Jak zdobyć pracę w zawodzie kosmetyczki?

Niezbędne są odpowiednie kwalifikacje!

15.7.2022

W dzisiejszych czasach wygląd jest dla wielu osób naprawdę istotny. Odpowiedzią na potrzeby społeczeństwa (w tym coraz częściej również panów!) są powstające jak grzyby po deszczu kolejne zakłady kosmetyczne. Zainteresowaniu poprawą swojego wyglądu dodatkowo sprzyja fakt, że zarówno medycyna, jak i kosmetologia wciąż się rozwija i proponuje coraz to nowsze rozwiązania. Klienci chętnie korzystają z możliwości poprawy swojego wyglądu, wielu z nas lubi poczucie bycia zadbanym. Nie od dzisiaj wiemy, że pozytywnie wpływa to na naszą samoocenę i pewność siebie.

Ty też od zawsze marzyłaś o tym, żeby zostać kosmetyczką? Nie ma na co czekać, zapraszamy do naszej szkoły na kierunek technik usług kosmetycznych!

Jak zostać kosmetyczką?

Aby zostać kosmetyczką trzeba zdobyć odpowiednie kwalifikacje. Najkrótszą drogą do podjęcia pracy np. w salonie jest ukończenie dwuletniej szkoły policealnej, dokładnie taka jest dostępna w Żaku! Uwierzysz, że za wyszkolenie Cię do wykonywania wymarzonego zawodu, nie zapłacisz ani złotówki? Przyjdź i sprawdź!

Czym zajmuje się kosmetyczka?

Kosmetyczka to niezwykle odpowiedzialny i wymagający zawód, który mimo to przynosi wiele satysfakcji. Dbanie o innych wymaga dużej wiedzy i doświadczenia oraz gotowości do dalszej nauki. Niemniej, wiele osób taką właśnie ścieżkę zawodową wybrało dla siebie i nie zamieniłoby jej na żadną inną.

Kosmetyczka wykonuje szereg różnych zabiegów: od oczyszczających, przez ujędrniające, odmładzające, aż po relaksacyjne. Obejmują one zarówno twarz, jak i całe ciało. Obecnie korzysta się z wielu specjalistycznych urządzeń, które wspomagają działanie zabiegów np. sprzętów emitujących ultradźwięki, czy też promienie laserowe. Fizykoterapia mocno wkroczyła do świata kosmetyki, przynosząc świetne rezultaty.

Klientki i klienci przychodzą do kosmetyczki także na masaże ciała - zarówno o działaniu stricte relaksacyjnym np. gorącymi kamieniami, czy ziołowymi stemplami, jak i takie, których zadaniem jest likwidacja tkanki tłuszczowej.

 Dla wielu osób wyjście do kosmetyczki jest wspaniałym relaksem, czasem poświęconym na zadbanie o siebie. Ma to znaczenie szczególnie w dzisiejszym bardzo zabieganym świecie. Kosmetyczka powinna zadbać o właściwą atmosferę, która sprzyja rozluźnieniu się: nastrojowe światło (jeśli nie jest konieczne użycie mocnej lampy), przyjemny zapach unoszący się w powietrzu, poczucie intymności i bezpieczeństwa. Jeśli zadbasz także o ten aspekt w swoim miejscu pracy, klienci będą polecać Cię swoim znajomym, co w konsekwencji przełoży się na wyrobienie własnej marki.

Gdzie może pracować kosmetyczka?

Salony kosmetyczne, ośrodki SPA, hotele, studia wizażu czy depilacji przyjmą Cię z otwartymi rękami. Możesz założyć także własną działalność gospodarczą i świadczyć usługi jako mobilna kosmetyczka. Wielu klientów doceni fakt, że profesjonalista przyjedzie prosto do ich domu.

Zarobki kosmetyczki

Zarobki w tej branży są naprawdę satysfakcjonujące – warto poświęcić czas na naukę i zdobywanie praktycznego doświadczenia. Dzięki temu, że posiądziesz wiedzę i umiejętności możesz stać się niezależna finansowo i robić to co lubisz! Pracujesz w zupełnie innej branży i zastanawiasz się, czy nie jest za późno na spełnianie marzeń? Nic bardziej mylnego! Wiele osób zmienia swoją drogę zawodową, nawet bardzo radykalnie. Do odważnych świat należy!

Pamiętaj, że praca kosmetyczki wiąże się z ciągłym poszerzaniem wiedzy, aby świadczyć jak najlepsze usługi dla klientów. Na rynek wypływa też cała masa różnego rodzaju nowości – warto być z nimi na bieżąco, ponieważ klienci chętnie korzystają z nowych zabiegów. Chcesz zostać kosmetyczką? Zapraszamy do nauki w naszej szkole, będziemy wspierać Cię na drodze do osiągnięcia celu! https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/szkoly-policealne/technik-uslug-kosmetycznych

 

    Partnerzy:

    PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena Neonail InsERT programy dla firm

    801 100 777

    pon – pt: 9.00 - 17.00