Szkoły policealne

Czym są szkoły policealne?

Szkoła policealna to szkoła, w której w rok lub w dwa lata, w zależności od wybranego kierunku, zdobędziesz praktyczną wiedzę i pożądany na rynku zawód. W szkołach Żak wszystkie kierunki tworzone są tak, by odpowiedzieć na potrzeby Twojego przyszłego pracodawcy. Dzięki temu masz pewność, że konkretne umiejętności, które pozyskasz w trakcie nauki, dadzą Ci możliwość szybkiego znalezienia pracy. A jeśli już studiujesz lub pracujesz, ale masz hobby, w którym chciałbyś być lepszy lub chciałabyś zdobyć konkretne umiejętności, w naszych szkołach policealnych znajdziesz wiele kierunków, dzięki którym będziesz mógł rozwijać swoją pasję – niekoniecznie w celach zawodowych.   Co da mi nauka w szkole policealnej?   Korzyści z nauki w szkole policealnej są bardzo konkretne. Podczas nauki na jednym z bezpłatnych kierunków w szkołach Żak: otrzymasz legitymację oraz bezpłatne zaświadczenia do ZUS, KRUS, MOPS, zdobędziesz praktyczne umiejętności niezbędne w wybranym przez Ciebie zawodzie, nauczysz się prowadzić własną działalność gospodarczą, przystąpisz do egzaminów zawodowych i/lub maturalnych, zdobędziesz konkretny, pożądany na rynku pracy zawód i umiejętności, będziesz odbywać praktyki, otrzymasz świadectwo ukończenia szkoły na druku MEN, uznawane przez instytucje polskie i europejskie.

Kto może zostać słuchaczem?

Z naszych praktycznych zajęć i warsztatów mogą skorzystać wszyscy, którzy ukończyli szkołę średnią (liceum lub technikum) – z maturą lub bez niej. Do szkoły policealnej możesz zapisać się po 3 latach nauki w liceum ogólnokształcącym, 4 latach technikum lub ukończeniu liceum dla dorosłych. Do nauki w szkołach Żak nie musisz mieć zdanej matury, a ponieważ zajęcia startują we wrześniu lub w lutym, nie musisz też czekać całego roku, żeby zacząć naukę!

Jak się zapisać?

Co muszę zrobić, żeby zostać słuchaczem? Wybierz miasto, w którym chcesz się uczyć i wypełnij formularz rejestracji on-line – jego wypełnienie zjmie Ci nie więcej niż kilkanaście sekund. W ciągu kolejnych 24 h skontaktujemy się z Tobą i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Do rozpoczęcia nauki w jednej z 81 szkół Żak wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej (lub świadectwo dojrzałości), 2 zdjęcia legitymacyjne, dowód osobisty i zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań do podjęcia nauki – te dokumenty złożysz w sekretariacie Twojej szkoły.


801 100 777

pon – pt: 9.00 - 17.00

Partnerzy:

PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile
Zapisz
się online

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji o używanych przez nas plikach cookies można znaleźć w Polityce prywatności.