• Start  »  
 • Aktualności  »  
 • Kurs dla przyszłych fryzjerów - damskie fryzury bez tajemnic

Kurs dla przyszłych fryzjerów - damskie fryzury bez tajemnic

29.7.2022

Fryzura bez wątpienia stanowi jeden z najważniejszych elementów zarówno damskiego, jak i męskiego wyglądu zewnętrznego. Odpowiednio dobrana, sprawia, że czujemy się pewniej i bardziej komfortowo. Prawidłowe uczesanie adekwatne do fizjologicznych cech takich jak: budowa włosa, kształt ciała i czaszki czy geometria rysów twarzy, podkreślić może i uwydatnić nasze inne atuty. Nie każda fryzura pasować będzie do każdego. Wyzwaniem nowoczesnej fryzjerki jest dobrać odpowiednie uczesanie dla klientki, równoważąc jej oczekiwania ze specjalistyczną wiedzą. Zadowolona klientka z pewnością do nas wróci i poleci znajomym!

Kto może zostać fryzjerem damskim?

Fryzjerem może zostać właściwie każdy. Nie jest to zawód, który wymaga specjalnych wymogów lub predyspozycji. Wiąże się z nim jednak duża odpowiedzialność. Fryzjerstwo, jak niewiele innych zawodów opiera się na zaufaniu, które jednocześnie jest dość kruche. Jeśli przekonamy do siebie klienta, możemy liczyć na to, że regularnie będzie do nas powracać. Z drugiej strony jednak, zepsucie kilku fryzur będzie skutkowało tym, że klient/klientka prawdopodobnie nigdy już do nas nie przyjdzie, ponadto zniechęci wiele innych osób. W dobie portali do wystawiania ocen usługom, kilka wpadek praktycznie kończy karierę fryzjerską. Nie można nie wspomnieć również o tym, że aby znaleźć pracę lub wartościowy staż, w zdecydowanej większości miejsc należy będzie okazać certyfikat ukończenia kursu lub technikum fryzjerskiego. Nawet posiadając własny salon, część klientów będzie chciała zobaczyć nasz certyfikat fryzjerski zanim zdecyduje się na usługę. To dlatego tak ważne jest przeszkolenie w sprawdzonym miejscu, które oferuje certyfikat, zanim zdecydujemy się spróbować na rynku pracy. Należy jednak zwrócić uwagę na to, co dany certyfikat reprezentuje. Fryzjerstwo to praktyczny zawód, który wymaga wielu godzin nauki i ćwiczeń. Z pewnością nie da się nauczyć go w jeden weekend lub tydzień więc zdecydowanie należy unikać takich szkoleń. Kompleksowy roczny kurs fryzjerski z certyfikatem, oferuje Żak: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne/fryzjer-damski

Czy nauka fryzjerstwa jest dla mnie?

Czujesz, że sztuka nowoczesnego fryzjerstwa Cię interesuje? A może amatorsko strzyżesz znajomych i chcesz by doświadczony mentor ocenił Twoje kwalifikacje, poszerzając je o niezbędną wiedzę teoretyczną i praktyczną? Może po prostu szukasz ciekawego zawodu, który nie pozwoli się nudzić? Jeśli tak, to nauka fryzjerstwa zdecydowanie jest dla Ciebie!

 Czy sama praktyka wystarczy by być dobrym fryzjerem damskim?

 Z pewnością praktyka we fryzjerstwie, jak w wielu branżach, jest dzisiaj bardzo ceniona. Niektórych umiejętności nie da się nabyć jedynie oglądając materiały szkoleniowe, czy też czytając artykuły. Ważne jest jednak, aby przynajmniej na starcie swojej przygody z fryzjerstwem, robić to pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli. Dlaczego to takie ważne? Aby poznać elementarne zasady, dzięki których będziemy wykonywać usługi fryzjerskie prawidłowo, estetycznie i z korzyścią dla klienta. Innym ważnym powodem, dlaczego powinniśmy zaczynać pod okiem mentora, jest niepowielanie błędów. Utrwalonych błędnych nawyków będzie niezwykle ciężko się pozbyć w przyszłości, co może znacznie utrudnić karierę.

 Jak zostać fryzjerem damskim?

Sposobów na zostanie fryzjerem damskim w Polsce jest kilka. Z perspektywy prawnej wykształcenie w tym kierunku nie jest niezbędne, aby świadczyć usługi fryzjerskie. Jednak, jeśli chcesz zostać wykwalifikowanym i fachowym fryzjerem damskim, do którego klienci będą chętnie powracać powinno się najpierw wykształcić się w tym kierunku. Pod uwagę można wziąć szkołę zawodowe, licea fryzjerskie lub technikum. Jednak są to rozwiązania, na które nie każdy może sobie pozwolić ze względu na dużą ilość czasu, którą trzeba poświęcić. W ten sposób niełatwo jest również się przebranżowić. Właściwy okres na taką formę nauki przypada głównie na okres szkolny.  Jeśli z jakiegoś powodu na tamtym etapie nie wybrałeś/aś takiej drogi lub po prostu wolisz skondensowaną formę nauki, na szczęście nic straconego. Roczny kurs fryzjerstwa od podstaw znajdziesz w naszej ofercie. https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne/fryzjer-damski

 Co uzyskam kończąc kurs fryzjerski?

 Nauczysz się profesjonalnego fryzjerstwa od podstaw, unikając przy tym błędów i nieprawidłowych technik. Poznasz tajniki higieny w salonie fryzjerskim i dowiesz się jak dobierać fryzurę pod klienta. Nauczysz się jak prawidłowo strzyc, stylizować i projektować fryzury. Ponadto zaznajomisz się z pracą w prawdziwej pracowni fryzjerskiej i poznasz techniki komunikacji z klientem. Na koniec otrzymasz zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne z rozporządzeniem MEN oraz certyfikat.

 

 

 

  801 100 777

  pon – pt: 9.00 - 17.00

  Partnerzy:

  PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena Neonail
  Zapisz
  się online

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji o używanych przez nas plikach cookies można znaleźć w Polityce prywatności.