Kursy ONLINE

Poznaj ofertę kursów online Żaka i wybierz coś dla siebie

Czym są kursy online z certyfikatem?

Kursy online to szkolenie w formie zdalnej w Twoim domu lub innym dowolnym miejscu. Podczas zajęć online uczestnik widzi ekran trenera, jak również samego trenera. Otrzymuje również materiały szkoleniowe w formacie PDF. Ma możliwość zadawania pytań trenerowi bezpośrednio przez mikrofon lub czat. W trakcie szkolenia trener uwzględnia czas na przerwy. Przed rozpoczęciem szkolenia każdy słuchacz otrzymuje maila z linkiem z dostępem do platformy elearningowej Żak na której realizowane są zajęcia.

15 minut przed oficjalnym czasem rozpoczęcia kursu online otwierany jest wirtualny pokój szkoleniowy. W tym czasie sprawdzana jest jakość połączenia.

Po ukończeniu kursu uczestnicy otrzymają zaświadczenie wydane na podstawie &22 ust. 4 rozporządzenia MEN z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych oraz certyfikat Centrum Nauki i Biznesu „Żak”.

Kto może zostać kursantem?

Kursy przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych, którzy ukończyli 18 lat. Dodatkowym warunkiem przyjęcia na niektóre kursy jest posiadanie wykształcenia zasadniczego zawodowego lub średniego. Wszystkie informacje znajdują się w opisach poszczególnych kursów oraz w sekretariacie każdej szkoły Żak.

Jak się zapisać?

Dostanie się na wybrany kurs jest wyjątkowo łatwe – nie musisz zdawać żadnego egzaminu. Wystarczy wybrać miasto, w którym chce się odbyć kurs online i podpisać umowę online – wszystko bez wychodzenia z domu. Formalności zajmą Ci zaledwie kilka minut. Możesz też zapisać się na kurs, odwiedzając sekretariat Żaka.

Jakie kursy online są najczęściej wybierane?

Dużą popularnością cieszą się kursy zawodowe online. Czyli takie, które pozwalają uzyskać kwalifikacje do pracy. Do tej grupy zalicza się m.in. takie kursy jak opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym; pomoc nauczyciela przedszkola; kadry, płace, zus; kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu; podstawy księgowości - kurs I stopnia. Oprócz tego nasi klienci często zapisują się na kursy, które pozwalają im otworzyć własną działalność. To np. kurs agent ubezpieczeniowy i agent nieruchomości. W ofercie znajdziesz też kursy okołedukacyjne takie jak: animator zabaw i gier oraz kurs terapii zajęciowej.