Stylistka rzęs – jak nią zostać i ile zarabia?

10.1.2023

Kobiety coraz częściej poszukują rozwiązań, które pozwolą im utrzymać perfekcyjny wygląd na co dzień, bez konieczności spędzania długich minut przed lustrem. O ile tuszowanie rzęs nie jest czasochłonne, o tyle jego efekty, już po kilku godzinach poza domem mogą nie być zadowalające. Dużo lepsze rozwiązanie to sztuczne rzęsy. Kobiety chętnie stosują je podczas wakacji (nie muszą wtedy martwić się o makijaż), a coraz częściej – także na co dzień. Stad właśnie rosnąca popularność stylistek rzęs. Ile zarabia stylista rzęs i jak nią zostać?

Jak zostać stylistką rzęs? Dobry kurs to podstawa

Stylistką rzęs może zostać osoba, która ukończy odpowiedni kurs, a najlepiej kilka kursów. To drugie rozwiązanie pozwoli przyszłej stylistce zdobyć wszechstronne umiejętności, a co za tym idzie – więcej klientów. Jak zostać stylistką rzęs? Pierwszym krokiem w kierunku zdobycia tego zawodu powinno być ukończenie kursu przedłużania rzęs metodą 1:1. To zabieg, który jest bardzo popularny wśród klientek salonów kosmetycznych, dlatego przyszła stylistka rzęs powinna umieć go wykonywać. Taki kurs to podstawa i absolutne minimum do rozpoczęcia pracy w zawodzie stylistki rzęs. Należy go w pełni opanować, by móc poznawać również inne techniki.

Jak zostać stylistką rzęs? Jeden kurs może nie wystarczyć

Przedłużanie rzęs metodą 1:1 to cenna umiejętność, która – mimo wszystko – może nie wystarczyć do przyciągnięcia odpowiednio dużej liczby klientek. Właśnie dlatego, stylistka rzęs powinna znać również inne metody przedłużania i pielęgnacji rzęs. W tym celu może udać się na jeden, a najlepiej dwa poniższe kursy: przedłużanie rzęs metodą objętościową 2-3D oraz laminowanie i lifting rzęs. Wszechstronna wiedza i ciągły rozwój są niezwykle ważne w zawodzie stylistki rzęs. Śledzenie nowinek kosmetycznych i uczenie się nowych zabiegów daje możliwość poszerzenia oferty usług, a co za tym idzie – zyskania nowych klientów.

Początki stylistki rzęs – co warto wiedzieć?

Stylistka rzęs to zawód dla osób, które są zainteresowane branżą beauty. Żeby nią zostać, wystarczy ukończyć odpowiedni kurs lub kilka kursów. Nie ma konieczności, by stylistka była również kosmetyczką – może być, ale nie musi. Nic nie stoi na przeszkodzie, by stylizacja rzęs była jej jedyną specjalnością. Jakie umiejętności będą przydatne w tym fachu? Na pewno sprawne manualnie ręce i dobry wzrok (okulary nie stanowią wykluczenia w tym zawodzie), a także zainteresowanie branżą beauty chęć ciągłego doskonalenia. Stylistka rzęs musi być na bieżąco z najnowszymi trendami i stale aktualizować swoją ofertę usług.

Pierwszy salon stylistki rzęs – co może się przydać?

Stylistka rzęs, która planuje otworzyć własny salon lub będzie świadczyć usługi w większym salonie kosmetycznym, przed rozpoczęciem pracy musi zaopatrzyć się w kilka niezbędnych przedmiotów. Do pracy niezbędne będzie łóżko, na którym będzie przyjmować klientki. Może to być zarówno łóżko do masażu, jak i łóżko kosmetyczne. Stylistce przyda się również taboret, koniecznie powinien być wygodny i najlepiej z oparciem, w końcu stylistka będzie na nim spędzać dobrych kilka godzin w ciągu dnia. Co jeszcze się przyda? Jednorazowe prześcieradła i rękawiczki, a także dobrej jakości lampa, która w znacznym stopniu wpłynie na komfort pracy.

Ile zarabia stylistka rzęs?

Zarobki stylistki rzęs będą uzależnione od wielu czynników. Osoba pracująca w tym zawodzie może liczyć na zarobki od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Wszystko zależy od ilości klientek oraz tego, czy stylistka jest zatrudniona w salonie kosmetycznym, czy prowadzi własną działalność. Ta druga opcja wiąże się z koniecznością ponoszenia dodatkowych kosztów, które obejmują np. wynajęcie lokalu czy opłaty związane z prowadzeniem jednoosobowej działalności gospodarczej. Zatem – czy opłaca się być stylistką rzęs? Oczywiście, że tak. Popyt na tego rodzaju usługi jest bardzo duży, dlatego dobrze wykwalifikowana stylistyka nie będzie mogła narzekać na brak klientów.

Czy warto zrobić kurs przedłużania rzęs?

Coraz więcej kobiet dba o swój wygląd i poszukuje profesjonalnych rozwiązań, które sprawdzą się nie tylko przy okazji wielkich wyjść, ale też na co dzień. Stąd rosnąca popularność usług oferowanych przez stylistki rzęs. Sztuczne rzęsy pozwalają utrzymać perfekcyjny wygląd o każdej porze dnia, niezależnie od tego, czy rzęsy zostały wytuszowane, czy nie. To wszystko sprawia, że profesjonalna stylistka rzęs nie będzie narzekać na brak klientów. Chętnych na tego rodzaju usługi nie brakuje, a zadowolone klientki będą polecać salon swoim znajomym, co pomoże stylistce poszerzyć bazę klientów.