KKZ - Technik usług fryzjerskich

Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy

Cena:

Kierunek bezpłatny

Czas trwania:

2 lata

Tryb nauczania:

Zaoczny

i Masz pytania? Kliknij przycisk i umów się na spotkanie z doradcą, który udzieli ci szczegółowych informacji na temat nauki w Żaku.

Masz kręćka na punkcie pielęgnacji włosów? Ondulacja nie kojarzy Ci się z nietypową techniką gry na skrzypcach? Uwielbiasz zmieniać fryzurę? A może jesteś wirtuozem domowej koloryzacji? Szukałeś w internecie kursu fryzjerskiego? Czas przekuć pasję w zawód! Już dziś zapisz się na kwalifikacyjny kurs zawodowy Technik usług fryzjerskich.

Na KKZ Technik usług fryzjerskich nauczysz się fryzjerstwa od podstaw; m.in. dowiesz się jak wykorzystać wrodzoną kreatywność w codziennej pracy.

Czym zajmuje się Technik usług fryzjerskich?

Wirtuoz nożyczek, mistrz koloryzacji, kreator trendów – tak w skrócie można powiedzieć o mocnych stronach każdego fryzjera! Tym, co wyróżnia absolwenta kwalifikacyjnego kursu zawodowego Technik usług fryzjerskich jest wiedza – fryzjerstwo nie będzie miało przed Tobą tajemnic. W końcu oprócz wrodzonego talentu przyda Ci się także mistrzowskie szkolenie… albo kwalifikacyjny kurs zawodowy. KKZ to coś więcej niż zwykły kurs fryzjerski. Technik usług fryzjerskich to nie tylko spec od podcinania końcówek – to przede wszystkim doradca, który dzięki wiedzy nabytej w trakcie nauki pomoże każdemu klientowi dopasować idealną fryzurę do kształtu twarzy oraz osobowości. Każda wykonana przez niego stylizacja będzie perfekcyjnie podkreślać naturalne piękno. Zawód fryzjer brzmi zachęcająco? Czytaj dalej, a dowiesz się m.in. ile możesz zarobić jako Technik usług fryzjerskich.

 Praktyczne umiejętności – fryzjerstwo od podstaw

Nauka na kwalifikacyjnym kursie zawodowym Technik usług fryzjerskich pozwoli Ci zdobyć mnóstwo praktycznych umiejętności. Dowiesz się m.in. jak zarządzać zespołem, w jaki sposób prawidłowo prowadzić salon fryzjerski. Dzięki temu zostaniesz nie tylko fryzjerem, ale także i menadżerem. Na zajęciach nauczysz się m. in.

  • jak prawidłowo pielęgnować włosy Twoich przyszłych klientów?

  • jak je strzyc tak, aby wzbudzały zachwyt?

  • jak stworzyć idealną fryzurę? (techniki modelowania nie będą Ci obce)

  • jak koloryzować, aby klientka mogła się cieszyć upragnionym odcieniem?

  • jak strzyc mężczyzn, a jak kobiety?

 Zawód: Fryzjer – umiejętności i narzędzia pracy

To wcale nie nożyczki! Mowa tutaj o wnikliwej obserwacji i dokładnym wywiadzie. Na kwalifikacyjnym kursie zawodowym Technik usług fryzjerskich dowiesz się jak naprawdę powinna wyglądać wizyta w salonie.

Począwszy od wnikliwej rozmowy, poznania preferencji klienta, obserwacji kształtu twarzy, kończąc na analizie włosów oraz zachowania naszego klienta. Nabyte umiejętności pozwolą Ci także otworzyć własny salon fryzjerski.  

