Pierwsza pomoc pediatryczna

Jak udzielać pomocy medycznej?

Cena:

Liczba godzin:

Tryb nauczania:

Online

i Masz pytania? Kliknij przycisk i umów się na spotkanie z doradcą, który udzieli ci szczegółowych informacji na temat nauki w Żaku.

Jeżeli w swojej codziennej pracy zajmujesz się opieką nad dziećmi, zamierzasz wyjechać na wakacyjny obóz, jesteś trenerem dziecięcego zespołu i chcesz się nauczyć udzielania pierwszej pomocy pediatrycznej to ten kurs jest dla Ciebie. W sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia musisz dysponować odpowiednią wiedzą. Pomoc pediatryczna, czyli ratowanie dziecka różni się od czynności podejmowanych z dorosłymi. Poza tym, jeżeli aplikujesz na stanowisko związane z opieką nad dziećmi certyfikat z pierwszej pomocy może okazać się bardzo przydatny lub wręcz niezbędny.

Kurs z pierwszej pomocy pediatrycznej – dla kogo?
Ze względu na tematykę kurs skierowany jest przede wszystkim do opiekunów dzieci, rodziców, opiekunów w żłobkach i klubach dziecięcych, nauczycieli, instruktorów sportu, wychowawców kolonijnych, wolontariuszy, pracowników administracji oraz pozostałego personelu instytucji specjalizującej się w opiece nad dziećmi.

Ucz się w Żaku wygodnie

Przykładowy program nauczania

• Rozpoznanie zagrożeń i postępowanie w nagłych wypadkach u dzieci;

• Omówienie przyczyn wystąpienia stanów zagrożenia życia: omdlenia, utraty przytomności i zadławienia;

• Omówienie wybranych stanów zagrożenia życia: drgawki, urazy, zatrucia, ukąszenia, wychłodzenie oraz przegrzania występującego u dziecka;

• Podstawowe czynności resuscytacyjne u dziecka oraz niemowlaka;

• Zachowanie w przypadku utraty przytomności, omdlenia oraz zadławienia;

• Postępowanie w przypadku wystąpienia stanów zagrożenia życia: drgawek, urazów, ukąszeń, wychłodzenia, przegrzania u dziecka i niemowlaka.

Wszystkiego nauczysz się na naszej platformie e-learningowej: www.platforma.zak.edu.pl

Wymagania do zapisu:

• pełnoletność,

• komputer ze stabilnym łączem internetowym,

• przeglądarka internetowa,

• mikrofon/słuchawki.