• Start  »  
 • Aktualności  »  
 • 5 najlepiej płatnych zawodów po szkole policealnej bez matury

5 najlepiej płatnych zawodów po szkole policealnej bez matury

27.6.2022

Niektórzy obawiają się, że dobrze płatna praca bez matury nie jest możliwa. W rzeczywistości jednak brak matury nie musi stać na przeszkodzie do zdobycia umiejętności i wiedzy potrzebnej do wykonywania perspektywicznego zawodu, który może przynosić dobre zarobki.

Technik usług kosmetycznych

Osoby pracujące jako technik usług kosmetycznych z pewnością nie mogą narzekać na brak klientów, możliwości rozwoju czy słabe zarobki. Obecnie popyt na ich usługi jest wyższy niż kiedykolwiek, a praca w tym zawodzie jest możliwa bez zdanej matury. Wystarczy ukończenie szkoły policealnej – Żak ma w swojej ofercie kierunek Technik usług kosmetycznych. Nauka na nim trwa dwa lata i jest bezpłatna.

Zazwyczaj technicy usług kosmetycznych zajmują się oceną skóry klientów; podpowiadają, jak walczyć z trądzikiem, przebarwieniami, przesuszoną skórą, pęknięciami czy stanami zapalnymi. Wykonują też zabiegi oczyszczające, pielęgnacyjne i upiększające. Niekiedy technicy usług kosmetycznych zajmują się również wykonywaniem makijaży czy przedłużaniem rzęs.

Osoby, które zdecydują się na naukę na kierunku Technik usług kosmetycznych w Żaku zdobywają także wiedzę na temat wpływu odżywiania na kondycję skóry, co pozwala im poszerzyć zakres usług doradczych.

Wizażysta

Ciekawym zawodem, który można wykonywać bez matury, jest również wizażysta – wykonywanie makijaży okolicznościowych czy szkolenia z makijażu to usługi, na które jest ogromny popyt. Osoby, które rozważają pracę w tym zawodzie, również mogą zapisać się na kierunek Technik usług kosmetycznych – dzięki czemu nie tylko nauczą się wykonywania zabiegów upiększających, ale też zdobędą wiedzę na temat cery i jej pielęgnacji, co również jest niezwykle przydatne w kontekście makijażu. Łącząc kierunki w pakiety możesz oszczędzić! I to nawet 25%. zapytaj w sekretariacie Żaka o Pakiety korzyści!

Florysta

Kolejnym ciekawym zawodem, który umożliwia osiąganie dobrych zarobków, a nie wymaga posiadania matury, jest florysta. Zapotrzebowanie na kwiaty, bukiety i wiązanki z różnych okazji zawsze będzie duże; dodatkowo warto mieć świadomość, że coraz więcej firm dba o swoje wnętrza, w związku z czym zleca florystom stworzenie specjalnych florystycznych dekoracji.

Osoby chcące zdobyć odpowiednią wiedzę i umiejętności do pracy w tym zawodzie mogą zapisać się na bezpłatny kierunek Florysta w szkole policealnej Żak. Nauka na nim trwa jedynie rok, a absolwenci są przygotowani zarówno do pracy w kwiaciarniach, pracowniach florystycznych, firmach i szkołach ogrodniczych czy magazynach wnętrzarskich, jak i do założenia własnej działalności. Słuchacze uczą się na zajęciach, jak wykonywać kompozycje florystyczne na różne okazje, przygotowywać florystyczne dekoracje wnętrz, czy jak pracować w poszczególnych programach graficznych.

Technik bezpieczeństwa i higieny pracy

Jeśli chodzi o dobrze płatne zawody po szkole policealnej, warto również zainteresować się pracą w zawodzie technika bezpieczeństwa i higieny pracy. Już teraz zapotrzebowanie na specjalistów zajmujących się BHP jest spore, ale prognozuje się, że będzie jeszcze większe – pracodawcy przywiązują coraz większą uwagę do zapewniania swoim pracownikom bezpiecznych i komfortowych warunków pracy. Dodatkowo można przewidywać, że pojawią się również kolejne zmiany w przepisach – nakładające na pracodawców dodatkowe obowiązki w tej materii.

Osoby bez matury, zainteresowane pracą w tym zawodzie, mogą zapisać się na bezpłatny kierunek Technik bezpieczeństwa i higieny pracy (Technik BHP) na którym nauka trwa 1,5 roku. Uczestnicy na zajęciach zapoznają się z podstawami techniki, zdobywają wiedzę na temat obiektów i urządzeń technicznych oraz maszyn, a także – uczą się podstaw prawa pracy i poznają zagadnienia z obszaru ergonomii w procesie pracy oraz zagrożeń w środowisku zawodowym.

Technik administracji

Osoby, które interesują dobrze płatne zawody bez matury, mogą też wybrać naukę w szkole policealnej Żak na kierunku Technik administracji – nauka trwa 2 lata. Absolwenci tego kierunku bez problemu znajdą pracę w biurze, na przykład jako młodszy specjalista ds. administracji. Uczestnicy poznają na zajęciach podstawy prawa, uczą się korzystania z wielu programów komputerowych, rozwijają również swoje umiejętności interpersonalne, które obecnie są uważane przez wielu pracodawców za kluczowe. Tym samym absolwenci są dobrze przygotowani do wykonywania pracy biurowej – zarówno w małych, rodzinnych firmach jak i większych przedsiębiorstwach.

Brak matury nie przeszkadza zatem w zdobyciu wiedzy i umiejętności pozwalających wykonywać dobrze płatny, przyszłościowy zawód – a możliwości jest znacznie więcej, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

 

 

 

 

  801 100 777

  pon – pt: 9.00 - 17.00

  Partnerzy:

  PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena Neonail
  Zapisz
  się online

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji o używanych przez nas plikach cookies można znaleźć w Polityce prywatności.