Agent celny

Cena:

219 zł /mies.

Liczba godzin:

140 godzin

Czas trwania:

10 miesięcy

Tryb nauczania:

Zaoczny

i Masz pytania? Kliknij przycisk i umów się na spotkanie z doradcą, który udzieli ci szczegółowych informacji na temat nauki w Żaku.

Myślisz, że praca agenta celnego nie jest dla Ciebie, bo nie mieszkasz w pobliżu granicy kraju? Nic bardziej mylnego - agent celny nie jest synonimem celnika! Agent celny pracuje w prywatnych firmach, gdzie np. zgłasza towary do procedur celnych czy reprezentuje klientów przed urzędem celnym. Agenci celni zajmują się też m. in. kontrolą przesyłek pocztowych, a także sprawdzaniem pracodawców zatrudniających cudzoziemców. 


Dla kogo jest ten kurs w Żaku?

To zawód dla osób odpowiedzialnych. Nie możesz bać się prowadzenia niezbędnej dokumentacji i ciągłego aktualizowania swojej wiedzy - musisz być zawsze na bieżąco z przepisami dotyczącymi Twojej działalności. Co ważne, aby rozpocząć karierę w tej profesji należy posiadać pełną zdolność do czynności prawnych. Jeśli chcesz mieć wpływ na bezpieczeństwo transakcji międzynarodowych, ten zawód jest dla Ciebie. Zacznij od kursu rocznego w Żaku!

Czego nauczysz się na kursie Agent celny w Żaku?

Podczas zajęć poznasz między innymi podstawy prawa administracyjnego i cywilnego. Zaznajomisz się z gospodarczymi i logistycznymi procedurami celnymi, a także zasadami obrotu towarowego w ujęciu celnym, podatkowym i statystycznym. Nauczysz się podstaw logistyki oraz zagadnień z zakresu transportu międzynarodowego i spedycji. Przejdziesz także trening umiejętności interpersonalnych - nie zabraknie w nim elementów psychologii. Wszystko po to, by przygotować Cię do pełnienia funkcji agenta celnego. 


Kim możesz zostać po nauce na kursie Agent celny w Żaku?

Po ukończeniu rocznego kursu w Żaku nie będziesz narzekać na brak perspektyw! Wbrew pozorom praca w służbie celnej jest możliwa nie tylko przy granicach kraju. Dużo ofert znajdziesz w jednostkach administracji państwowej i samorządowej w całej Polsce. Zajęcia dla Ciebie nie zabraknie w agencjach celnych czy agencjach obsługi portów rzecznych, morskich i lotniczych. Interesująca kariera czeka na Ciebie w firmach kurierskich, logistycznych czy spedycyjnych.


Czego się dowiesz na zajęciach w Żaku?

Efekty kształcenia

 • Elementy psychologii

 • Podstawy prawa administracyjnego

 • Podstawy prawa cywilnego

 • Trening umiejętności interpersonalnych

 • Wprowadzenie do nauki o cle

 • Podstawy logistyki

 • Obrót towarowy w ujęciu celnym, podatkowym i statystycznym

 • Prawo, postępowanie i instytucje celne

 • Gospodarcze i logistyczne procedury celne

 • Transport międzynarodowy i spedycja.


Wymagania zapisowe na kurs Agent celny

 • pełnoletność

 • wykształcenie średnie

Jak zostać kursantem Żaka?

Na kurs możesz zapisać się online lub stacjonarnie. Wejdź na stronę https://zak.edu.pl/zapisz-sie-online lub odwiedź nasz sekretariat. Pełną listę sekretariatów znajdziesz na: https://zak.edu.pl/kontakt 


Dowiedz się więcej

V

Materiały do pobrania

V

Szczegółowe informacje

V

Czego się nauczę?

V

Gdzie mogę pracować?

V