Szczegóły kierunku

Opis kierunku

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu placówek opiekuńczo-wychowawczych oferujemy możliwość skorzystania ze szkolenia pierwszej pomocy przedmedycznej ich pracownikom i opiekunom. Kurs ma na celu przygotowanie do niesienia niezbędnej pomocy w nagłych wypadkach w warunkach opieki w żłobkach i klubach dziecięcych. Dzięki kursowi jego uczestnicy mają możliwość podniesienia swoich kwalifikacji oraz udoskonalenia nabytych już wcześniej umiejętności.

Ustawa z dnia 7 lipca 2017 r. o zmianie niektórych ustaw związanych z systemami wsparcia rodziny wskazuje, iż wolontariusze oraz opiekunowie w żłobkach i klubach dziecięcych są zobowiązani do ukończenia kursu pierwszej pomocy, a także powtarzania tego szkolenia co dwa lata. Nowy wymóg ma poprawić bezpieczeństwo dzieci w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Przepisy weszły w życie 1 stycznia 2018 r.

• Tryb nauczania:

zaoczny

• UZYSKANY DOKUMENT:

zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne ze wzorem MEN, certyfikat lub/i suplement