Kurs projektowania wnętrz – od czego zacząć?

26.9.2024

Jeśli na myśl o aranżacji i dekorowaniu domowej przestrzeni czujesz przyjemny dreszcz, być może warto rozważyć rozpoczęcie kursu projektowania wnętrz? Sprawdź, co warto wiedzieć na jego temat i od czego zacząć, kiedy już się na niego zdecydujesz.

Kurs projektowania wnętrz – kto powinien się nim zainteresować?

Kurs projektowania wnętrz to doskonały wybór dla wszystkich, którzy pasjonują się aranżacją przestrzeni i chcieliby przekuć tę pasję w pracę zawodową. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas zajęć mogą się okazać przydatne również dla osób, które są właśnie na etapie urządzania własnego domu i nie chcą powierzać tego zadania osobom trzecim.

Gdzie można szukać pracy po kursie projektowania wnętrz?

Ukończenie kursu projektowania wnętrz pozwala na zatrudnienie w takich miejscach jak:

• biura projektowe i architektoniczne;

• firmy świadczące usługi z zakresu wykończenia wnętrz;

• firmy budowlane;

• firmy zarządzające nieruchomościami;

• pracownie designerskie.

Zdobyte umiejętności mogą pomóc również w podjęciu decyzji o założeniu własnej działalności gospodarczej z zakresu projektowania wnętrz.

Jak wybrać kurs projektowania wnętrz?

Zdecydowałeś – chcesz podjąć pierwsze kroki na drodze do pracy jako projektant wnętrz. Czas zatem wybrać odpowiedni kurs, który zapewni Ci odpowiedni poziom wiedzy – zarówno teoretycznej, jak i praktycznej. Na rynku dostępne są dziesiątki tego typu szkoleń, a dziś większość z nich odbywa się w formie online. Dzięki temu kolejne etapy kursu można przechodzić w dowolnym, wybranym przez siebie momencie – np. po powrocie z pracy czy między zajęciami na studiach. Wybierając kurs, warto zwrócić szczególną uwagę na:

• jego zakres;

• formę (stacjonarny/zdalny) oraz ilość spotkań;

• możliwość łatwej komunikacji z prowadzącymi;

• poziom zaawansowania (od zera/dla absolwentów studiów itp.);

• doświadczenie prowadzących;

• opinie osób, które już go ukończyły.

Kiedy już podejmiesz decyzję o wyborze konkretnego kursu, nie zwlekaj z jego rozpoczęciem. Wpisz w kalendarzu konkretne dni nauki i staraj się nie omijać zaplanowanych zajęć. Systematyczność ma w tym przypadku dokładnie takie samo znaczenie jak podczas edukacji na studiach czy w szkole średniej. Staraj się regularnie wracać do poznanych już informacji, utrwalaj posiadaną wiedzę, a kiedy już zaplanujesz naukę na dany wieczór – nie rezygnuj z niej na rzecz ulubionego serialu czy innej rozrywki. Dyscyplina i regularność popłacają! Spraw, aby zainwestowane pieniądze oraz czas przybliżyły Cię do pracy w wymarzonej branży.

Kurs projektowania wnętrz w Żaku

Kurs Dekorator wnętrz z oferty Żaka obejmuje 140 godzin zajęć w trybie stacjonarnym i pozwala zdobyć niezbędne umiejętności z zakresu:

• projektowania salonu, sypialni, kuchni i łazienki;

• urządzania przedpokoju i domowego biura;

• projektowania i ergonomii wnętrz mieszkalnych;

• trików dekoratorskich z metodyką pracy;

• kluczowych stylów w aranżacji wnętrz;

• znaczenia koloru i światła we wnętrzach;

• tkanin oraz innych materiałów dekoracyjnych.

Podczas warsztatów nasi trenerzy skupiają się m.in. na praktycznych metodach projektowania wnętrz oraz tajnikach pracy z tkaninami i materiałami. Oprócz 98 zajęć lekcyjnych pełnych niezbędnej wiedzy z zakresu aranżacji przestrzeni kursanci poznają podstawy psychologii i przechodzą przez trening interpersonalny przygotowujący do pracy z klientem. Istotny punkt kursu stanowi też nauka obsługi oprogramowania SketchUp.

Jeśli od dawna marzysz o tym, aby zawodowo zajmować się aranżacją wnętrz, nasz kurs jest dla Ciebie stworzony. Zajęcia zostały rozłożone na 10 miesięcy – tak, aby nie kolidowały z życiem zawodowym oraz prywatnym i umożliwiały naukę w wolnej chwili. Już za nieco ponad 200 zł miesięcznie możesz uzyskać niezbędne kwalifikacje i całkowicie odmienić swoją zawodową ścieżkę. Dowiedz się więcej na: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne/dekorator-wnetrz! A jeśli interesują Cię inne dziedziny, w naszej ofercie kształcenia jednorocznego dostępne są również kursy z zakresu aranżacji ogrodów, grafiki komputerowej, a nawet kryminalistyki i kryminologii.