Rejestratorka medyczna

Cena:

219 zł /mies.

Liczba godzin:

140 godzin

Czas trwania:

10 miesięcy

Tryb nauczania:

Zaoczny

i Masz pytania? Kliknij przycisk i umów się na spotkanie z doradcą, który udzieli ci szczegółowych informacji na temat nauki w Żaku.

Rejestratorka medyczna jest pierwszą osobą, z którą styka się pacjent podczas wizyty w przychodni. Od tego, jak został potraktowany klient w rejestracji, zależy jego satysfakcja z wykonanej później przez lekarza usługi. Empatyczne i pomocne rejestratorki są więc na wagę złota - pacjent dobrze zaopiekowany od samego wejścia to pacjent zadowolony, który ma szansę zostać stałym klientem. Jeżeli chcesz pomagać ludziom i wpływać na ich pozytywne doświadczenia, rozważ kurs rejestratorki medycznej i późniejszą pracę w tym zawodzie. 

Dla kogo jest ten kurs w Żaku?

Jeżeli nie boisz się kontaktu z drugim człowiekiem i czujesz, że praca z klientem to Twój żywioł, prawdopodobnie sprawdzisz się w roli rejestratorki medycznej. Poza tym przydadzą Ci się supermoce w zakresie ogarniania wszelkiej dokumentacji i przetwarzania danych. Dodatkowo nie możesz bać się pracy w branży ochrony zdrowia - dobra odporność organizmu na pewno się przyda :)

Czego nauczysz się na kursie Rejestratorka medyczna w Żaku?

Praca rejestratorki/rejestratora medycznego wymaga specjalistycznej wiedzy. Dzięki naszemu kursowi nauczysz się klasyfikować świadczenia medyczne, prowadzić dokumentację medyczną i organizować swoją przyszłą pracę. Poznasz podstawy marketingu i promocji usług medycznych, a także technologie wspierające zadania rejestracji medycznej. Dowiesz się jak informować, ewidencjonować i rozliczać usługi medyczne. Przypomnisz sobie także zasady pierwszej pomocy przedmedycznej. Przyswoisz również tajniki komunikacji interpersonalnej z pacjentem i personelem medycznym.

Kim możesz zostać po nauce na kursie Rejestratorka medyczna w Żaku?

Po ukończeniu tego kursu branża medyczna stanie przed Tobą otworem. Zatrudnienie znajdziesz w prywatnych gabinetach lekarskich czy prywatnych klinikach. Interesujące oferty pracy będą czekać na Ciebie w przychodniach, poradniach specjalistycznych, szpitalach czy centrach medycznych.


Nauka na oprogramowaniu Medfile

W trakcie nauki na kierunku Rejestratorka medyczna nauczysz się obsługi programu Medfile, z którego będziesz korzystać w swojej przyszłej pracy. W programie Medfile można prowadzić elektroniczną dokumentację medyczną, a także generować zaświadczenia w ramach usług e-Zdrowia takich jak e-Recepty, e-Zwolnienia, eWUŚ, Baza leków, haloDoctor (czat, wideo). Dzięki zaznajomieniu się z programem na kursie będziesz mieć łatwiejszy start w zawodzie.

Czego się dowiesz na zajęciach w Żaku?

Efekty kształcenia

Po ukończeniu kursu Rejestratorka medyczna będziesz potrafić:

 • Wykonywać codzienne zadania związane z prowadzeniem dokumentacji medycznej;

 • Zastosować zasady oraz przepisy BHP, ochrony ppoż., ergonomii i ochrony środowiska na stanowisku pracy;

 • Komunikować się z pacjentami, jego rodziną lub opiekunami;

 • Przyjmować zgłoszenia pacjentów na wizyty domowe;

 • Przyjmować zgłoszenia pacjentów na wizyty w placówce medycznej;

 • Weryfikować dane pacjentów w elektronicznych bazach danych;

 • Stosować procedury obsługi obcokrajowców;

 • Stosować procedury obsługi pacjentów nieubezpieczonych;

 • Skutecznie informować pacjentów;

 • Wykonywać zadania zawodowe przestrzegając praw pacjenta;

 • Wykonywać zadania zawodowe przestrzegając tajemnicy zawodowej.

Wymagania zapisowe na kurs Rejestratorka medyczna:

 • pełnoletność

 • wykształcenie średnie

Jak zostać kursantem Żaka?

Na kurs możesz zapisać się online lub stacjonarnie. Wejdź na stronę https://zak.edu.pl/zapisz-sie-online lub odwiedź nasz sekretariat. Pełną listę sekretariatów znajdziesz na: https://zak.edu.pl/kontakt 


Dowiedz się więcej

V

Materiały do pobrania

V

Szczegółowe informacje

V

Czego się nauczę?

V

Gdzie mogę pracować?

V