Terapeuta zajęciowy

Cena:

Kierunek bezpłatny

Czas trwania:

2-lata

Tryb nauczania:

Stacjonarny

i Masz pytania? Kliknij przycisk i umów się na spotkanie z doradcą, który udzieli ci szczegółowych informacji na temat nauki w Żaku.

Niektóre z zawodów dają dużo więcej satysfakcji niż inne. Zwłaszcza jeżeli polegają one na pracy z ludźmi, którzy nierzadko potrzebują fachowej pomocy. Terapeuta zajęciowy to osoba prowadząca zajęcia z osobami starszymi oraz niepełnosprawnymi intelektualnie. Wykonuje z nimi odpowiednie ćwiczenia, aby jak najlepiej mogły funkcjonować w społeczeństwa. To ścieżka kariery właściwa dla osób pragnących pracować w takich miejscach jak prywatne i publiczne ośrodki terapeutyczne, domy opieki czy placówki zajmujące się osobami starszymi. Zadaniem terapeuty zajęciowego jest kompleksowa rehabilitacja i wsparcie pacjentów w ich aktywizacji, aby byli oni jak najbardziej samodzielni. 

Mimo, że jest to zawód wymagający niemałych zdolności interpersonalnych i posiadania dużego zasobu specjalistycznych umiejętności, nasza kadra skutecznie przekaże niezbędną wiedzę, a także nauczy pracy z podopiecznymi. Terapeuta zajęciowy może współpracować z wieloma ośrodkami jednocześnie, a także prowadzić własną działalność gospodarczą, dlatego profesja ta daje możliwość wielokierunkowej kariery i rozwoju.

Czego nauczysz się na kierunku Terapeuta zajęciowy w szkole Żak?

Nauczysz się tak ważnego nawiązywania właściwych relacji z podopiecznymi. Będziesz potrafił podtrzymywać kontakt z nimi, ale także z jego rodziną, co zaowocuje lepszymi efektami terapii. Dowiesz się jak odpowiednio, według potrzeb pacjenta dobrać odpowiedni rodzaj terapii i zakres ćwiczeń. Będziesz wiedział jak stworzyć optymalny, indywidualny program działań terapeutycznych. Nauczysz pracować się z grupą podopiecznych oraz aktywizować ich do brania udziału w prowadzonych przez Ciebie zajęciach. Posiądziesz umiejętność organizacji imprez towarzyskich czy wycieczek. W Twoich kompetencjach będzie leżało także rozwiązywanie trudnych sytuacji i problemów, które dotyczyć będą Twoich podopiecznych. Dowiesz się jak skutecznie motywować do wykonywania ćwiczeń. Będziesz potrafił prowadzić dokumentację terapeutyczną oraz nadzorować podopiecznych podczas wykonywania zaaranżowanych przez Ciebie zajęć.

 

 

Dowiedz się więcej

V

Szczegółowe informacje

V

Partnerzy:

PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena Neonail InsERT programy dla firm

801 100 777

pon – pt: 9.00 - 17.00