Czym jest szkoła policealna?

Zastanawiasz się czy warto iść na studia, czy za 5 lat znajdziesz pracę odpowiednią do wykształcenia i czy będziesz w stanie się z niej utrzymać? Nie jesteś sam – przed tym dylematem co roku staje większość młodych Europejczyków. Na bogatym rynku, jakim są Niemcy, wyborem, jaki podejmuje aż 70% pragnących się kształcić Niemców, jest szkoła policealna. 

Szkoła policealna to szkoła, w której w rok lub w dwa lata, w zależności od wybranego kierunku, zdobędziesz praktyczną wiedzę i pożądany na rynku zawód. W szkołach Żak wszystkie kierunki tworzone są tak, by odpowiedzieć na potrzeby Twojego przyszłego pracodawcy. Dzięki temu masz pewność, że konkretne umiejętności, które pozyskasz w trakcie nauki, dadzą Ci możliwość szybkiego znalezienia pracy za dobre wynagrodzenie.

A jeśli już studiujesz lub pracujesz, ale masz hobby, w którym chciałbyś być lepszy lub chciałabyś zdobyć konkretne umiejętności, w naszych szkołach policealnych znajdziesz wiele kierunków, dzięki którym będziesz mógł rozwijać swoją pasję – niekoniecznie w celach zawodowych.


Co da mi nauka w szkole policealnej?

Korzyści z nauki w szkole policealnej są bardzo konkretne. Podczas nauki na jednym z wielu bezpłatnych (lub płatnych) kierunków w szkołach Żak:

 

- otrzymasz legitymację oraz bezpłatne zaświadczenia do ZUS, KRUS, MOPS,

- poznasz praktyczne umiejętności niezbędne w wybranym przez Ciebie zawodzie,

- nauczysz się prowadzić własną działalność gospodarczą,

- przystąpisz do egzaminów zawodowych i/lub maturalnych,

- zdobędziesz konkretny, pożądany na rynku pracy zawód i umiejętności,

- będziesz odbywać praktyki,

- otrzymasz dyplom na druku MEN, uznawany przez instytucje polskie i europejskie.