• Start  »  
  • Aktualności  »  
  • Kurs stacjonarny czy kurs online – czym kierować się przy wyborze?

Kurs stacjonarny czy kurs online – czym kierować się przy wyborze?

2.6.2023

Z roku na rok coraz więcej osób chce poszerzać swoje kompetencje i zdobywać nowe umiejętności – jest to często podyktowane chęcią uzyskania awansu lub przebranżowienia się. Warto jednak pamiętać o tym, że obecnie właściwie wszyscy pracownicy są zmuszeni do zdobywania i uaktualniania swojej wiedzy; konkurencja na rynku pracy stale się powiększa. Z tego względu rosnącą popularnością cieszą się również wszelkiego rodzaju kursy – zarówno prowadzone stacjonarnie, jak i online. Czym należy kierować się przy ich wyborze?

Kurs stacjonarny czy internetowy – który warto wybrać?

O ile wybór tematyki kursu jest zazwyczaj uzależniony od ambicji zawodowych danej osoby, o tyle nieco inaczej jest z formą prowadzenia zajęć. Obecnie coraz częściej szkolenia odbywają się również w formie online; tym samym osoby, które chciałyby zapisać się na kurs, muszą wybrać nie tylko interesujący ich temat, ale również zdecydować, czy wolą uczęszczać na zajęcia stacjonarne, czy też brać w nich udział online.

Czym kierować się przy podejmowaniu takiej decyzji? Wiele zależy od tego, czy kurs ma pozwolić uczestnikowi na zdobycie praktycznych umiejętności, czy też nacisk jest położony na przekazanie wiedzy teoretycznej. Jeśli ktoś chce np. zapisać się na kurs masażu, manicure czy wizażu, to raczej powinien wybrać kurs stacjonarny. Na przykład w Żaku osoby, które uczestniczą w zajęciach w ramach wymienionych wyżej kursów uczą się wykonywania poszczególnych czynności w praktyce; w przypadku kursów online nie miałyby takiej szansy (z ofertą kursów stacjonarnych w Żaku można zapoznać się na https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-stacjonarne).

Kursy online – czy warto?

Kursy online mogą być natomiast świetnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy głównie na zdobyciu solidnych podstaw teoretycznych z danej dziedziny. W takim przypadku kurs online pozwala nie tylko na uzupełnienie czy poszerzenie posiadanej już wiedzy, ale też – na uczestnictwo w zajęciach z dowolnego miejsca. Dodatkowo osoby, które wybiorą kursy online, oszczędzają również czas (i pieniądze), które musiałyby przeznaczyć na dojazd do danej placówki.

Na czym polega kurs online? Uczestnicy potrzebują jedynie komputera ze stabilnym łączem, mikrofonu i słuchawek oraz przeglądarki internetowej. Zazwyczaj kursanci biorą udział w zajęciach na żywo; dzięki temu mogą zadawać pytania prowadzącemu oraz prowadzić dyskusje z innymi współuczestnikami.

Na jakie kursy online można się zapisać? Na przykład w Żaku dostępne są zarówno kursy językowe, jak i z zakresu informatyki, księgowości, czy marketingu (z pełną ofertą można zapoznać się na https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-online). Osoby, które chciałyby poszerzyć swoje kompetencje poprzez uczestnictwo w kursie online, nie powinny mieć zatem problemu ze znalezieniem odpowiedniej oferty.

    Partnerzy:

    PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena Neonail InsERT programy dla firm

    801 100 777

    pon – pt: 9.00 - 17.00