Rachunkowość i finanse

159 zł / za m-c

Zapisz się

Szczegóły kierunku

Rachunkowość i finanse to obecnie jeden z najpopularniejszych kierunków, jaki wybierają absolwenci szkół średnich. Dzieje się tak, gdyż nabyte kompetencje umożliwiają zdobycie wymarzonej pracy związanej z satysfakcjonującym wynagrodzeniem. Umiejętności, które będzie posiadał każdy absolwent kierunku rachunkowość i finanse, są bardzo poszukiwanymi wśród pracodawców. Banki, instytucje finansowe, księgowość, firmy zajmujące się doradztwem finansowym – to tylko niektóre z miejsc, gdzie mogą być wykorzystane zdobyte kwalifikacje. Wybór tej ścieżki zawodowej stwarza ogromne perspektywy i daje sposobność do zdobywania cennego doświadczenia również w zagranicznych przedsiębiorstwach.

 

Dzięki kadrze, która z pasją wprowadzi w świat finansów oraz rachunkowości, wszystkie zagadnienia zostaną szybko i sprawnie przyswojone. Natomiast praktyczne ćwiczenia pozwolą nauczyć się wykorzystywać i systematyzować zdobyte informacje.

Dlatego, jeżeli marzysz o karierze w branży finansowej lub jeżeli myślisz o awansie i pragniesz poszerzyć swoje kompetencje, jest to kierunek stworzony dla Ciebie.

 

Czego nauczysz się na kierunku rachunkowość i finanse?

Dowiesz się o tym, jak funkcjonują różne instytucje finansowe oraz banki. Zostaną Ci przedstawione zagadnienia dotyczące sytuacji ekonomiczno – gospodarczej na świecie. Mechanizmy działania gospodarki rynkowej staną się dla Ciebie jasne i przejrzyste.

 

Poznasz zagadnienia z dziedziny makro – i mikroekonomii. Będziesz potrafił zarządzać funduszami należącym zarówno do firm prywatnych, jak też do instytucji państwowych czy samorządów terytorialnych. Wzbogacisz swoje kompetencje o umiejętność sporządzania dokumentacji finansowej – raportów, sprawozdań, bilansów. Nie będziesz miał problemu z analizą danych finansowych, która jest niezbędna do wdrożenia właściwej polityki pieniężnej w przedsiębiorstwie lub jednostce państwowej. Będziesz umiał podejmować ważne decyzje dotyczące budżetu, a także doradzać innym w zakresie kwestii finansowych. Zdobędziesz niezbędną wiedzę na temat podatków, przepisów prawa bankowego, finansowego oraz regulujących prowadzenie działalności gospodarczej.

r

Tryb nauczania

Zaoczny

#

Czas trwania

1 rok

d

Uzyskany dokument

Zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne ze wzorem MEN oraz certyfikat Szkół Żak

Przykładowy program nauczania

  • Rachunkowość finansowa

Perspektywy pracy

  • Biura rachunkowe
  • Duże firmy zajmujące się badaniami statystycznymi
  • Duże korporacje
  • Działy księgowości
  • Instytucje publiczne
  • Przedsiębiorstwa świadczące usługi pocztowe i finansowe
  • Towarzystwa ubezpieczeniowe

Nasi słuchacze polecają

Technik administracji
Szkoły policealne
Więcej
Technik usług pocztowych i finansowych
Szkoły policealne
Więcej
Transport i logistyka
Kształcenie jednoroczne
Więcej
Technik rachunkowości (KKZ)
Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe
Więcej

798 299 599

pon – pt: 9.00 - 17.00

Partnerzy:

Ziaja Polska Izba Firm Vipera ProGrupa SketchUp
Zapisz
się online

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji o używanych przez nas plikach cookies można znaleźć w Polityce prywatności.