Podologia

Cena:

319 zł /mies.

Liczba godzin:

160 godzin

Czas trwania:

10 miesięcy

Tryb nauczania:

Zaoczny

i Masz pytania? Kliknij przycisk i umów się na spotkanie z doradcą, który udzieli ci szczegółowych informacji na temat nauki w Żaku.

Doskonale wiesz o tym, że schludny wygląd to nie tylko zadbana twarz, dłonie i figura, ale również to, czego czasami nie widać na co dzień - stopy. Coraz więcej kobiet i mężczyzn zwraca uwagę na to, by ich stopy były odpowiednio wypielęgnowane - nie tylko wtedy, gdy idą w klapkach na plażę czy muszą założyć eleganckie sandały na obcasie. Umiejętność przeprowadzania zabiegów podologicznych staje się coraz bardziej pożądana w branży beauty. Jeśli chcesz pomagać ludziom w dbaniu nie tylko o estetykę, ale również o higienę i zdrowie, ten kurs jest strzałem w dziesiątkę.

Dla kogo jest ten kurs w Żaku?

Masz już za sobą pierwsze doświadczenia w pracy w salonie kosmetycznym i chcesz poszerzyć swoje kompetencje? A może dopiero szukasz swojej drogi, ale wiesz, że frajdę sprawia Ci przeprowadzanie innym zabiegów pielęgnacyjnych? Kurs podologii jest idealną okazją do zdobycia nowej wiedzy. Jeżeli chcesz nauczyć się, jak pielęgnować stopy, ten kierunek jest dla Ciebie. Zdobądź kwalifikacje, które pomogą Ci wyróżnić się na rynku pracy.

Czego nauczysz się na kursie podologii w Żaku?

Dowiesz się jak powinno wyglądać miejsce pracy podologa oraz co wykorzystywać podczas zabiegów. Nauczysz się jak prawidłowo sterylizować narzędzia. Udoskonalisz umiejętność rozmowy z pacjentem – wyćwiczysz proces przeprowadzania wywiadu oraz analizy problemu. Poszerzysz wiedzę o problemach skórnych stóp. Dowiesz się jak wybierać odpowiednie frezy do zabiegów, wykonywać pedicure podologiczny, usuwać odciski i modzele oraz właściwie opatrywać rany na stopach. Nauczysz się technik rekonstrukcji płytki paznokcia, a także pobierania materiału do badań mykologicznych. Będziesz potrafić wdrożyć odpowiednią profilaktykę - tak, by zredukować ryzyko nawrotu zmian skórnych. Poznasz zasady bezpieczeństwa i higieny pracy.

Kim możesz zostać po nauce na kursie podologii w Żaku?

Po ukończonym kursie możesz poszukiwać pracy w centrach urody, gabinetach i salonach kosmetycznych, gabinetach odnowy biologicznej czy prywatnych gabinetach medycznych. Interesująca ścieżka kariery czeka na Ciebie również w salonach piękności czy salonach SPA. Możesz również działać na własny rachunek, otworzyć działalność gospodarczą i stworzyć swoje miejsce pracy samodzielnie!


Czego się dowiesz na zajęciach w Żaku?

Efekty kształcenia

Po ukończeniu kursu podologii będziesz znać:

 • Anatomię, fizjologię i biochemię stóp

 • Podstawy dermatologii, alergologii i higieny stóp

 • Podstawy obsługi klienta

 • Zasady podologii korekcyjna

 • Rodzaje zabiegów podologicznych

 • Rodzaje zabiegów fizjoterapeutycznych w podologii

 • Rodzaje zabiegów masażu w podologii

 • Podstawy ortopedii

 • Chemię kosmetyczną preparatów podologicznych

 • Podstawy podologii


Wymagania zapisowe na kurs podologii

 • pełnoletność

Jak zostać kursantem Żaka?

Na kurs możesz zapisać się online lub stacjonarnie. Wejdź na stronę https://zak.edu.pl/zapisz-sie-online lub odwiedź nasz sekretariat. Pełną listę sekretariatów znajdziesz na: https://zak.edu.pl/kontakt 


Dowiedz się więcej

V

Materiały do pobrania

V

Szczegółowe informacje

V

Czego się nauczę?

V

Gdzie mogę pracować?

V