Opiekunka dziecięca

Cena:

0 zł

Czas trwania:

2 lata

Tryb nauczania:

Zaoczny

Nauka na kierunku opiekunka dziecięca jest bezpłatna przy zachowaniu 50% frekwencji na zajęciach. W przypadku nieosiągnięcia w danym miesiącu minimalnej frekwencji słuchacz ponosi opłatę w wysokości 159 zł. O szczegóły zapytaj w sekretariacie Żaka.

i Masz pytania? Kliknij przycisk i umów się na spotkanie z doradcą, który udzieli ci szczegółowych informacji na temat nauki w Żaku.

Z dziećmi dogadujesz się łatwiej niż z dorosłymi? W takim razie nauka na kierunku opiekunka dziecięca jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem! Opiekunka dziecięca sprawuje opiekę nad maluchem do 4 roku życia. Dba o jego bezpieczeństwo, pielęgnuje i zaspokaja codzienne potrzeby. Prowadzi też zajęcia opiekuńczo-wychowawcze i stymulujące rozwój psychomotoryczny dziecka. Dzięki ukończeniu edukacji w Żaku będziesz pozytywnie wyróżniać się na rynku pracy, który potrzebuje wykwalifikowanych specjalistek przygotowanych do profesjonalnej opieki nad najmłodszymi pociechami.

Dla kogo jest ten kierunek w Żaku?

Oczywista oczywistość - musisz lubić pracę z dziećmi! ;) Jeśli w towarzystwie maluchów od razu stajesz się ich ulubioną ciocią - ten kierunek jest dla Ciebie. Jeśli jesteś osobą cierpliwą, odpowiedzialną i wyrozumiałą - dodatkowy punkt! Idealnie jeśli umiesz balansować między spokojem i opanowaniem a konsekwencją i zdecydowaniem. Brzmi niemożliwie, wiemy, ale wierzymy, że doskonale wiesz, o co chodzi. ;) Wspaniale, jeśli ponadto cechujesz się kreatywnością, podzielnością uwagi i empatią. 

Czego nauczysz się na kierunku opiekunka dziecięca?

Poznasz zasady dotyczące wychowania i edukowania dziecka. Dowiesz się więcej o pielęgnowaniu dzieci zdrowych, chorych bądź z niepełnosprawnością. Nauczysz się języka migowego, aby pracować z maluchami mającymi problem z mówieniem. Podszkolisz także język obcy, aby móc szukać zatrudnienia w domach wielojęzycznych. Poznasz zasady bezpieczeństwa i higieny pracy. Przyswoisz podstawy anatomiczno-fizjologiczne. Dowiesz się więcej o rozwijaniu wrażliwości artystycznej dziecka. Kim możesz zostać po nauce na kierunku opiekunka dziecięca w Żaku?

Po zakończeniu edukacji praca czekać będzie na Ciebie nie tylko u osób prywatnych. Interesujące zatrudnienie możesz znaleźć także w żłobkach, domach małego dziecka, izbach dziecka, ośrodkach interwencji kryzysowej, hospicjach, klubach dziecięcych czy oddziałach szpitalnych.

Pamiętaj! Zdanie egzaminu państwowego i otrzymanie dyplomu zawodowego to podstawa do uzyskania wpisu do Centralnego Rejestru Osób Uprawnionych do Wykonywania Zawodu Medycznego. Szczegółowe informacje, co daje Ci ten wpis (i dużo więcej) znajdziesz w naszym artykule poświęconym zawodom medycznym.

Czego się dowiesz na zajęciach w Żaku?

Efekty kształcenia

Po ukończeniu kierunku opiekunka dziecięca będziesz znać:

 • Język migowy

 • Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy

 • Podstawy anatomiczno-fizjologiczne

 • Zasady rozwijania wrażliwości artystycznej dziecka

 • Język obcy zawodowy w opiece nad dzieckiem

 • Zasady wychowania i edukowania dziecka

 • Zasady pielęgnowania dziecka chorego lub z niepełnosprawnością

 • Zasady pielęgnowania dziecka zdrowego

 • Podstawy komputerowego wspomagania pracy opiekunki dziecięcejWymagania zapisowe na kierunku opiekunka dziecięca:

• pełnoletność

• świadectwo ukończenia szkoły średniej

Dodatkowo do zapisu będziesz potrzebować:

 • zaświadczenia lekarskiego

 • 2 fotografii do legitymacji.

Jak zostać słuchaczem Żaka?

Na kierunek możesz zapisać się online lub stacjonarnie. Wejdź na stronę https://zak.edu.pl/zapisz-sie-online lub odwiedź nasz sekretariat. Pełną listę sekretariatów znajdziesz na: https://zak.edu.pl/kontakt 

Po nauce w Żaku podejdziesz do egzaminu zawodowego z następujących kwalifikacji: 

 • SPO.04. Świadczenie usług opiekuńczych i wspomagających rozwój dziecka

Twój przyszły tytuł zawodowy to:

 • Opiekunka dziecięca


Dowiedz się więcej

V

Szczegółowe informacje

V

Czego się nauczę?

V

Gdzie mogę pracować?

V