Aranżacja ogrodów

Cena:

219 zł /mies.

Liczba godzin:

160 godzin

Czas trwania:

10 miesięcy

Tryb nauczania:

Zaoczny

i Masz pytania? Kliknij przycisk i umów się na spotkanie z doradcą, który udzieli ci szczegółowych informacji na temat nauki w Żaku.

Twoja działka wygląda jak wyjęta z Pinteresta? Na swoim skrawku ziemi udało Ci się przekopać wszystko kilka razy i zamienić go w ogród, którym nie pogardziłaby angielska rodzina królewska? Nawet mały balkonik potrafisz zamienić w oranżerię? Zastanów się nad tym, czy nie zacząć zarabiać na swojej pasji. Na początek wybierz kurs aranżacji ogrodów w Żaku! Dzięki kompleksowemu programowi łączącemu teorię z praktyką będziesz  pełni przygotowany/a do nowego zawodu. 


Dla kogo jest ten kurs w Żaku?

Jeżeli w pracy chcesz wykorzystywać swoje nieograniczone pokłady kreatywności, zajmowanie się aranżacją ogrodów jest świetnym pomysłem! Wspaniale, jeśli kochasz zieleń - prawdopodobnie Twoje mieszkanie jest pełne roślin, do tego kochasz je przestawiać i planować jaki okaz do swojej kolekcji dokupić. A może frajdę sprawia Ci zajmowanie się własnym ogródkiem, a teraz chcesz ze swoją pasją wyjść poza własne ogrodzenie? ;) Jeśli na choć jedno pytanie udało Ci się odpowiedzieć twierdząco, na pewno odnajdziesz się na naszym kursie.

Czego nauczysz się na kursie Aranżacja ogrodów w Żaku?

Podczas zajęć poznasz między innymi elementy kompozycji plastycznej, a także zarys historii architektury i sztuki. Zgłębisz tajniki architektury krajobrazu. Oczywiście nauczysz się aranżacji ogrodów, ich projektowania i prowadzenia prac w obiektach architektury krajobrazu. Dowiesz się więcej o roślinach ozdobnych w aranżacji ogrodów i obiektach małej architektury krajobrazu. Poćwiczysz rysunek architektoniczny i tworzenie dokumentacji projektowej. Wprowadzimy Cię także w realia pracy z klientem.


Kim możesz zostać po nauce na kursie Aranżacja ogrodów w Żaku?

Po ukończeniu rocznego kursu w Żaku aranżacja ogrodów nie będzie miała przed Tobą tajemnic! A co za tym idzie, czekać będzie na Ciebie masa ofert pracy, które będą pasować do Twojego nowego wykształcenia. Szukać zatrudnienia możesz w biurach projektowych, firmach zajmujących się planowaniem zieleni czy firmach zarządzających nieruchomościami. Interesującą ścieżkę kariery znajdziesz w firmach budowlanych i wykonujących wykończenia wnętrz, a także w szkółkach ogrodniczych i firmach zajmujących się projektowaniem ogrodów. Możesz także rozważyć otwarcie własnej działalności.


Czego się dowiesz na zajęciach w Żaku?

Efekty kształcenia

 • Elementy kompozycji plastycznej

 • Zarys historii architektury i sztuki

 • Podstawy działalności zawodowej

 • Architektura krajobrazu

 • Podstawy aranżacji ogrodów

 • Rośliny ozdobne w aranżacji ogrodów

 • Obiekty małej architektury krajobrazu

 • Rysunek architektoniczny, dokumentacja projektowa

 • Projektowanie i aranżacja ogrodów, praca z klientem

 • Prowadzenie prac w obiektach architektury krajobrazu


Wymagania zapisowe na kurs Aranżacja ogrodów

 • pełnoletność

Jak zostać kursantem Żaka?

Na kurs możesz zapisać się online lub stacjonarnie. Wejdź na stronę https://zak.edu.pl/zapisz-sie-online lub odwiedź nasz sekretariat. Pełną listę sekretariatów znajdziesz na: https://zak.edu.pl/kontakt 


Dowiedz się więcej

V

Materiały do pobrania

V

Szczegółowe informacje

V

Czego się nauczę?

V

Gdzie mogę pracować?

V