Kurs - Wychowawca wypoczynku

Cena:

499 zł

Liczba godzin:

36 godzin

Tryb nauczania:

Stacjonarny

i Masz pytania? Kliknij przycisk i umów się na spotkanie z doradcą, który udzieli ci szczegółowych informacji na temat nauki w Żaku.

Najfajniejsze wspomnienia z wakacji to dla Ciebie przygody przeżyte na koloniach? Z łezką w oku myślisz o tradycji zielonych nocy, o wszystkich szalonych wycieczkach na łono natury, o przestawianiu łóżek w pokojach i potajemnym przekradaniu się do koleżanek po ciszy nocnej? Jeżeli myślisz, że te czasy minęły i już nie wrócą, jesteś w ogromnym błędzie! Jako dorosła osoba również możesz wyjechać na kolonie - tyle że tym razem po tej drugiej stronie, jako wychowawca. :) Jeżeli właśnie w ten sposób chcesz spędzić najbliższe wakacje lub ferie zimowe, zapisz się na kurs wychowawcy wypoczynku i spełnij swoje marzenia. 

Dla kogo jest ten kurs w Żaku?

Jeżeli głośno bawiąca się przez 24 godziny na dobę 15-osobowa grupa młodocianych Cię przeraża, to NIE JEST praca dla Ciebie! Musisz szczerze uwielbiać pracę z dziećmi i młodzieżą. Z drugiej strony przyda Ci się żelazna siła charakteru, która pozwoli Ci utrzymać swoich podopiecznych w ryzach - nie chcesz ich przecież pogubić podczas wycieczki na Stare Miasto, prawda? Musisz mieć oczy dookoła głowy i priorytetowo traktować nie tylko dobrą zabawę, ale też bezpieczeństwo. Brzmi strasznie? Może i tak, ale pomyśl - teraz to Ty możesz pomóc tworzyć wspomnienia, które zostaną z Twoimi wychowankami na lata. :)

Czego nauczysz się na kursie wychowawcy wypoczynku w Żaku?

Dzięki nauce na naszym kursie organizacja wypoczynku dzieci i młodzieży nie będzie miała przed Tobą tajemnic. Będziesz potrafić bez problemu planować pracę wychowawczo-opiekuńczą. Poznasz jakie są obowiązki wychowawcy grupy. Zaznajomisz się z podstawami turystyki, krajoznawstwa, zajęć wychowania fizycznego, zajęć praktyczno-technicznych czy kulturalno-oświatowych. Dokładnie zgłębisz temat bezpieczeństwa uczestników wypoczynku. Kim możesz zostać po nauce na kursie wychowawcy wypoczynku w Żaku?

Ukończony kurs umożliwi Ci pełnienie funkcji wychowawcy na koloniach, obozach, zimowiskach czy półkoloniach. Zgodnie z obowiązującym prawem będziesz móc opiekować się dziećmi i młodzieżą na wyjazdach. Zatrudnienia nie zabraknie na pewno w sezonie wakacji i ferii zimowych - interesujących ofert możesz poszukiwać w biurach podróży, organizacjach pozarządowych, klubach sportowych, klubach tanecznych czy jednostkach harcerskich. 


Czego się dowiesz na zajęciach w Żaku?

Efekty kształcenia

Po ukończeniu kursu wychowawcy wypoczynku będziesz potrafić:

  • organizować zajęcia w czasie trwania wypoczynku

  • planować pracę wychowawczo-opiekuńczą

  • pełnić obowiązki wychowawcy grupy

  • dbać o bezpieczeństwo życia i zdrowia uczestników wypoczynku.

Wymagania zapisowe na kurs wychowawcy wypoczynku

  • pełnoletność

  • świadectwo ukończenia szkoły średniej

Jak zostać kursantem Żaka?

Na kurs możesz zapisać się online lub stacjonarnie. Wejdź na stronę https://zak.edu.pl/zapisz-sie-online lub odwiedź nasz sekretariat. Pełną listę sekretariatów znajdziesz na: https://zak.edu.pl/kontakt 


Dowiedz się więcej

V

Szczegółowe informacje

V