Menu
dZapisz się jKontakt uMiasto

Opis kierunku

Plastyka sensoryczna, nazywana też sensoplastyką, to specjalny rodzaj edukacji artystycznej dziecka. Łączy ona w sobie elementy rysowania, malowania, lepienia czy wyklejana. Jej głównym założeniem jest to, aby poprzez odpowiednią stymulację, angażowała wszystkie zmysły. Jest to kluczowe dla prawidłowego i harmonijnego rozwoju dziecka. Specjaliści prowadzący takie zajęcia, poprzez ilość dostarczanych bodźców, potrafią aktywizować różne obszary mózgu. Zabawy czy eksperymenty, które przeprowadzają, pozwalają dziecku poznawać świat wszystkimi zmysłami – wzrokiem, dotykiem, zapachem, słuchem.

 

W zajęciach wykorzystywane są bezpieczne, biodegradowalne materiały o zróżnicowanej fakturze i konsystencji. Kontakt z nimi pozytywnie wpływa na rozwój połączeń nerwowych w mózgu, a co za tym idzie rozwija motorykę dłoni i ciała oraz ośrodek mowy. Kurs plastyki sensorycznej pozwala spojrzeć osobom pracującym z dziećmi na edukację młodego człowieka z innej strony, jako na sztukę pobudzania jak największej liczby zmysłów jednocześnie. Jest to idealna okazja dla pedagogów, nauczycieli przedszkolnych oraz osób zajmujących się edukacją wczesnoszkolną, aby poszerzyć swoje kompetencje zawodowe.

 

Czego nauczysz się na kursie Plastyki sensorycznej w szkole Żak?

Dowiesz się jakie możliwości terapeutyczne daje sensoplastyka oraz jak stymulować do rozwoju zmysły u dzieci. W tym zakresie kurs plastyki sensorycznej pozwoli Ci poznać odpowiednie zagadnienia psychologiczne. Dowiesz się jakie materiały mogą być używane podczas tego typu zajęć, aby były całkowicie bezpieczne dla najmłodszych. Zaprezentujemy Ci wiele form i technik plastycznych, które wykorzystane w zabawie z dziećmi będą angażowały całe ich ciało. W programie jest nauka zabaw plastycznych np.: gniotki sensoryczne, wycinanki z papieru, wykorzystanie tworzyw sztucznych, metali, drewna. Nauczysz się jak przeprowadzać proste eksperymenty oraz jak zainteresować nimi swoich podopiecznych.

 

 • Tryb nauczania:

  stacjonarny
  wieczorowy
  zaoczny

 • CZAS TRWANIA:

  8 godzin

 • UZYSKANY DOKUMENT:

  zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne ze wzorem MEN, certyfikat lub/i suplement