• Start  »  
 • Aktualności  »  
 • Ile zarabia stylistka paznokci i jak nią zostać?

Ile zarabia stylistka paznokci i jak nią zostać?

Zapisz się na kurs stylizacji paznokci w Żaku

20.5.2022

Stylistka paznokci łączy ze sobą rzemieślniczą precyzję z duszą artystki. Artystki – bo to głównie Panie wiążą swoją zawodową przyszłość z pracą w salonie stylizacji paznokci lub prywatną praktyką. Często uważa się, że to lekki i przyjemny zawód. Takie śmichy-chichy, ploteczki, a te paznokcie to przecież w domu można zrobić lakierem z dyskontu. Na szczęście ten krzywdzący stereotyp odchodzi do lamusa. Najlepsze stylistki inkasują naprawdę pokaźne sumy za wykonanie manicure. Jeżdżą na zawody, prowadzą szkolenia z różnych technik. Bycie stylistką paznokci oznacza bycie mistrzynią nailartu, specjalistką od ślubnego manicure… i wiele więcej. Stylistka paznokci, zwana dawniej manikiurzystką to zawód, w którym przede wszystkim musisz:

 • posiadać gruntowną wiedzę produktową – co z czym łączyć, aby uzyskać pożądany efekt i nie zrobić krzywdy klientce;

 • znać podstawy anatomii dłoni;

 • umieć zastosować odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne;

 • wiedzieć jak używać narzędzi: kopytek, frezarki, cążek;

 • znać podstawowe techniki pracy – każde zdobienie robi się inaczej.

Jeżeli interesuje Cię, ile zarabia stylistka paznokci, dla kogo jest to zawód i przede wszystkim, jak można zostać specjalistką od stylizacji paznokci to koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

Ile zarabia stylistka paznokci?

Średnio na rękę stylistka paznokci zarabia 3570 zł brutto miesięcznie. Najwyższe płace przekraczają kwotę 6000 zł miesięcznie. Wszystko zależy od Twojego doświadczenia i ilości klientek, które przyjdą do Ciebie na wizytę.

Jak można zostać stylistką paznokci?

Przede wszystkim musisz się interesować tematem. Oglądać tutoriale, czytać prasę branżową, śledzić nowości produktowe największych marek. Zanim jednak zaczniesz wykonywać pierwsze stylizacje u swoich klientek to warto żebyś zdobyła odpowiednie kwalifikacje. Najlepiej zapisać się na kurs, gdzie od podstaw nauczysz się dobrych praktyk.

Szczególnie istotna jest higiena pracy, dbałość o odkażanie i czystość stanowiska pracy – tak aby klientka mogła cieszyć się zdrowymi i pięknymi paznokciami przez długie tygodnie. Stylistka musi więc posiadać odpowiednią wiedzę. Na kursie zawodowym dla stylistek paznokci przejdziesz kompleksowe szkolenie, dzięki czemu będziesz w stanie wykonywać piękne stylizacje zgodne z najnowszymi trendami. Twoje metody pracy będą zaś zgodne z najwyższymi standardami bezpieczeństwa i higieny.

Czego się nauczysz na szkoleniu dla stylistek paznokci?

W ciągu 140 godzin nauki z czego aż 100 h to zajęcia praktyczne nauczysz się manicure od podstaw. Zaczniemy od wywiadu z klientką (alergenów, kształtu płytki, upodobań itp.) a skończymy na zdobieniach. Będziesz wiedziała jak od strony technicznej wykonać stylizację od podstaw. Poznasz budowę paznokcia, przyczyny zmian, choroby oraz metody obróbki płytki. Dowiesz się jak czynniki zewnętrzne mogą wpływać na stylizację oraz nasze dłonie. Na szkoleniu oprócz nauki technik i metod wykonywania różnych stylizacji (hybrydowych, żelowych i akrylowych) dowiesz się także jak rozmawiać z klientkom. Tak żebyś była w stanie świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie i jednocześnie pozostała asertywna – nie każda klientka to wcielony anioł Na kursie w Żaku nauczysz się także jak prowadzić własny salon kosmetyczny. Dzięki temu po kursie będziesz w stanie otworzyć własną działalność.

Ile kosztuje kurs stylizacji paznokci?

Nauka na kursie stylizacji paznokci w Żaku trwa 10 miesięcy. Dzięki temu jesteś w stanie uczyć się w weekendy i np. pracować. Płatność za kurs od razu rozkładamy na 10 rat po 179 zł każda. Oczywiście możesz zapłacić od razu całą kwotę Jesteś słuchaczem szkoły policealnej/medycznej? Zapisz się na nasz kurs i płać 25% mniej! Wszystko dzięki pakietom korzyści! Wystarczy, że będziesz uczęszczała zajęcia na kierunku w szkole policealnej/medycznej, a rabat naliczy Ci się automatycznie. O szczegóły pytaj w sekretariacie Żaka w najbliższym mieście!

Więcej ciekawych ofert pracy dla stylistki paznokci szukaj tutaj!

https://zak.edu.pl/kontakt#mapa

  Partnerzy:

  PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena Neonail InsERT programy dla firm

  801 100 777

  pon – pt: 9.00 - 17.00