukończenie szkoły. Nie można zapominać o kursach i szkoleniach w ciągu całej swojej kariery zawodowej. Każda branża zmienia się wraz z upływem lat, na rynku pojawiają się nowości i potrzeby klientów, które dotąd nie występowały. Regularne dokształcanie się to najlepsza droga do rozwoju zawodowego. To plan na przyszłość, ale póki co od czegoś trzeba zacząć!

 Jak zostać profesjonalną wizażystką/stylistką?

Jeśli marzysz o tym, aby pracować w tym zawodzie i zmieniać wizerunek klientów, nie zastanawiaj się dłużej i przyjdź do Żaka! Nasi wykładowcy będą wspierać Cię w tworzeniu Twojej nowej drogi zawodowej. Tylko pomyśl: im szybciej zaczniesz, tym szybciej będziesz mieć już swoich pierwszych klientów! Sprawdź -> https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne/wizazystka---stylistka 

  801 100 777

  pon – pt: 9.00 - 17.00

  Partnerzy:

  PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena Neonail
  Zapisz
  się online

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji o używanych przez nas plikach cookies można znaleźć w Polityce prywatności.