W trakcie swojego fryzjerskiego szkolenia dowiesz się, jak w prawidłowy sposób koordynować pracę zespołu i motywować przyszłych pracowników. Oprócz tego zapoznasz się z przepisami dotyczącymi zatrudniania/zwalniania, prowadzenia działalności gospodarczej. Będziesz też bez problemów poruszać się w gąszczu przepisów BHP oraz przepisów przeciwpożarowych. Z łatwością rozliczysz się z Urzędem Skarbowym i Zakładem Usług Społecznych. Przede wszystkim jednak nauczysz się, w jaki sposób należycie promować swoją działalność  przy użyciu dostępnych metod promowania i reklamy.

Sprzedaż usług i produktów

Oprócz nauki praktycznych umiejętności dotyczących technik strzyżenia, dowiesz się także, jak sprzedawać niezbędne do pielęgnacji włosów produkty. Pozwoli Ci to nawiązać korzystne współprace z firmami kosmetycznymi i obniżyć koszty działalności.  

Gdzie można szukać pracy jako Technik usług fryzjerskich?

Jeżeli nie własny zakład to przede wszystkim warto szukać zatrudnienia w salonach fryzjerskich, salonach kosmetycznych oraz barberskich. Dodatkowo możesz rozpocząć pracę jako stylista fryzur w agencjach modelingowych lub w firmach weselnych. Będąc absolwentem kursu Technik usług fryzjerskich znacznie łatwiej będzie Ci poszerzać kwalifikacje w branży kosmetycznej. Dodatkowe umiejętności możesz zdobyć np. na kursach wizażu, o których przeczytasz więcej w leksykonie zawodów w w sekcji zdrowie i uroda. 


Czego nauczysz się na tym kursie?
Poznasz m.in. podstawy działania preparatów kosmetycznych oraz ich wpływu na włosy i skórę głowy. Będziesz znać zasady projektowania i układania fryzur, trwałego/nietrwałego odkształcania włosów, nakładania i zdejmowania koloru. Oprócz tajników fryzjerstwa poznasz także zasady pielęgnacji męskiego zarostu.

Jak zostać fryzjerem? Ile zarabia fryzjer?

Chcąc zostać fryzjerem powinieneś zapoznać się z dostępnymi możliwościami. Wszystko zależy od kwalifikacji jakie chcesz uzyskać. Najszybsza ścieżka edukacji prowadzi przez kwalifikacyjne kursy zawodowe. Z pewnością interesuje Cię ile zarabia fryzjer? Średnia dla tego zawodu według szacunkowych danych waha się w okolicach 3700 zł brutto. Oczywiście wysokość Twojej przyszłej pensji zależy od wykształcenia, kwalifikacji, doświadczenia oraz miasta/rynku na którym działasz.

KKZ czyli co?

KKZ czyli kwalifikacyjne kursy zawodowe to jeden z trybów nauki dedykowanych dla osób, które ukończyły 18 lat. Dzięki tej formie edukacji zdobędziesz upragniony zawód, cenne kwalifikacje i nowe umiejętności, dzięki którym łatwiej zdobędziesz wymarzoną pracę.

KKZ to szansa dla osób dorosłych, które chcą zdobyć kwalifikację w konkretnym zawodzie. Jak sama nazwa wskazuje dzięki nauce na kursie zdobędziesz wiedzę w zakresie jednej wskazanej poniżej kwalifikacji. Potwierdzeniem zdobytych w trakcie nauki umiejętności jest egzamin zawodowy. Po jego zdaniu otrzymasz certyfikat kwalifikacji zawodowej.

Aby otrzymać tytuł Technika usług fryzjerskich musisz zdać egzamin z obu kwalifikacji oraz posiadać wykształcenie średnie.

Kwalifikacje zawodowe:
FRK.01. Wykonywanie usług fryzjerskich

FRK.03. Projektowanie i wykonywanie fryzur

Dowiedz się więcej

V

Szczegółowe informacje

V

Czego się nauczę?

V

Gdzie mogę pracować?

V

Partnerzy:

PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena Neonail InsERT programy dla firm

801 100 777

pon – pt: 9.00 - 17.00