Podstawy księgowości I stopień

Czas trwania:

Tryb nauczania:

Online

i Masz pytania? Kliknij przycisk i umów się na spotkanie z doradcą, który udzieli ci szczegółowych informacji na temat nauki w Żaku.

Księgowość kojarzy Ci się z czymś nudnym?

Nic bardziej mylnego!

Dla księgowego zawsze znajdzie się coś fajnego do policzenia. Premia, faktura, płace... można wyliczać bez końca.

Jeżeli chcesz zostać specjalistą od wyliczeń to zapisz się na kurs z podstaw księgowości. Program szkolenia uwzględnia zmiany wprowadzone przez Polski Ład!

Kurs księgowości dla kogo?

Dobra wiedza to podstawa! A na kursie księgowości nauczysz się właśnie niezbędnych podstaw. Nasze szkolenie z księgowości jest skierowane do osób początkujących, bez praktyki księgowej. Nasi trenerzy przygotują Cię do pracy w dziale księgowości w przedsiębiorstwie, urzędach oraz do prowadzenia własnej działalności.

Czego się nauczysz na szkoleniu online z podstaw księgowości?

Przede wszystkim na kursie zdobędziesz podstawową wiedzę z zakresu rachunkowości oraz odpowiednie przygotowanie do wykonywania pracy w działach finansowo-księgowych z uwzględnieniem zmian wprowadzonych przez Polski Ład.

Dowiesz się jak prowadzić ewidencję podstawowych operacji bilansowych i wynikowych, a także prowadzić księgi rachunkowe. Zrozumiesz też zasady działania systemu podatkowego w Polsce w oparciu o Polski Ład. Dowiesz się na jakich zasadach działa VAT i i jak prowadzić rozliczenia z ZUS-em.

Ucz się w Żaku szybko i wygodnie

Co Ci da kurs w Żaku?

Efekty kształcenia:

• Będziesz znał podstawy rachunkowości,

• Nauczysz się stosowania w praktyce zasad etyki zawodowej,

• Poznasz ogólne zasady opodatkowania oraz prowadzenia ewidencji podatkowych,

• Opanujesz umiejętności posługiwania się księgowymi dokumentami, realizacja typowych operacji księgowych.

Program nauczania:

• wprowadzenie do rachunkowości

• etyka w działalności gospodarczej i zawodowej

• organizacja działalności gospodarczej – wiadomości wstępne

• charakterystyka aktywów i pasywów,

• operacje gospodarcze,

• dowody księgowe,

• księgi rachunkowe,

• ewidencja podstawowych operacji bilansowych

• ewidencja podstawowych operacji wynikowych,

• system podatkowy w Polsce,

• VAT - podstawy prawne, ogólne zasady,

• podstawy rozliczeń z ZUS.

Wszystkiego nauczysz się na naszej platformie e-learningowej: www.platforma.zak.edu.pl

Wymagania do zapisu:

• pełnoletność,

• komputer ze stabilnym podłączeniem do Internetu,

• przeglądarka internetowa,

• mikrofon/słuchawki.

Cenę kursu automatycznie dzielimy na 2 raty.