Dezynfekcja i sterylizacja

Cena:

349 zł

Liczba godzin:

8 godzin

Tryb nauczania:

Online

i Masz pytania? Kliknij przycisk i umów się na spotkanie z doradcą, który udzieli ci szczegółowych informacji na temat nauki w Żaku.

Dezynfekcja w dobie COVID-19 stała się tematem, który jest na ustach wszystkich. Dbamy o higienę – myjemy dłonie i odkażamy powierzchnie. Dezynfekowanie powierzchni oraz prawidłowa sterylizacja narzędzi to ceniona umiejętność, dzięki której praca w niektórych zawodach staje się o wiele łatwiejsza. Na kursie teoretycznym z dezynfekcji i sterylizacji zapoznasz się z prawidłowymi zasadami dotyczącymi m.in. dekontaminacji wyrobów medycznych.

Kurs teoretyczny z dezynfekcji i sterylizacji – dla kogo?

Kurs ten został opracowany z myślą o personelu medycznym i niemedycznym czyli: asystentów i higienistów stomatologicznych oraz technika usług kosmetycznych. Jeżeli w Twojej profesji musisz posiadać wiedzę na temat dekontaminacji wyrobów medycznych i innych przedmiotów wielorazowego użytku wykorzystywanych np. przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych to ten kurs jest dla ciebie!

 Nauka w Żaku jest szybka i wygodna

Czego się dowiesz na kursie z dezynfekcji?

Przede wszystkim poznasz podstawy prawne obowiązujące przy wykonywaniu procesów dekontaminacji. Zaznajomisz się z takimi pojęciami jak: aseptyka, antyseptyka, klasyfikacja Spauldinga, które będę miały olbrzymie znaczenie w procesie nauki zasad prawidłowej dezynfekcji. Poznasz potencjalne zagrożenia na stanowisku pracy oraz dowiesz się jak unikać ekspozycji zawodowej.

W trakcie kursu nauczysz się stosować środki ochrony indywidualnej, a także zaznajomisz się z zasadami postępowania z odpadami medycznymi na stanowisku pracy. Dowiesz się jak rozróżniać i stosować różne preparaty dezynfekcyjne, a także jak prawidłowo segregować, myć i dezynfekować wyroby medyczne.

Przykładowy program nauczania:

·         podstawy prawne obowiązujące przy wykonywaniu procesów dekontaminacji, aseptyka, antyseptyka, klasyfikacja Spauldinga,

·         zagrożenia na stanowisku pracy, ekspozycja zawodowa,

·         stosowanie środków ochrony indywidualnej, zasady postępowania z odpadami medycznymi na stanowisku pracy,

·         preparaty dezynfekcyjne (zasady wyboru i ich zastosowanie), metody mycia, dezynfekcji i sterylizacji,

·         zasady kwalifikowania sprzętów i wyrobów do odpowiednich metod mycia, dezynfekcji i sterylizacji, urządzenia do procesów dekontaminacji,

·         rodzaje opakowań, zasady pakowania,

·         ustalanie terminów ważności po procesach sterylizacji, warunki przechowywania sprzętu po sterylizacji,

·         metody kontroli skuteczności procesów mycia, dezynfekcji i sterylizacji, dokumentacja procesów.

Wszystkiego nauczysz się na naszej platformie e-learningowej: www.platforma.zak.edu.pl

 Wymagania do zapisu:

 - pełnoletność,

 - komputer ze stabilnym łączem internetowym,

 - przeglądarka internetowa,

 - mikrofon/słuchawki.

Dowiedz się więcej

V

Szczegółowe informacje

V