Organizator imprez ślubnych

Zostań wedding plannerem

Cena:

169 zł /za m-c

Czas trwania:

1 rok

Tryb nauczania:

Zaoczny

Coraz więcej młodych par szuka wsparcia przy organizacji idealnego ślubu. W Polsce wciąż brakuje profesjonalnych konsultantów ślubnych. Specjalistów od organizacji wyjątkowych wydarzeń,  którzy swą wiedzą i doświadczeniem wspomogą przyszłych małżonków w planowaniu wymarzonego ślubu. Na kierunku Organizator imprez ślubnych poznasz dobre praktyki dotyczące planowania wesel od A do Z.

Praca konsultanta ślubnego – dla kogo?

Przede wszystkim musisz być osobą bardzo dokładną, terminową i mieć dryg do podejmowania szybkich decyzji. Praca w zawodzie wedding plannera jest z pewnością wymagająca, ale daje też mnóstwo satysfakcji. Dobrze jeżeli masz za sobą doświadczenie jako event manager.

Kim jest wedding planner?

Profesjonalista – spec od organizacji imprez okolicznościowych, który zajmuje się kompleksowym przygotowaniem ślubu oraz przyjęcia weselnego. Wszystko to na podstawie wnikliwej analizy potrzeb klientów i stworzonego na jej podstawie scenariusz wydarzenia. Organizator imprez ślubnych zajmuje się organizacją pracy podwykonawców zdejmując ten ciężar z barków pary młodej. Zna lokalnych przedsiębiorców i umie wcielić w życie najbardziej wyszukane koncepcje.

Jest świetnym negocjatorem, który zbija stawki pilnuje wykonania zakładanego planu, opracowuje budżet i koordynuje całość prac. To bardzo odpowiedzialny zawód, bo ślub to wyjątkowy dzień w życiu każdej młodej pary.

Czego nauczysz się na kursie z organizacji imprez ślubnych?

Program zajęć został opracowany w przemyślany sposób. Dzięki czemu zdobędziesz maksimum wiedzy teoretycznej i będziesz miał okazję praktycznie poćwiczyć swoje umiejętności. Dowiesz się wszystkiego o prawnych aspektach ślubów w Polsce z naciskiem na przebieg ceremoniału. Poznasz także zwyczaje ślubne oraz tradycje praktykowane w trakcie zaślubin w różnych regionach Polski.

W trakcie zajęć nie zabraknie także solidnej dawki wiedzy na temat mody ślubnej, aranżacji i animacji imprez ślubnych oraz oprawy imprezy weselnej. Na kierunku organizator imprez ślubnych dowiesz się także jak skutecznie prowadzić negocjacje handlowe i zarządzać pracą własnego personelu i pracą podwykonawców.

r

Tryb nauczania

Zaoczny

#

Czas trwania

1 rok

d

Uzyskany dokument

Zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne ze wzorem MEN oraz certyfikat Szkół Żak

Przykładowy program nauczania

 • Rynek usług ślubnych z elementami marketingu
 • Specyfika ślubu cywilnego i konkordatowego i jej znaczenie organizacyjne
 • Zwyczaje, obyczaje i tradycje ślubne oraz weselne w różnych regionach Polski
 • Aranżacja uroczystości ślubnej i weselnej
 • Zarządzanie personelem własnym i podwykonawcami z elementami negocjacji handlowych
 • Kreowanie wizerunku młodej pary
 • Podstawy animacji imprez weselnych
 • Moda i stylizacja ślubna
 • Oprawa imprezy weselnej
 • Trening umiejętności interpersonalnych

Perspektywy pracy

 • Domy weselne
 • Prywatne konsultacje
 • Restauracje i hotele

801 100 777

pon – pt: 9.00 - 17.00

Partnerzy:

PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile
Zapisz
się online

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji o używanych przez nas plikach cookies można znaleźć w Polityce prywatności.