Fryzjer damski

Cena:

199 zł /mies.

Liczba godzin:

140 godzin

Czas trwania:

10 miesięcy

Tryb nauczania:

Zaoczny

i Masz pytania? Kliknij przycisk i umów się na spotkanie z doradcą, który udzieli ci szczegółowych informacji na temat nauki w Żaku.

Fryzura odpowiednio dobrana do kształtu twarzy i rodzaju włosów, znacznie uwydatnia indywidualny charakter człowieka. Potrafi poprawić samopoczucie i pozytywnie wpłynąć na samoocenę. Odpowiednio dobrana fryzura może sprawić cuda! Interesujesz się pielęgnacją i stylizacją włosów? Czujesz, że fryzjerstwo to coś dla Ciebie? Może po prostu szukasz ciekawego zawodu, który nie pozwoli się nudzić lub chcesz nauczyć się fryzjerstwa, ale nie wiesz od czego zacząć? Jeśli na którekolwiek z pytań odpowiedziałeś/aś tak, to kierunek fryzjer damski jest dla Ciebie!

 Czym się różni fryzjer damski od męskiego?

Do dziś, żadne badania nie wykazały, aby między mężczyznami a kobietami zachodziły różnice w kwestii budowy włosa. Fryzjerstwo damskie i męskie zasadniczo opiera się na podobnych podstawowych technikach i regułach. Pomimo tego znacznie różnią się od siebie formą. Dziś, w odróżnieniu od dawnych kanonów, coraz częściej mężczyźni decydują się na wyszukane fryzury, odrzucając klasyczne, nieskomplikowane fryzury, jednak to wciąż fryzjerstwo damskie wymaga o wiele większego rzemiosła, umiejętności manualnych oraz poświęconego czasu. Przekłada się to jednak wprost proporcjonalnie na zarobki - o wiele więcej kosztuje przeciętna usługa fryzjerska (np. strzyżenie) dla Pań niż dla Panów. W strzyżeniu damskim głównym narzędziem pracy są nożyczki, z kolei w strzyżeniu męskim - elektryczna maszynka. Panie o wiele częściej decydują się również na farbowanie włosów, które wymaga specjalistycznego przeszkolenia, znajomości materiałów i ich barw. Wśród Panów, wciąż nie jest to popularna usługa. Strzyżenie damskich włosów zazwyczaj zwykle również o wiele więcej czasu, gdyż zazwyczaj są one o wiele dłuższe, wymagają dużej precyzji i znajomości technik podziału włosów.

 Dla kogo jest kurs fryzjera damskiego?

Kurs fryzjera damskiego jest dla wszystkich, których interesuje stylizacja, strzyżenie i projektowanie fryzur. Szkolenie skierowane jest również do tych osób, które chcą pracować w tej branży. Niezależnie od stopnia zaawansowania lub jego braku, każdy znajdzie coś dla siebie. Dzięki temu, że kurs prowadzony jest od podstaw, nie trzeba mieć żadnego doświadczenia w tej dziedzinie. Wszystkiego Cię nauczymy! Z kolei, jeśli już masz pewne doświadczenie w pracy przy damskich fryzurach, możesz skonfrontować i znacznie rozwinąć swoje umiejętności pod okiem doświadczonych nauczycieli a także nauczyć się nowych technik i fryzjerskie tricków, które ułatwią i ulepszą jakość Twojej pracy.

 

Czego się nauczysz w Żaku?

Kurs fryzjer damski ma charakter wprowadzenia do fryzjerstwa. W programie nauczania zawarto podstawy praktycznego wykonywania czynności fryzjerskich oraz teoretyczną wiedzę, niezbędną do pracy w zawodzie fryzjera. Podczas zajęć nauczymy Cię wykonywania cięć, koloryzacji, zabiegów pielęgnacyjnych i odżywczych na włosy, które na co dzień będziesz wykonywać w salonie fryzjerskim. Podczas zajęć praktycznych pod okiem doświadczonych trenerów będziesz wykonywać m.in. strzyżenie, stylizację i modelowanie damskich włosów. Poznasz wszelkie zasady bezpieczeństwa i higieny pracy w salonie fryzjerskim. Nauczysz się projektować fryzury w oparciu o indywidualne cechy klienta. Dzięki temu, że część zajęć odbywać się będzie w prawdziwych salonach i pracowniach fryzjerskich, poznasz rzeczywiste środowisko pracy fryzjera. Dodatkowo zajęcia z psychologii i komunikacji interpersonalnej pokażą Ci w jaki sposób efektywnie komunikować się z klientami w salonie, aby budować trwałe więzi, które przełożą się na częstsze wizyty i lepsze zarobki. Zdobędziesz maksymalny zasób wiedzy, w możliwie najbardziej skondensowanej formie.

Co Ci da nauka w Żaku?

Wybierając kurs fryzjer damski w szkole Żak, masz pewność nauki pod okiem najlepszych fachowców. Stawiamy na praktykę, a nauczenie Cię zawodu fryzjera damskiego, to nasz cel numer jeden! Po ukończeniu kursu będziesz w stanie ocenić stan i rodzaj włosów, zlecić a także samodzielnie wykonać konieczne zabiegi pielęgnacyjne. Nauczysz się dobierać fryzurę do kształtu twarzy i indywidualnych cech klienta a sam kontakt z nim, będzie dla Ciebie czymś prostym i przyjemnym. Wiedza i praktyka nabyta w Żaku sprawi, że farbowanie i strzyżenie włosów stanie się Twoją specjalnością. Bez problemu wykonasz również wiele fryzur okolicznościowych. Słowem, kompleksowo przygotujemy Cię do pracy w salonie fryzjerskim. Zatrudnienie, będziesz mógł/a również podjąć w charakteryzatorni czy studiu wizażu.

Dowiedz się więcej

V

Szczegółowe informacje

V

Czego się nauczę?

V

Gdzie mogę pracować?

V

Partnerzy:

PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena Neonail InsERT programy dla firm

801 100 777

pon – pt: 9.00 - 17.00