Analityk danych

Cena:

1599 zł

Liczba godzin:

120 godzin

Czas trwania:

2 mies.

Tryb nauczania:

Online

i Masz pytania? Kliknij przycisk i umów się na spotkanie z doradcą, który udzieli ci szczegółowych informacji na temat nauki w Żaku.

ANALIZA DANYCH. Big data. Data science. generujemy coraz więcej danych i w związku z tym powstają całe grupy zawodowe/działy w firmach zajmujące się wyłącznie analizą. Przetwarzaniem naszego cyfrowego śladu.

Bo na świecie przybywa danych (wiemy, to może szokować!). W internecie mamy już prawie 5 mld użytkowników! A to oznacza, że w 2022 online spędziliśmy 2,5 biliona godzin. 2500 000 000 000. Dużo zer? A analizą matematyczną (i nie tylko) zajmują się specjaliści od analiz. Na naszym kursie zdobędziesz niezbędną wiedzę.

Dla kogo jest kurs z analizy danych?

Znasz podstawy Excela? Lubisz łamigłówki? Łączenie kropek i formułowanie wniosków? No to praca analityka danych jest dla Ciebie. A co za tym idzie - przyda Ci się wiedza, którą zdobędziesz na naszym kursie!

Czego się nauczysz na kursie?
Na kursie poznasz zasady analizy danych od podszewki! Dowiesz się czym zajmuje się analityk baz danych i jak wygląda jego codzienna praca. Nauczysz się jak może wyglądać struktura danych - ich podział i wzajemne relacje. Analiza danych opiera się też na znajomości języka SQL. I obsłudze narzędzia phpMyAdmin. Jako przyszły analityk danych - z pewnością będziesz pracował m.in. na tym programie. I Excelu. I Accessie. Nasz kurs wyposaży Cię w niezbędną wiedzę, która pozwoli Ci na sprawną analizę danych.

Nauka w Żaku jest prosta i przyjemna

Co Ci da kurs w Żaku?

Po kursie będziesz:

  • umiał przygotowywać, analizować i interpretować duże ilości danych korzystając z popularnych programów i technologii,

  • samodzielnie wykonywać obliczenia, automatyzować pracę i tworzyć raporty,

  • posiadał kompetencje do rozpoczęcia pracy w charakterze analityka danych.

Program nauczania

  • WSTĘP - czym zajmuje się analityk baz danych, kto może zostać analitykiem, jak wygląda codzienna, praca analityka, struktura danych, podział i relacje danych oraz zasady tworzenia baz danych

  • Język SQL - tworzenie baz danych, nauka zarządzania bazą danych z narzędzia phpMyAdmin, rodzaje danych, kwerendy (pobranie i modyfikacje danych), tworzenie aliasów, funkcja agregacji, import i export danych (Excel, Access), łączenie wiele tabel, tabele przestawne (narzędzie programu Excel) i do czego służy,

  • Microsoft Access - metody statystyczne, optymalizacja, analizy baz danych, tworzenie struktur danych, typy i relacje pomiędzy danymi, kiedy używać  programów Access i Excel, komunikacja z programami zewnętrznymi (SQL, Excel), tworzenie kwerend, formularze, raporty (tworzenie i drukowanie danych), funkcje agregujące, sortowanie, filtrowanie i kopiowanie struktur danych, ochrona danych, zajęcia praktyczne.

  • Microsoft Excel - najważniejsze funkcje programu Excel (funkcje logiczne, statystyczne, warunkowe, wyszukiwania), tworzenie struktury danych, typy danych, relacje pomiędzy danymi, programowanie arkuszy, korzystanie z danych w różnych arkuszach oraz operacje na wielu arkuszach jednocześnie, narzędzia grupowania danych, tworzenie raportów, wykorzystanie programu Excel oraz Word do korespondencji seryjnej, Solver jako dodatek do programu MS Excel - idealne narzędzie używane do optymalizacji procesów zarówno produkcyjnych jak i logistycznych, formatowanie warunkowe, wizualizacja danych i raportów, formularze, tworzenie makr, nauka - podstawy języka Visual Basic, korzystanie z danych zewnętrznych (Access, mySQL), ochrona danych, zajęcia praktyczne

Wszystkiego nauczysz się na naszej platformie e-learningowej: www.platforma.zak.edu.pl

Wymagania dla uczestników:


• podstawowej umiejętności obsługi komputera


• pełnoletność


• komputer ze stabilnym podłączeniem do Internetu


• przeglądarka internetowa


• mikrofon/słuchawki

Cenę kursu automatycznie dzielimy na 2 raty.

Dowiedz się więcej

V

Szczegółowe informacje

V