Wizażystka / Stylistka

Cena:

199 zł /mies.

Liczba godzin:

140 godzin

Czas trwania:

10 miesięcy

Tryb nauczania:

Zaoczny

i Masz pytania? Kliknij przycisk i umów się na spotkanie z doradcą, który udzieli ci szczegółowych informacji na temat nauki w Żaku.

Obecnie wiele osób przywiązuje dużą wagę do dbania o swój wygląd – zarówno, jeśli chodzi o ubiór, makijaż, czy dobrą kondycję. Jest dla nas ważne to, jak jesteśmy postrzegani przez innych – chcemy czuć się pewnie w swoim ciele i wyrażać siebie przez odpowiednie dodatki. Niektórzy działają w tym zakresie na własną rękę, inni natomiast proszą o pomoc profesjonalne wizażystki czy stylistki. Czujesz, że masz artystyczną duszę? Lubisz doradzać znajomym w kwestii stroju czy makijażu? Zacznij pracować jako wizażystka lub stylistka! A może dwa w jednym? U nas to możliwe!

 Czym się zajmuje wizażystka, a czym stylistka?

Makijażystka i wizażystka to słowa, których możemy używać wymiennie. Jest to zawód mający na celu upiększanie głównie twarzy przy pomocy wszelkich kosmetyków kolorowych. Makijażystka powinna potrafić dobrać odpowiedni makijaż do danego rodzaju skóry, kształtu twarzy, typu danej klientki.

Czym w takim razie zajmuje się stylistka? Ma ona za zadanie kreować wygląd klienta: odpowiada za właściwy dobór ubrań do typu sylwetki oraz umiejętne tuszowanie niedoskonałości, a eksponowanie tych elementów, które się wyróżniają np. długich nóg, czy wąskiej talii.

Dla kogo jest kurs wizażu i stylizacji?

Pracując w tym zawodzie, codziennie będziesz widzieć prawie natychmiastowe efekty swojej pracy. Twoje umiejętności i zaangażowanie znajdą odzwierciedlenie w profesjonalnym makijażu, czy też doskonale dobranej garderobie dla klienta, który pracuje np. w sektorze finansów. W branży dbającej o wygląd innych, świetnie sprawdzą się osoby komunikatywne, dokładne, szybko nawiązujące dobre relacje. Ważna jest również odporność na stres – czasem trzeba działać pod presją czasu, przygotowując kogoś np. do ważnego wystąpienia.

 

Czego się nauczysz?

Kursy wizażu, czy stylizacji to w ostatnich czasach jedne z najbardziej pożądanych szkoleń. Podczas zajęć w Żaku zdobędziesz wiedzę i umiejętności niezbędne do rozpoczęcia pracy jako wizażystka/stylistka. Zostaniesz wprowadzona w barwny świat stylizacji, nauczysz się dobierać strój do potrzeb klienta, poznasz historię stylu oraz będziesz brać udział w warsztatach z wizażu i stylizacji. Zapoznasz się z metodami i technikami makijażu oraz nauczysz się podstaw materiałoznawstwa kosmetycznego. Poznasz również cenne wskazówki i triki naszych wykładowców - praktyków!

Nie zabraknie oczywiście zagadnień związanych z bezpieczeństwem i higieną w usługach osobistych oraz warsztatów budowania wizerunku. Dodatkowo poznasz podstawy psychologii oraz komunikacji interpersonalnej z klientem – to bardzo ważne, ponieważ Twoja praca będzie polegać głównie na kontakcie z drugim człowiekiem. Musisz więc umieć komunikować się z każdym, niezależnie od jego charakteru czy nastroju i być zawsze profesjonalna!

Co Ci da nauka w Żaku?

Aby stać się profesjonalną stylistką i wizażystką, nie wystarczy sama intuicja i pasja, choć są one również bardzo istotne. Konieczne są umiejętności poparte doświadczeniem i wiedzą.  

Na kursie wizażystka/stylistka nie skupiamy się tylko na teorii. Szczególną uwagę kierujemy na praktyczne przygotowanie do zawodu – tak, aby po ukończeniu nauki być gotowym do rozpoczęcia pracy! Nasi kursanci po teoretycznym wstępie płynnie przechodzą do tego, jak zastosować wiedzę w praktyce. Dzięki temu skutecznie przygotowujemy do wkroczenia na nową ścieżkę zawodową!

 Gdzie możesz znaleźć pracę po ukończeniu nauki? Jako wizażystka i stylistka będziesz mogła pracować w gabinetach i salonach kosmetycznych, SPA, w stacjach telewizyjnych i teatrach lub jako tzw. „wolny strzelec”. Wiele wizażystek i stylistek decyduje się na własną działalność polegająca na udzielaniu prywatnych konsultacji. To wygodne rozwiązanie, choćby dlatego, że nie pracujesz dla kogoś, tylko na własny rachunek. Najpierw jednak musisz wyrobić sobie renomę. W pracy samodzielnej wizażystki/stylistki nie obowiązują stałe godziny. Możesz umówić się z klientem na konkretny dzień i godzinę, przyjąć go u siebie w domu lub zaproponować dojazd, dzięki czemu nie będziesz musiała wynajmować lokalu.

Zapotrzebowanie na pracę wizażystki/stylistki nieustannie rośnie, a wzięcie odpowiedzialności za czyjś wizerunek wiąże się z dobrymi zarobkami. Możesz zmienić swoją ścieżkę zawodową, nawet jeśli do tej pory zajmowałaś się czymś zupełnie innym. Nie rezygnuj ze spełniania marzeń, jesteśmy od tego, żeby pomóc Ci w ich realizacji!

Dowiedz się więcej

V

Szczegółowe informacje

V

Czego się nauczę?

V

Gdzie mogę pracować?

V

Partnerzy:

PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena Neonail InsERT programy dla firm

801 100 777

pon – pt: 9.00 - 17.00