Jak uczyć zdalnie? Kurs online

Webinary/szkolenia/e-lekcje

Cena:

599 zł

Liczba godzin:

24 godziny

Tryb nauczania:

Online

Dzwonek, ławka, tablica, kreda, przepisywanie teorii z podręcznika i monotonne rozwiązywanie zadań. No i prace domowe. I sprawdziany. Pruski model edukacji odchodzi stopniowo do lamusa. Uczniów inspirują nauczyciele, którzy potrafią w ciekawy sposób wytłumaczyć skomplikowane rzeczy. To tłumaczenie zaś nie polega na erudycyjnych popisach, lecz na interesującej i nowoczesnej formie przekazu. Świat idzie do przodu, a w raz z nim technologia i możliwości jej wykorzystania. W tym przypadku edukacja nie jest żadnym ewenementem. Nowoczesne nauczanie polega na mądrym zarządzaniu uwagą ucznia.

Sprawa nie tyczy się wyłącznie nauczycieli. Edukują przecież trenerzy, szkoleniowcy, pracownicy działu kadr – sprawnie przeprowadzony onboarding to podstawa w każdej chwili. Na naszym szkoleniu nauczysz się jak przekazywać wiedzę, z wykorzystaniem najnowszych narzędzi.

Pandemia pokazała, że nauka w formie zdalnej wymaga nowych kompetencji cyfrowych. W szkołach i ośrodkach szkoleniowych potrzeba nauczycieli i szkoleniowców obytych z technologicznymi nowinkami. Podczas szkolenia online Jak uczyć zdalnie? Kurs online uczestnicy zdobędą wiedzę niezbędną do sprawnego prowadzenia lekcji online. Na kursie omówimy wykorzystanie wideo oraz innych nowoczesnych technologii. Nasz trener opowie też o metodach pracy online z uczniem. W rezultacie nauczanie online będzie sprawniejsze, praca z uczniami prostsza, a stres związany z wyzwaniami technicznymi o wiele mniejszy!

Szkolenie Jak uczyć zdalnie? Kurs online webinary/szkolenia/ e-lekcje dla kogo?

Szkolenie Jak uczyć zdalnie? Kurs online skierowane jest do szkoleniowców, edukatorów, korepetytorów, wykładowców, trenerów, HR-owców i nauczycieli prowadzących naukę w formie online. Jeżeli chcesz zwiększyć efektywność, przekazywać wiedzą na jak najwyższym poziomie i w zgodzie z nowymi trendami w edukacji to na naszym szkoleniu dowiesz się jak to robić.

Czego się nauczysz na szkoleniu Jak uczyć zdalnie? Kurs online?

Przede wszystkim opanujesz kilka pożytecznych narzędzi. Nowe technologie oznaczają nowe możliwości. Na szkoleniu dowiesz się jak wykorzystać takie programy jak OBS, vMix, Zoom, MS Teams, ClickMeeting, LiveWebinar, Jamboard, Explain Everything, Filmora, Canva. Oczywiście, część z tych programów omówimy tylko w skrócie, z innymi zapoznamy się bardziej szczegółowo. Podstawowym narzędziem, którego obsługi nauczysz się na naszym kursie będzie Miro. Na własnej skórze przekonasz się jak wygląda praca w tym programie: zarówno od strony edukatora, jak i uczącego się.

Na kursie Jak uczyć zdalnie? Kurs online opanujesz też metodykę i planowanie zajęć online. Nasi trenerzy zapoznają Cię z cyfrowymi narzędziami wykorzystywanymi w pracy nauczyciela. Opowiedzą też jak wybrać i skonfigurować oprogramowanie. Następny krok to zapoznanie z platformami nauczania online. Dowiesz się jakie narzędzia królują na rynku, jakie są ich funkcjonalności zarówno dla ucznia jak i dla nauczyciela. Nasi trenerzy nauczą Cię także pracy z wykorzystaniem technik audiowizualnych. Dowiesz się jak uczyć z wykorzystaniem kamery i mikrofonu. Opanujesz podstawy kompozycji i poznasz standardy rejestracji dźwięku i obrazu. Dowiesz się czego potrzebujesz, aby stworzyć mikrostudio dla eksperta nauczającego online.

Sam opanujesz podstawy postprodukcji i dystrybucji treści w sieci. Wszystko to w oparciu o wymienione wcześniej oprogramowanie i triki pozwalające na pokazywanie angażujących treści online! Nasi trenerzy opowiedzą także o ochronie własności intelektualnej.

Szkolenie "Jak uczyć zdalnie? Webinary/szkolenia/e-lekcje" poprowadzi Piotr Maczuga.

Piotr Maczuga - od ponad 15 lat związany zawodowo z branżą multimedialną jako twórca, producent, publicysta i dydaktyk. Projektował i prowadził studia wideo i przestrzenie multimedialne (m.in. w Centrum Nowych Technologii Digital Knowledge Village w Warszawie). Współpracował z ramach kilkudziesięciu projektów z edukatorami z prawie 20 krajów. Wyprodukował kilka tysięcy konferencji online, webinarów i audycji internetowych. Prowadzi warsztaty i szkolenia dla firm i instytucji publicznych w zakresie cyfrowych narzędzi i ich wykorzystania w edukacji oraz marketingu. Prowadzi również zajęcia na Uniwersytecie Warszawskim i Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Fundator Fundacji Digital Creators. Ambasador EPALE - elektronicznej platformy na rzecz uczenia się dorosłych, stworzonej przez Komisję Europejską.

Co Ci da kurs online w Żaku?

Efekty kształcenia:

 • Będziesz umiał dobrać odpowiednie metody w celu zaprojektowania atrakcyjnej i efektywnej lekcji online;

 • Dowiesz się, jak wybrać odpowiednią platformę online do prowadzenia zajęć online oraz narzędzia dodatkowe, ze szczególnym uwzględnieniem dostępności dla uczniów;

 • Nauczysz się ustawiania urządzeń rejestrujących obraz (kamery, aparaty, webcamy) i dźwięk w taki sposób, aby uzyskać możliwie wysoką jakość;

 • Będziesz w stanie zidentyfikować i rozwiązywać najczęściej występujące problemy techniczne podczas prowadzenia zajęć online;

 • Dowiesz się jak zaadaptować przestrzeń i jak przygotować ministudio;

 • Będziesz umiał dokonać podstawowego montażu materiału wideo i audio w celu dalszego udostępniania uczniom;

 • Będziesz wiedział jak projektować i prowadzić lekcje online w sposób zgodny z prawem, w szczególności prawem własności intelektualnej

Program nauczania

 • Metodyka i planowanie lekcji online;

 • Cyfrowe narzędzia pracy nauczyciela, wybór i konfiguracja oprogramowania;

 • Platformy nauczania online - funkcjonalność, dostępność dla nauczyciela i ucznia, koszty;

 • Techniki audiowizualne - praca z kamerą i mikrofonem, kompozycja, standardy rejestracji dźwięku i obrazu;

 • Problemy i ograniczenia techniczne - zapobieganie i rozwiązywanie;

 • Organizacja przestrzeni - mikrostudio dla nauczyciela;

 • Podstawy postprodukcji i dystrybucji treści wideo w internecie;

 • Własność intelektualna i cyfrowy stan prawny w edukacji online.

 

Wymagania do zapisu:

 • komputer ze stabilnym podłączeniem do Internetu;

 • przeglądarka internetowa;

 • mikrofon/słuchawki;

 • kamera internetowa.

Dowiedz się więcej

V

Szczegółowe informacje

V