Fryzjer damski

Cena:

199 zł /mies.

Liczba godzin:

140 godzin

Czas trwania:

10 miesięcy

Tryb nauczania:

Zaoczny

i Masz pytania? Kliknij przycisk i umów się na spotkanie z doradcą, który udzieli ci szczegółowych informacji na temat nauki w Żaku.

Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem nauki na kursie Fryzjer damski, zapewne masz w sobie niezmierzone pokłady kreatywności i jesteś artystyczną duszą! Wprowadzimy Cię w tajniki fryzjerstwa damskiego, co nie oznacza, że nie będziesz móc pracować z mężczyznami. Między kobiecym a męskim włosem nie ma różnic pod względem budowy. Panie częściej decydują się na spektakularne koloryzacje i wyszukane cięcia - i tego właśnie nauczymy Cię na naszym kursie. Jeśli jednak wśród Twoich klientów pojawią się mężczyźni, którzy będą mieć oczekiwania bardziej wyszukane niż cięcie maszynką na 3 milimetry, to po edukacji na tym kursie również będziesz potrafić zająć się ich fryzurą!

Dla kogo jest ten kurs w Żaku?

Na swoich włosach wypróbowałaś/wypróbowałeś już wszystkie możliwe długości, cięcia i kolory? Uczesałeś/uczesałaś już mamę, babcię, wszystkie ciotki i kuzynki na wszelakie imprezy okolicznościowe? Czas zamienić swoją pasję w zawód! Jeżeli interesuje Cię stylizacja fryzur i ich strzyżenie, a ponadto nie boisz się pracy z ludźmi i chcesz mieć wpływ na ich spektakularne metamorfozy, ta praca jest dla Ciebie. Nauczymy Cię wszystkiego od podstaw, łącząc teorię z praktyką, aby ułatwić Ci start w branży.

Czego nauczysz się na kursie Fryzjer damski w Żaku?

Dzięki zajęciom na naszym rocznym kursie będziesz w 100% przygotowany/a do podjęcia pracy jako fryzjer lub fryzjerka! Program zajęć obejmuje m. in. materiałoznawstwo fryzjerskie, zasady higieny w salonie fryzjerskim czy projektowanie fryzur damskich. Przejdziesz trening umiejętności społecznych i nauczysz się podstaw psychologii i komunikacji interpersonalnej, aby jeszcze lepiej radzić sobie z klientami. Nie zabraknie niezbędnej praktyki - nauczysz się strzyżeń damskich klasycznych, stylizacji damskich fryzur czy technik modelowania włosów. 

Kim możesz zostać po nauce na kursie Fryzjer damski w Żaku?

Po przejściu pełnej rocznej edukacji w Żaku praca fryzjera/fryzjerki z nastawieniem na fryzury damskie nie będzie mieć przed Tobą tajemnic. Dzięki temu będziesz móc zacząć pracę w charakteryzatorniach, studiach urody i oczywiście w salonach fryzjerskich. Zatrudnienia możesz szukać także w hotelach czy studiach odnowy biologicznej. Możesz także otworzyć własną działalność. 


 

Czego się dowiesz na zajęciach w Żaku?

Efekty kształcenia

 • Higiena w salonie fryzjerskim

 • Materiałoznawstwo fryzjerskie

 • Pracownia fryzjerstwa damskiego

 • Pracownia technik fryzjerskich

 • Projektowanie fryzur damskich

 • Psychologia i komunikacja interpersonalna

 • Strzyżenie damskie klasyczne

 • Stylizacja fryzur damskich

 • Techniki w modelowaniu włosów

 • Trening umiejętności społecznych

Wymagania zapisowe na kurs Fryzjer damski

 • pełnoletność

Jak zostać kursantem Żaka?

Na kurs możesz zapisać się online lub stacjonarnie. Wejdź na stronę https://zak.edu.pl/zapisz-sie-online lub odwiedź nasz sekretariat. Pełną listę sekretariatów znajdziesz na: https://zak.edu.pl/kontakt 


Dowiedz się więcej

V

Materiały do pobrania

V

Szczegółowe informacje

V

Czego się nauczę?

V

Gdzie mogę pracować?

V