Rejestratorka medyczna

Cena:

179 zł /mies.

Liczba godzin:

140 godzin

Czas trwania:

10 miesięcy

Tryb nauczania:

Zaoczny

Myślisz o pracy w służbie zdrowia? Chcesz mieć dodatkowe kwalifikacje, które ułatwią Ci znalezienie dobrze płatnego stanowiska? Świetnie radzisz sobie z rozwiązywaniem problemów i czuwaniem nad grafikiem?

To kurs Rejestratorka medyczna jest dla Ciebie!
Na zajęciach w Żaku dowiesz się m.in. jak umawiać pacjentów korzystając z profesjonalnego oprogramowania MedFile!

 

Kurs na rejestratorkę medyczną – dla kogo?

Przede wszystkim to świetna szansa na poszerzenie kwalifikacji, dla osób, które postawiły lub zamierzają postawić swoje pierwsze kroki w służbie zdrowia. Jeżeli pracujesz na podobnym stanowisku i chcesz zdobyć dodatkowe kwalifikacje lub zwiększyć komfort swojej pracy to ten kurs jest dla Ciebie. Pamiętaj! Zapisując się do Żaka na kurs Rejestratorka medyczna musisz mieć wykształcenie średnie.

Czego się nauczę na kursie Rejestratorka medyczna

W Żaku stawiamy na praktyczną stronę nauczania! Dlatego, ponad 70% czasu spędzonego na zajęciach poświęcamy na ćwiczenia! Warsztaty interpersonalne, nauka obsługi programów i procedur – to podstawa skutecznego nauczania!

Na kursie przede wszystkim dowiesz się jak prowadzić dokumentację medyczną. Nauczysz się zasad komunikacji z pacjentem, jego rodziną, a także personelem medycznym. Będziesz w stanie umówić wizytę w placówce lub w domu pacjenta. Nauczymy Cię także schematów postępowania przy obsłudze obcokrajowca, osoby nieubezpieczonej.


Podczas zajęć poznasz klasyfikację świadczeń medycznych, zasady ewidencjonowania oraz rozliczania usług medycznych. Nauczysz się także metod dokumentowania działalności medycznej (+wraz z elementami statystyki medycznej). Natomiast dzięki zajęciom z podstaw psychologii oraz komunikacji interpersonalnej z pacjentem i personelem medycznym będziesz potrafił skutecznie komunikować się w swojej przyszłej pracy. Wszystko w oparciu o praktyczne ćwiczenia! Ponad 100 godzin poświęcamy na ćwiczenia/warsztaty i dyskusje. Zależy nam na tym, abyś naprawdę zrozumiał zagadnienia i wykorzystał wiedzę w praktyce. Kurs to nie sucha teoria. Kurs ma Cię przygotować do pracy na wybranym stanowisku!

Dowiesz się jak promować usługi w placówce medycznej, polecać klientom pakiety usług i wystawiać faktury. Na kursie przygotujesz się do pracy zarówno w dużym szpitalu jak i lokalnej przychodni zdrowia lub prywatnym gabinecie.

Nauka na oprogramowaniu Medfile

W trakcie nauki na kierunku Rejestratorka medyczna będziesz pracować na oprogramowaniu Medfile. To bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze program dedykowany dla pracowników służby zdrowia. Program Medfile oferuje mnóstwo funkcjonalności, które z pewnością okażą się przydatne także i w dalszej pracy w zawodzie. Przy użyciu tego narzędzia można prowadzić elektroniczną dokumentację medyczną, a także generować wszelkie niezbędne zaświadczenia w ramach usług e-Zdrowia takie jak e-Recepty, e-Zwolnienia, eWUŚ, Baza leków, haloDoctor (czat, wideo). Szczegółowe informacje o programie można znaleźć na stronie www.medfile.pl.

Efekty kształcenia:

Po nauce na kursie rejestratorka medyczna będziesz w stanie:

 • Wykonywać codzienne zadania związane z prowadzeniem dokumentacji medycznej;

 • Zastosować zasady oraz przepisy BHP, ochrony ppoż., ergonomii i ochrony środowiska na stanowisku pracy;

 • Komunikować się z pacjentami, jego rodziną lub opiekunami;

 • Przyjmować zgłoszenia pacjentów na wizyty domowe;

 • Przyjmować zgłoszenia pacjentów na wizyty w placówce medycznej;

 • Weryfikować dane pacjentów w elektronicznych bazach danych;

 • Stosować procedury obsługi obcokrajowców;

 • Stosować procedury obsługi pacjentów nieubezpieczonych;

 • Skutecznie informować pacjentów;

 • Wykonywać zadania zawodowe przestrzegając praw pacjenta;

 • Wykonywać zadania zawodowe przestrzegając tajemnicy zawodowej.

Dowiedz się więcej

V

Szczegółowe informacje

V

Czego się nauczę?

V

Gdzie mogę pracować?

V