Instruktor ds. terapii uzależnień

Cena:

219 zł /mies.

Liczba godzin:

220 godzin

Czas trwania:

10 miesięcy

Tryb nauczania:

Zaoczny

i Masz pytania? Kliknij przycisk i umów się na spotkanie z doradcą, który udzieli ci szczegółowych informacji na temat nauki w Żaku.

Na pewno znasz historie ludzi ze wspaniałymi rodzinami i dobrymi perspektywami zawodowymi, którzy w pewnym momencie zaprzepaścili wszystko przez nałóg. Używki potrafią zmienić człowieka i zniszczyć całe jego dotychczasowe życie. Bez odpowiedniego wsparcia łatwo jest podążać coraz szybciej równią pochyłą w dół. Dlatego właśnie tak ważna jest praca instruktora ds. terapii uzależnień - dzięki ludziom takim jak Ty inny człowiek w kryzysie może zyskać nadzieję na lepsze życie. 

Dla kogo jest ten kurs w Żaku?

To kurs dla osób, które sens pracy odnajdują w możliwości pomocy drugiemu człowiekowi. Jeżeli chcesz widzieć, że poświęcona przez Ciebie energia i czas prowadzą do zmiany czyjegoś życia, praca jako instruktor ds. terapii uzależnień jest dla Ciebie. Na pewno w tym zawodzie przyda Ci się empatia i determinacja. Wspaniale, jeśli cenisz sobie pracę z drugim człowiekiem i nie boisz się zagłębiać w jego psychikę. 

Czego nauczysz się na kursie Instruktor ds. terapii uzależnień w Żaku?

Dzięki nauce na kursie będziesz potrafić pracować z ludźmi uzależnionymi. Będziesz także umieć skuteczne wyprowadzić ich z nałogu. Udoskonalisz swój warsztat pracy terapeutycznej i poszerzysz wiedzę o nowych substancjach i środkach psychoaktywnych. Poznasz podstawy psychologii ogólnej oraz wybrane problemy pedagogiki społecznej i opiekuńczo-wychowawczej. Dowiesz się więcej o społecznych uwarunkowaniach i konsekwencjach uzależnień. Zgłębisz temat patologii społecznych i dysfunkcji społecznych rodziny. Nauczysz się podstaw interwencji kryzysowej i elementów profilaktyki. 


Kim możesz zostać po nauce na kursie Instruktor ds. terapii uzależnień w Żaku?

Po ukończonej edukacji znajdziesz zatrudnienie w instytucjach opiekuńczych wszelkiego rodzaju, szczególnie tych, które prowadzą grupy wsparcia. Praca czekać będzie na Ciebie w klinikach, przychodniach, poradniach psychoterapeutycznych czy środowiskowych domach samopomocy. Pomagać innym będziesz mógł/mogła także w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych, gabinetach leczenia uzależnień, stowarzyszeniach i fundacjach.


Czego się dowiesz na zajęciach w Żaku?

Efekty kształcenia

Po ukończeniu kursu Instruktora ds. terapii uzależnień będziesz znać:

 • Zarys psychologii ogólnej

 • Wybrane problemy pedagogiki społecznej i opiekuńczo-wychowawczej

 • Społeczne uwarunkowania i konsekwencje uzależnień

 • Patologie społeczne i dysfunkcje społeczne rodziny

 • Podstawy interwencji kryzysowej z elementami profilaktyki

 • Wybrane zagadnienia z zakresu uzależnień behawioralnych

 • Typologię uzależnień od substancji i środków psychoaktywnych

 • Podstawy psychopatologii

 • Strategie terapeutyczne w terapii indywidualnej i grupowej

 • Metodykę pracy z ludźmi uzależnionymi

 • Warsztat pracy terapeutycznej.

Wymagania zapisowe na kurs Instruktora ds. terapii uzależnień

 • pełnoletność

Jak zostać kursantem Żaka?

Na kurs możesz zapisać się online lub stacjonarnie. Wejdź na stronę https://zak.edu.pl/zapisz-sie-online lub odwiedź nasz sekretariat. Pełną listę sekretariatów znajdziesz na: https://zak.edu.pl/kontakt 


Kurs instruktora terapii uzależnień jest kursem umożliwiającym uzyskiwanie i uzupełnianie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych, realizowanym w oparciu o przepisy art. 117 ust. 1a pkt 5 ustawy Prawo Oświatowe.

Dowiedz się więcej

V

Materiały do pobrania

V

Szczegółowe informacje

V

Czego się nauczę?

V

Gdzie mogę pracować?

V