KKZ - Technik architektury krajobrazu

Cena:

0 zł

Czas trwania:

2 lata

Tryb nauczania:

Zaoczny

i Masz pytania? Kliknij przycisk i umów się na spotkanie z doradcą, który udzieli ci szczegółowych informacji na temat nauki w Żaku.

Na instagramie obserwujesz posty z hasztagiem #plantlover i #gardenlover? Na wakacjach wybierasz do zwiedzania pałace i zamki z najbardziej bajkowymi ogrodami? Na telefonie masz kopalnię zdjęć najpiękniej zaaranżowanych terenów zielonych? Kochasz myśleć o tym, co zrobisz wiosną i latem w ogrodzie i umiesz “tworzyć coś z niczego”? Rozważ zapisanie się na kierunek technik architektury krajobrazu i rozwijanie swojej pasji!

Dla kogo jest ten kurs w Żaku?

To kurs dla mistrzów planowania i miłośników zieleni. Idealnie, jeżeli śledzisz ogrodnicze trendy i z chęcią doradzasz znajomym jakie są najlepsze rozwiązania do ich ogrodu. Jeśli oprócz tego jesteś potworem kreatywności i potrafisz swoje pomysły zmienić w rzeczywistość, prawdopodobnie jesteś w miejscu stworzonym dla Ciebie. 

Czego nauczysz się na kierunku Technik architektury krajobrazu w Żaku?

Na kursie dla przyszłych architektów zieleni dowiesz się, jak projektować przestrzeń, planować nasadzenia i je pielęgnować. Nauczysz się zasad komponowania i urządzania przestrzeni zgodnie z duchem danego miejsca.. Jako architekt krajobrazu będziesz odpowiadał za opracowywanie projektów roślinnych w parkach, zieleńcach, skwerach, placach miejskich, prywatnych ogrodach… Możliwości są naprawdę szerokie, a odpowiedzialność ogromna. Przygotujemy Cię do wykonywania prac we wszystkich wymienionych miejscach, abyś mógł/mogła realizować Twoje wyjątkowe wizje bez przeszkód.

Kim możesz zostać po nauce na kierunku Technik architektury krajobrazu w Żaku?

Po ukończonej edukacji będziesz móc pracować w miejscach dbających o estetykę naszego otoczenia takich jak: centra ogrodnicze, przedsiębiorstwa zajmujące się projektowaniem, urządzaniem i pielęgnacją ogrodów i zieleni miejskiej czy biura projektowo-wykonawcze. Zatrudnienie znajdziesz też w placówkach służb ochrony zabytków i ochrony przyrody czy obiektach krajobrazowych. Otworem staną przed Tobą przedsiębiorstwa budowlane zajmujące się wykonywaniem i konserwacją elementów małej architektury krajobrazu oraz urzędy i placówki związane z ochroną i kształtowaniem środowiska przyrodniczego.


Czego się dowiesz na zajęciach w Żaku?

Efekty kształcenia

Po ukończeniu kierunku Technik architektury krajobrazu będziesz znać:

 • Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy

 • Język obcy zawodowy

 • Podstawy architektury krajobrazu

 • Roślinne obiekty architektury krajobrazu

 • Przepisy ruchu drogowego kategorii T

Po ukończeniu kierunku Technik architektury krajobrazu będziesz potrafić:

 • Dobierać rośliny ozdobne do obiektów architektury krajobrazu

 • Projektować obiekty architektury krajobrazu

 • Stosować środki ochrony roślin

 • Projektować obiekty małej architektury krajobrazu

 • Urządzać i pielęgnować roślinne obiekty architektury krajobrazu

 • Dobierać obiekty małej architektury krajobrazu do terenów zieleni

 • Budować i konserwować obiekty małej architektury krajobrazu

Wymagania zapisowe na kierunek Technik architektury krajobrazu

 • pełnoletność

Jak zostać kursantem Żaka?

Na kierunek możesz zapisać się online lub stacjonarnie. Wejdź na stronę https://zak.edu.pl/zapisz-sie-online lub odwiedź nasz sekretariat. Pełną listę sekretariatów znajdziesz na: https://zak.edu.pl/kontakt 


Dowiedz się więcej

V

Szczegółowe informacje

V

Czego się nauczę?

V

Gdzie mogę pracować?

V