Ucz się w szkole Żak i odbierz 300 zł na wyprawkę szkolną!

30.7.2019

Program Dobry start dla ucznia, to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny bez względu na dochód rodziny!
W związku z nowelizacją Rozporządzenia Rady Ministrów, od 01.08.2019 r. program Dobry Start będzie dostępny także dla słuchaczy szkół dla dorosłych.

Świadczenie Dobry Start przysługuje na wniosek, raz w roku, w związku z rozpoczęciem roku szkolnego do ukończenia:

• przez osobę uczącą się 20. roku życia
  • przez osobę uczącą się 24. roku życia – w przypadku osób niepełnosprawnych

Nauka w szkole Żak to podwójnie dobry start! Zyskasz 300 zł na wyprawkę szkolną i zdobędziesz wykształcenie!

Każdy słuchacz szkoły policealnej i liceum ogólnokształcącego dla dorosłych może złożyć wniosek o przyznanie świadczenia. Co ważne:

świadczenie jest:

- zwolnione z podatku i nie podlega egzekucji

- nie wlicza się do dochodu przy ustaleniu prawa do innych świadczeń z innych systemów wsparcia

Termin składania wniosków: 30 listopada 2019

*Wniosek należy wydrukować, wypełnić i wysłać pocztą lub dostarczyć osobiście do Urzędu Miasta/Gminy.

Wnioski, niezbędne do uzyskania świadczenia znajdują się poniżej: