• Start  »  
  • Aktualności  »  
  • 5 powodów, dla których warto wybrać liceum dla dorosłych

5 powodów, dla których warto wybrać liceum dla dorosłych

23.8.2022

Wahasz się, czy aby na pewno warto zapisać się do liceum dla dorosłych? Jeśli Twoje wątpliwości dotyczą wieku, uspokajamy – nie ma znaczenia, ile lat temu ukończyłeś szkodę. Jeżeli jesteś osobą powyżej 18. roku życia, to możesz śmiało rozpocząć naukę w zaocznym liceum ogólnokształcącym dla dorosłych. A może po prostu nie wiesz, czy to ma w ogóle sens i późniejsza edukacja cokolwiek zmieni w Twoim życiu? W takiej sytuacji koniecznie poznaj 5 powodów, dla których zdecydowanie warto wybrać licem dla dorosłych w Żaku!

1. Zaoczne liceum ogólnokształcące dla dorosłych pozwala łączyć naukę z pracą

Jednym z najczęstszych powodów, dla których osoby dorosłe rezygnują z powrotu do szkoły, jest brak czasu. To zrozumiałe – mają w końcu mnóstwo innych obowiązków, takich jak praca, utrzymanie domu, wychowanie dzieci, opieka nad starszymi członkami rodziny; i tak dalej. Dlatego właśnie zaoczne liceum ogólnokształcące dla dorosłych to świetny wybór; w Żaku zjazdy odbywają się tylko w dwa weekendy na miesiąc przez zaledwie 3 lub 4 lata. A jeżeli w jakimś terminie wypadnie Ci coś ważnego, co sprawi, że nie będziesz mógł lub mogła pojawić się na zajęciach, również nie musisz się martwić. Słuchacze potrafią stworzyć naprawdę zgrane zespoły, które chętnie podsyłają zdjęcia notatek lub udostępniają je sami nauczyciele.

2.    Licem dla dorosłych to otwarta furtka do matury

Życie układa się różnie. Nie każdy miał możliwość ukończenia szkoły średniej w „pierwszym terminie” lub podejścia do matury. A po latach zdarza się, że pojawiają się marzenia o konkretnym zawodzie wymagającym ukończenia studiów lub po prostu studiowania – dla własnej satysfakcji. Liceum dla dorosłych w Żaku kompleksowo przygotowuje do matury i umożliwia jej napisanie. Dzięki temu do tego egzaminu mogą podejść zarówno osoby, które skończyły wcześniej szkołę średnią, ale nie zdały matury lub do niej nie podeszły, jak i te, które nie zdobyły jeszcze średniego wykształcenia. Nauka będzie świetnym sposobem i na odświeżenie wiedzy sprzed lat, i na zdobycie jej od A do Z.

3.    Po liceum dla dorosłych w Żaku masz do wyboru ponad 30 kierunków zawodowych

Nie każdy musi chcieć studiować lub mieć taką możliwość; w końcu szkoła wyższa wiąże się z latami ciężkiej nauki. Ukończenie zaocznego liceum ogólnokształcącego dla dorosłych pozwala mocno rozwinąć skrzydła również osobom, które nie wiążą swojej przyszłości ze studiami. Absolwenci szkoły średniej mogą bowiem zapisać się w Żaku do jednej ze szkół policealnych o kierunkach, które są realnie pożądane na rynku pracy. Wydłuża to naukę o zaledwie rok lub dwa, a daje pewny, dobry zawód, taki jak florysta, opiekun osoby starszej, technik masażysta, technik administracji czy technik bezpieczeństwa i higieny pracy.

4.    Po ukończeniu liceum dla dorosłych masz większe możliwości na rynku pracy

Przeglądając oferty pracy, można szybko zauważyć, że „wykształcenie minimum średnie” jest częstym wymogiem stawianym przez pracodawców. Liceum dla dorosłych w Żaku pozwala szybko je zdobyć, nie poświęcając przy tym kilku lat życia na samą naukę – możesz spokojnie chodzić dalej do pracy. Ponadto otwierasz się na dalsze możliwości rozwoju. Czekają na Ciebie studia oraz szkoły policealne, które jeszcze bardziej podniosą Twoją atrakcyjność na rynku pracy. Co więcej, podczas nauki w liceum poznasz język obcy albo doszlifujesz jego obecną znajomość, co również pozytywnie wpłynie na liczbę reakcji na Twoje CV.

5.    Liceum dla dorosłych to szansa na lepsze warunki w obecnej pracy

Zaoczne liceum ogólnokształcące, a dokładniej jego ukończenie, to też szansa na zwiększenie swoich zarobków lub zmianę obowiązków na bardziej atrakcyjne w obecnej pracy. Po zyskaniu wykształcenia średniego możesz starać się o awans, a kończąc dodatkowo kierunkową szkołę policealną – zyskać dodatkowe kwalifikacje zawodowe. Wszystko to przekłada się często na lepsze warunki finansowe oraz większą satysfakcję z pracy, np. ze względu na poszerzenie obecnych zadań o bardziej odpowiadające Twoim zainteresowaniom czy ambicji.

Nie czekaj – zapisz się do liceum dla dorosłych już dziś przy pomocy naszego krótkiego formularza online!

 

    Partnerzy:

    PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena Neonail InsERT programy dla firm

    801 100 777

    pon – pt: 9.00 - 17.00