• Start  »  
 • Aktualności  »  
 • Co robić po liceum? 5 powodów, dla których warto wybrać szkołę policealną

Co robić po liceum? 5 powodów, dla których warto wybrać szkołę policealną

28.9.2022

Co można robić po liceum, chcąc dalej się rozwijać i zwiększać swoje horyzonty? Można podejść do matury, zdać ją, po czym rozpocząć studia – o ile ma się odpowiednio dużo czasu na naukę. Można też zacząć pracę zawodową, by powoli zdobywać doświadczenie. Wyborem „pomiędzy” jest opcja, która pozwala jednocześnie zwiększać swoją wiedzę, jak i przygotowywać się wykonywania konkretnego, na dodatek pożądanego na rynku pracy zawodu, czyli szkoła policealna. Czy warto? Zdecydowanie tak! Poznaj 5 powodów, dla których ta ścieżka kariery i rozwoju może być strzałem w dziesiątkę.

1.   Zdobycie konkretnego, dobrze płatnego i pożądanego na rynku pracy zawodu

Niektórzy z powodów osobistych muszą jak najszybciej zacząć zarabiać dobre pieniądze, inni po prostu chcą. W obu przypadkach szkoły policealne umożliwiają skupienie się na wymarzonej karierze, dają bowiem dostęp do wielu kierunków zawodowych, przy czym każdy wiąże się z szerokimi perspektywami zatrudnienia oraz zarobku.

W Żaku zwracamy uwagę na to, by nasza oferta skupiała się na zawodach rzeczywiście pożądanych na rynku pracy, a tym samym dobrze opłacanych i ciekawych, odpowiadających różnym pasjom oraz charakterom. To między innymi Technik BHP czy Technik rachunkowości – dla osób skrupulatnych i statecznych, Technik architektury krajobrazu lub Florysta dla artysty, Technik usług fryzjerskich albo Technik usług kosmetycznych dla miłośnika piękna – i tak dalej.

2.   Wzięcie udziału w praktykach zawodowych

Studia bez wątpienia rozszerzają horyzonty. W trakcie zajęć na uczelni studenci zdobywają jednak przede wszystkim wiedzę teoretyczną, a praktyki muszą szukać już na własną rękę, starając się znaleźć zatrudnienie bez doświadczenia, na podstawie samego wykształcenia albo idą na bezpłatny staż. Ogromną zaletą szkół policealnych jest to, że słuchacze mają zapewnione zajęcia praktyczne. Pracodawcy doskonale o tym wiedzą, dlatego chętnie zatrudniają osoby, które ukończyły dane kierunki zawodowe. Potencjalny pracownik po szkole policealnej jest już bowiem zaznajomiony ze specyfiką danej pracy. Jeśli zatem zastanawiasz się, co można robić po liceum, by zdobyć konkretne umiejętności, to szkoły policealne Żak mogą być Twoją odpowiedzią!

3.   Możliwość pogodzenia rozwoju osobistego z pracą i życiem codziennym

Szkoła policealna to też rozwiązanie dla osób, które chcą od razu po szkole wejść na rynek pracy. Nie musisz wybierać między dalszym kształceniem się a zarobkiem – w trakcie zdobywania wymarzonego zawodu możesz spokojnie pracować. Zajęcia w szkołach policealnych Żak odbywają się w trybie zaocznym, czyli przez dwa weekendy w miesiącu. W tygodniu poświęcasz zatem czas na pracę, znajomych, podróże, związek, opiekę nad dziećmi, rodzicami czy dziadkami – wszystko to, co stanowi ważną część Twojego życia. Nie musisz z niczego rezygnować ani stresować się brakiem czasu przez naukę!

4.   Sprawne, a przy tym pełne przygotowanie do wykonywania konkretnego zawodu

Kolejną zaletą szkół policealnych jest fakt, że nie trzeba poświęcać 5 lat życia, by zdobyć wiedzę potrzebną w danej pracy, jak jest w przypadku większości kierunków studiów (niektóre, np. medyczne, trwają jeszcze dłużej). Wystarczy rok, półtorej lub dwa lata, by mieć konkretny zawód, a przy tym zostać do niego w pełni przygotowanym. Słuchacze w tak krótkim czasie pozyskują zarówno wiedzę teoretyczną, jak i umiejętności praktyczne – warto ponownie podkreślić, że wszystko to dzieje się w trybie zaocznym. A więc nawet w przypadku kierunków dwuletnich nauka zajmuje około 12 weekendów (co drugi weekend przez ok. 24 miesiące). Co więcej, po zakończeniu wybranej szkoły słuchacze otrzymują certyfikaty i kwalifikacje uprawniające do wykonywania danej pracy.

5.   Na szkołę policealną nigdy nie jest za późno

Pytanie, co można robić po liceum bez studiów, zadają sobie nie tylko świeżo upieczeni absolwenci. Dotyczy ono również osób, które lata szkole mają już dawno za sobą, a chcieliby rozwinąć swoje skrzydła, zdobyć dodatkową wiedzę i całkowicie się przekwalifikować – albo rozpocząć życie zawodowe np. po wielu latach zajmowania się domem oraz dziećmi. Również w ich przypadku odpowiedzią są właśnie szkoły policealne. By zapisać się na wybrany kierunek, nie trzeba mieć zdanej matury, a wiek nie ma prawie żadnego znaczenia – prawie, bo słuchacz musi być po prostu pełnoletni. Nieważne, ile lat temu opuścił gmach liceum, technikum lub szkoły zawodowej. Każdy może rozpocząć naukę w szkole policealnej – na rozwój osobisty nigdy nie jest za późno!

  801 100 777

  pon – pt: 9.00 - 17.00

  Partnerzy:

  PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena Neonail
  Zapisz
  się online

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji o używanych przez nas plikach cookies można znaleźć w Polityce prywatności.