Cena:
Czas trwania:
Tryb nauczania:
Kurs kierowany jest do Osób pracujących lub chcących podjąć zatrudnienie w sektorze usług społecznych.
Terapia zajęciowa to jedna z metod aktywizacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami praktykowana w sektorze usług społecznych. Udział w zajęciach terapii zajęciowej m.in. w domach opieki i pomocy społecznej, świetlicach środowiskowych i socjoterapeutycznych, a także ośrodkach rehabilitacyjnych, klubach seniora pozwala osobom starszym i niepełnosprawnym poradzić sobie z własnymi ograniczeniami, odzyskać radość życia, przystosować się do życia w społeczeństwie i umocnić poczucie własnej wartości.
Przykładowy program nauczania:
wybrane zagadnienia z psychologii,
metody i techniki terapii autoterapii stresu, formy komunikacji niewerbalnej, komunikacja interpersonalna (konflikty, zakłócenia, wypalenie zawodowe),
elementy anatomii, fizjologii i patologii z zarysem chorób klinicznych,
terapia zajęciowa – metodyka zajęć,
zajęcia praktyczne, np. nauka wykonywania prac sznurkowych, Quilling, malowanie na szkle, nauka wykonywania kolorowanek dla dorosłych, podstawy rysunku i malarstwa.
Efekty kształcenia:
nabycie podstawowej wiedzy z z takich dziedzin, jak anatomia, psychologia, fizjologia i patologia wraz z zarysowaną wiedzą teoretyczną z zakresu chorób klinicznych,
poznanie praktycznej metodyki zajęć pozwalającej na ich przygotowanie w zależności od potrzeb pacjentów,
zdobycie umiejętności praktycznych z zakresu prowadzenia terapii zajęciowej i metod komunikacji interpersonalnej
nabycie praktyki z terapii zajęciowej, np.: nauka wykonywania prac sznurkowych, malowanie na szkle, nauka wykonywania kolorowanek dla dorosłych, podstawy rysunku i malarstwa.
Wymagania do zapisu:
ukończone 18 lat.
Tryb nauczania
Stacjonarny
Czas trwania
20 godzin
Uzyskany dokument
Zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne ze wzorem MEN, certyfikat lub/i suplement