KKZ - Technik architektury krajobrazu

Cena:

Kierunek bezpłatny

Czas trwania:

2 lata

Tryb nauczania:

Zaoczny

i Masz pytania? Kliknij przycisk i umów się na spotkanie z doradcą, który udzieli ci szczegółowych informacji na temat nauki w Żaku.

Odpowiedz sobie na kilka pytań:
Przeszkadza Ci brzydki skwer w Twoim mieście? Chciałbyś, aby ktoś wreszcie zajął się tym zaniedbanym placem przed Twoim blokiem? Wizyty w marketach budowlanych zawsze kończysz w sekcji ogrodniczej (albo od niej zaczynasz i spędzasz tam niezobowiązujące 30 minut). Sąsiad pyta Cię o radę – jakie rośliny dobrze sprawdzą się w tym zacienionym miejscu przed tarasem?

Jeżeli chociaż na część z tych pytań odpowiedź brzmiała TAK, no to jesteś idealnym kandydatem/kandydatką na architekta krajobrazu. W Żaku w dwa lata nauczysz się wszystkiego, co niezbędne do pracy. Wystarczy klik i rozpoczniesz naukę na kwalifikacyjnym kursie zawodowym Technik architektury krajobrazu.

Kim jest architekt krajobrazu?

Wbrew pozorom to nie ogrodnik! Architekt krajobrazu projektuje otoczenie człowieka. W tym celu wykorzystuje naturalne uwarunkowania: rzeźbę terenu, roślinność, historyczne uwarunkowania i kulturę charakterystyczną dla danego miejsca. W tym zawodzie będziesz łączył te wszystkie elementy w jedną harmonijną całość. Twój projekt musi oddać charakter danego miejsca i jednocześnie być bardzo funkcjonalny. Architekt krajobrazu łączy wiedzę z różnych obszarów ekologii, socjologii, kulturoznawstwa i architektury. W pracy zawodowej możesz zajmować się zagospodarowaniem zaniedbanego parku, skweru, opracowaniem dla dużej inwestycji w mieście, ale też prywatnym ogródkiem – także tym bardzo małym.

Dla kogo jest kwalifikacyjny kurs zawodowy Technik architektury krajobrazu?

Przede wszystkim dla mistrzów planowania z zamiłowaniem do patrzenia przez okno. Jeżeli śledzisz ogrodnicze trendy, z chęcią doradzasz znajomym najlepsze rozwiązania do ich ogrodu to możesz zapisać się do Żaka i zostać architektem krajobrazu. W tym zawodzie liczy się pomysłowość i znajomość trendów.

Czego nauczysz się na KKZ Technik architektury krajobrazu

Na kursie dla przyszłych architektów zieleni dowiesz się, jak projektować przestrzeń, planować nasadzenia i je pielęgnować. Nauczysz się zasad komponowania i urządzania przestrzeni zgodnie z duchem danego miejsca. W Twojej przyszłej pracy kluczowe jest łączenie naturalnych uwarunkowań przestrzeni - tkanką historyczną i potrzebami ludzi. Jako architekt krajobrazu będziesz odpowiadał za opracowywanie projektów roślinnych w parkach, zieleńcach, skwerach, placach miejskich, prywatnych ogrodach…lista jest naprawdę długa ????

Oprócz roślinności w Twoich projektach dużą rolę będą odgrywały elementy małej architektury, których odpowiednie rozmieszczenie zwiększa komfort przebywania w danej przestrzeni. Tak, aby Twoi klienci będą mogli powiedzieć z zadowoleniem – „Tak to sobie wymarzyliśmy!”

Cykl nauki można podzielić według dwóch kwalifikacji. Czyli przez 10 miesięcy (+ 2 miesiące wakacji) zgłębisz wiedzę w zakresie projektowania, urządzania i pielęgnacji roślinnych obiektów architektury krajobrazu. Kolejne 10 miesięcy(+w miesiące wakacji) pozwoli Ci poznać organizację prac związanych z budową oraz konserwacją obiektów małej architektury krajobrazu

KKZ czyli co?

KKZ czyli kwalifikacyjny kurs zawodowy jedna z form kształcenia w trybie zaocznym. Kurs dedykowany jest dla osób, które ukończyły 18 lat. Dzięki tej formie edukacji zdobędziesz upragniony zawód, cenne kwalifikacje i nowe umiejętności, dzięki którym łatwiej zdobędziesz wymarzoną pracę.

KKZ to szansa dla osób dorosłych, które chcą zdobyć kwalifikację w konkretnym zawodzie. Jak sama nazwa wskazuje dzięki nauce na kursie zdobędziesz wiedzę w zakresie wskazanych poniżej kwalifikacji. Potwierdzeniem zdobytych w trakcie nauki umiejętności jest egzamin zawodowy. Po jego zdaniu otrzymasz certyfikat kwalifikacji zawodowej. Jeżeli posiadasz wykształcenie średnie to po uzyskaniu dwóch certyfikatów w zakresie kwalifikacji OGR.03. oraz OGR.04. otrzymasz dyplom zawodowy i tytuł technika architektury krajobrazu.

Jakie kwalifikacje możesz zdobyć na tym kwalifikacyjnym kursie zawodowym

  • OGR.03. - Projektowanie, urządzanie i pielęgnacja roślinnych obiektów architektury krajobrazu

  • OGR.04. - Organizacja prac związanych z budową oraz konserwacją obiektów małej architektury krajobrazu

Efekty kształcenia

  • Dowiesz się jak dobierać rośliny ozdobne do urządzania obiektów architektury krajobrazu,

  • Nauczysz się opracowywania projektów roślinnych w obiektach architektury krajobrazu,

  • Dowiesz się jak urządzać i pielęgnować roślinne obiekty architektury krajobrazu;

  • Nauczysz się dobierać obiekty małej architektury do terenów zielonych,

  • Poznasz zasady opracowywania projektów obiektów małej architektury krajobrazu,

  • Dowiesz się jak budować i konserwować obiekty małej architektury krajobrazu.

Dodatkowo, jako technik krajobrazu jesteś przygotowywany do uzyskania uprawnienia do prowadzenia doradztwa, dotyczącego środków ochrony roślin, w zakresie stosowania środków ochrony roślin zgodnie z przepisami ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin (Dz. U. z 2018 r. poz. 1310, z późn. zm.).

Dowiedz się więcej

V

Szczegółowe informacje

V

Czego się nauczę?

V

Gdzie mogę pracować?

V

Partnerzy:

PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena Neonail InsERT programy dla firm

801 100 777

pon – pt: 9.00 - 17.00