• Start  »  
  • Aktualności  »  
  • Jakie rodzaje szkół dla dorosłych są dostępne w Żaku? Którą wybrać?

Jakie rodzaje szkół dla dorosłych są dostępne w Żaku? Którą wybrać?

16.8.2022

Szkoły dla dorosłych Żak mają całkiem bogatą ofertę. Chcąc zwiększyć swoje kompetencje, warto poznać wszystkie rodzaje naszych szkół, by zapisać się do tej, która najlepiej odpowie Twoim potrzebom. Każda z nich daje bowiem inne umiejętności oraz możliwości. Poznaj nasze krótkie omówienie każdego typu szkół dla dorosłych dostępnych w Żaku i dowiedz się, jaką wybrać!

Szkoła liceum dla dorosłych – druga szansa dla każdego

Pierwszym punktem naszej oferty jest szkoła liceum dla dorosłych. Nauczanie odbywa się w trybie zaocznym, czyli podczas dwóch weekendów miesięcznie i trwa 3 lub 4 lata. To wybór dla każdej osoby powyżej 18. roku życia, która chce zdobyć wykształcenie średnie, napisać maturę lub ją poprawić. Oczywiście podejście do matury jest opcjonalne i nie wiąże się z dodatkowymi opłatami.

Słuchacze chcący zapisać się do liceum dla dorosłych w Żaku nie piszą żadnych egzaminów wstępnych – o przyjęciach decyduje kolejność zgłoszeń. Po ukończeniu szkoły można dalej zwiększać swoje kompetencje, idąc na studia albo zapisując się na jeden z ponad 30 kierunków policealnych oferowanych przez Żaka.

Szkoła policealna dla dorosłych – dobry zawód w rok lub dwa

Do kierunkowych szkół policealnych dla dorosłych w Żaku przyjmowane są osoby, które ukończyły 18. rok życia oraz szkołę średnią (liceum lub technikum), matura nie jest jednak wymagana. Tak jak w przypadku liceum, nauczanie odbywa się w trybie zaocznym i zależnie od wybranego kierunku, trwa rok albo dwa. Tyle czasu wystarczy, by zdobyć konkretny zawód oraz teoretyczną i praktyczną wiedzę potrzebną do jego wykonywania.

Wybór kierunków jest naprawdę spory, przy czym oferta jest na bieżąco dostosowywana do aktualnych potrzeb rynku pracy. Dzięki temu masz pewność, że zdobędziesz zawód, na który rzeczywiście będzie popyt i bez większego kłopotu znajdziesz zatrudnienie, a także będziesz mógł liczyć na atrakcyjne zarobki. Przykładowe spośród dostępnych u nas szkół policealnych to np.: bezpłatny kierunek dwuletni Technik usług kosmetycznych czy roczny darmowy kierunek Florysta.

Szkoła medyczna dla dorosłych – przyuczenie do zawodu medycznego

By móc pracować w zawodzie medycznym, nie zawsze trzeba kończyć kilkuletnie studia dzienne i poświęcać pracę dla ciągłej nauki. W Żaku dostępne są specjalistyczne szkoły medyczne dla dorosłych, w których może uczyć się każda osoba mająca 18 lat i więcej, o ile ukończyła szkołę średnią (liceum albo technikum, niekoniecznie z maturą). Nie trzeba zdawać żadnych egzaminów wstępnych, a spora część kierunków jest bezpłatna.

Nauka trwa rok, półtora lub dwa i odbywa się w trybie zaocznym. Pozwala zdobyć zarówno wiedzę teoretyczną, jak i umiejętności praktyczne, dzięki czemu słuchacze są kompleksowo przygotowani do pracy. Otrzymują też certyfikaty uprawniające do wykonywania wybranego zawodu. Oferujemy między innymi takie atrakcyjne kierunki, jak Opiekun medyczny (kierunek bezpłatny trwający 1,5 roku) czy Higienistka stomatologiczna (również bezpłatny, trwający 2 lata).

Kwalifikacyjny kurs zawodowy (KKZ) – szybkie zdobycie kwalifikacji

Szkoły policealne dla dorosłych w Żaku obejmują również ofertę Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych (KKZ). To sposób na sprawne nabycie kwalifikacji zawodowych – pod koniec kursu kursanci zdają egzamin zawodowy. Nauka na KKZ odbywa się w trybie zaocznym, a czas ich trwania uzależniony jest od programu nauczania konkretnego kursu, zwykle to jednak około 10 miesięcy. Wystarczy zatem niespełna rok nauki po dwa razy w miesiącu, by zdobyć nowy zawód. Przykładowe KKZ dostępne w Żaku to Technik architektury krajobrazu (kierunek bezpłatny trwający 2 lata) oraz Technik usług fryzjerskich (również bezpłatny i dwuletni).

Co istotne, na KKZ mogą zapisać się wszystkie osoby powyżej 18. roku życia, które mają ukończone gimnazjum albo ośmioletnią szkołę podstawową. A gdy ukończą również szkołę średnią (matura nie jest wymagana), to będą mieć możliwość uzyskania również tytułu technika w danym zawodzie i dyplomu zawodowego.

Stacjonarne i internetowe kursy uzupełniające – dowiedz się więcej

Wszystkim głodnym wiedzy i chcącym zwiększać swoje kwalifikacje zawodowe polecamy dostępne w Żaku kursy stacjonarne oraz kursy online. W obu przypadkach słuchacze po ukończeniu kursu otrzymują certyfikat Centrum Nauki i Biznesu „Żak” oraz zaświadczenie zgodne z rozporządzeniem MEN.

Dajemy dostęp do wielu przeróżnych szkoleń, w tym kursów zawodowych, językowych oraz przygotowujących do matury. W przypadku chęci udziału w szkoleniu online słuchacz nie musi wychodzić z domu nawet po to, by podpisać umowę – wszystko odbywa się zdalnie. Czas trwania kursu jest uzależniony od programu danego szkolenia. Dla przykładu kurs Przedłużanie paznokci: żel, akrylożel trwa 24 godziny, a Animator zabaw i gier – zaledwie 12 godzin.

Kształcenie jednoroczne – opcja na sprawne przekwalifikowanie się

Ostatnią z naszych propozycji jest kształcenie jednoroczne w Żaku. To jedno z rozwiązań, które cieszy się największą popularnością, umożliwia bowiem zdobycie całkowicie nowych kwalifikacji zawodowych w zaledwie 1 rok nauki w trybie zaocznym. Część kierunków wymaga posiadania wykształcenia średniego (matura nie jest konieczna), w przypadku innych wystarczy gimnazjalne lub ośmioletnie podstawowe.

Po ukończeniu nauki słuchacze otrzymują certyfikat Centrum Nauki i Biznesu Żak oraz zaświadczenie zgodne z rozporządzeniem MEN. A przede wszystkim – zostają w pełni i sprawnie przygotowani do wykonywania wybranego zawodu. Dostępne kierunki to np. Rejestratorka medyczna lub Konsultant ds. dietetyki.

    Partnerzy:

    PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena Neonail InsERT programy dla firm

    801 100 777

    pon – pt: 9.00 - 17.00