KKZ - Technik rachunkowości

Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy z Rachunkowości

Cena:

Kierunek bezpłatny

Czas trwania:

1 rok

Tryb nauczania:

Zaoczny

i Masz pytania? Kliknij przycisk i umów się na spotkanie z doradcą, który udzieli ci szczegółowych informacji na temat nauki w Żaku.

Jeżeli jesteś mocny w liczbach, lubisz uczyć się nowych rzeczy i chciałbyś znaleźć stabilną pracę to mamy coś dla Ciebie. Zostań technikiem rachunkowości i zacznij zarabiać na liczeniu pieniędzy! Nauka w Żaku odbywa się w ramach Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych.

KKZ Technik Rachunkowości – dla kogo?

Kurs ten przeznaczony jest dla osób, które dobrze radzą sobie z liczbami. Jeżeli tabelki i cyferki nie mają dla Ciebie tajemnic to z pewnością poradzisz sobie z liczeniem i interpretacją różnych przepisów podatkowych. KKZ da Ci możliwość zdobycia kwalifikacji zawodowych, a co za tym idzie otrzymania ciekawej oferty pracy.

Czego nauczysz się na kwalifikacji Prowadzenie rachunkowości?

Marzysz o zdobyciu kwalifikacji, które pozwolą Ci pracować na stabilnym etacie lub prowadzić własny biznes?  Na KKZ Technik rachunkowości dowiesz się jak właściwie księgować wszystkie przychody i rozchody oraz rozliczać podatki. Każda nowoczesna firma potrzebuje zaufanej osoby do prowadzenia rachunkowości. Dzięki nauce w Żaku będziesz w stanie znaleźć zatrudnienie w firmie posiadającej dział księgowy, w biurze rachunkowym, lub rozpocząć pracę na własną rękę jako freelancer lub przedsiębiorca.  

Kwalifikacja prowadzenie rachunkowości pozwoli Ci na prowadzenie sprawozdawczości i analizy finansowej. W trakcie nauki dowiesz się, jak prowadzić rachunkowość dla różnych rodzajów działalności gospodarczej. Poznasz również podstawy prowadzenia biura rachunkowego i zdobędziesz informacje na temat zakładania własnego biznesu. Podejmij naukę na KKZ technik rachunkowości i wybierz kwalifikację Prowadzenie Rachunkowości.

Czego nauczysz się na kwalifikacji prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych

Nauka na tej kwalifikacji przyniesie Ci mnóstwo korzyści. Po kursie z prowadzenia spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych będziesz zaznajomiony z przepisami prawa oraz kwestiami podatkowymi dotyczącymi zatrudniania osób oraz rozliczania płac. Po zdobyciu tej kwalifikacji będziesz mógł znaleźć pracę m.in. w biurach rachunkowych, które obsługują ogromną ilość firm i spółek. Duże przedsiębiorstwa posiadają własne działy kadr. Tego typu organizacje chętnie nawiązują współpracę z osobami posiadającymi branżową wiedzę..

W trakcie nauki profesjonalnie przygotowana kadra przekaże kursantom niezbędną do wykonywania zawodu wiedzę. Po kwalifikacyjnym kursie z rachunkowości będziesz potrafił sporządzać dokumentację pracowniczą oraz z łatwością rozliczysz osoby zatrudnione na podstawie umów cywilnoprawnych i umów o pracę. Nauczysz się także określania prawa do zasiłku chorobowego oraz jego wysokości. Będziesz znał zasady obliczania składki na ubezpieczenie zdrowotne. Poznasz programy komputerowe kadrowo - płacowe. Nauczysz się obliczać składki wypłacane przez płatnika w imieniu ZUS. Dodatkowo będziesz potrafił sporządzać dokumentację dotyczącą rozliczeń z ZUS, w tym ustalać wymiar składek oraz wykorzystywać odpowiedni do tego program.

Dzięki nauce na KKZ technik rachunkowości  i zdobyciu kwalifikacji prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych będziesz znał pojęcia dotyczące finansów publicznych oraz będziesz umiał rozliczać podatek VAT, akcyzowy, dochodowy. W Twoich kompetencjach będzie leżało także rozliczanie danin publicznych. Będziesz umiał sporządzać deklaracje podatkowe oraz będziesz wiedział jak przestrzegać zasad dotyczących przechowywania dokumentacji.

KKZ czyli co?

KKZ czyli kwalifikacyjne kursy zawodowe to jeden z trybów nauki dedykowanych dla osób, które ukończyły 18 lat. Dzięki tej formie edukacji zdobędziesz upragniony zawód, cenne kwalifikacje i nowe umiejętności, dzięki którym łatwiej zdobędziesz wymarzoną pracę.

KKZ to szansa dla osób dorosłych, które chcą zdobyć kwalifikację w konkretnym zawodzie. Jak sama nazwa wskazuje dzięki nauce na kursie zdobędziesz wiedzę w zakresie jednej wskazanej poniżej kwalifikacji. Potwierdzeniem zdobytych w trakcie nauki umiejętności jest egzamin zawodowy. Po jego zdaniu otrzymasz certyfikat kwalifikacji zawodowej.

Aby otrzymać tytuł Technika rachunkowości musisz zdać egzamin z obu kwalifikacji oraz posiadać wykształcenie średnie.

Kwalifikacje zawodowe:


EKA.05. Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych

EKA.07. Prowadzenie rachunkowości

 

Dowiedz się więcej

V

Szczegółowe informacje

V

Czego się nauczę?

V

Gdzie mogę pracować?

V

Partnerzy:

PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena Neonail InsERT programy dla firm

801 100 777

pon – pt: 9.00 - 17.00