Higienistka stomatologiczna

Cena:

Kierunek bezpłatny

Czas trwania:

2 lata

Tryb nauczania:

zaoczne

W dzisiejszych czasach ludzie chętnie dbają o dobry stan swojego uzębienia, który gwarantuje piękny uśmiech. Dlatego też do gabinetów stomatologicznych ustawiają się długie kolejki. Jak grzyby po deszczu wyrastają prywatne gabinety dentystyczne, oferujące usługi między innymi z zakresu poprawy estetyki uzębienia. We wszystkich tych miejscach niezbędny jest profesjonalny i wykwalifikowany personel medyczny oraz pomocniczy, taki jak higienistka stomatologiczna. To ona asystuje przy zabiegach oraz przygotowuje stanowisko do pracy dentyście. Jest osobą przygotowaną również do tego, aby samodzielnie przeprowadzać zabiegi profilaktyczne – pod nadzorem i z zalecenia lekarza stomatologa.

 

Nasza kadra rzetelnie przygotuje do wykonywania zawodu każdego słuchacza. W tym celu odbędzie on szereg zajęć praktycznych, które będą bazować na zdobytej wcześniej wiedzy. Umożliwi to przyszłej higienistce pracę w gabinetach prywatnych, państwowych ośrodkach opieki zdrowotnej, szkołach, przedszkolach, a także prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

 

Czego nauczysz się na kierunku Higienistka stomatologiczna?

Po ukończoeniu szkoły będziesz posiadała wszechstronną wiedzę na temat wyposażenia pracowni stomatologicznej. Dowiesz się wszystkiego na temat specjalistycznych narzędzi, materiałów i aparatury diagnostycznej. Będziesz potrafiła je przygotować, aby mogły być wykorzystane przez lekarza do zabiegu. Nabędziesz umiejętność ich odkażania, sterylizowania oraz prawidłowej konserwacji. W Twoich kompetencjach będzie leżała pomoc stomatologowi podczas leczenia uzębienia pacjenta. Nauczysz się jak właściwie prowadzić dokumentację medyczną. Zostanie Ci przekazana wiedza dotycząca technik wykonywania zabiegów profilaktyczno – leczniczych. W związku z tym będziesz potrafiła przeprowadzać takie czynności jak lakowanie zębów, piaskowanie czy fluoryzacja. Jako higienistka stomatologiczna będziesz wiedziała jak prowadzić profilaktykę próchnicy zębów czy ortodontyczną, a także stomatologiczną edukację zdrowotną.

Kwalifikacje, jakie zdobędziesz po zakończeniu nauki

Wykonywanie świadczeń stomatologicznych z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia jamy ustnej oraz współuczestniczenie w procesie leczenia (MED.02.)

r

Tryb nauczania

Zaoczne

#

Czas trwania

2 lata

d

Uzyskany dokument

Świadectwo MEN

q

Egzamin

Tak. Egzamin zewnętrzny, organizowany w Szkole przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Podejście do egzaminu z kwalifikacji w zawodzie nie jest obowiązkowe.

t

Uzyskany tytuł

Higienistka stomatologiczna


801 100 777

pon – pt: 9.00 - 17.00

Partnerzy:

PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile
Zapisz
się online

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji o używanych przez nas plikach cookies można znaleźć w Polityce prywatności.