Szkoły policealne. Jaki wybrać kierunek?

5.9.2017

Szkoła policealna umożliwia szybkie podniesienie kwalifikacji zawodowych. Kierunki oferowane przez taką placówkę są ciekawe i dopasowane do zapotrzebowania na rynku pracy. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę? Jak dostać się do szkoły policealnej i czy można połączyć naukę w niej z innymi obowiązkami?

Szkoła policealna – kto może zostać słuchaczem?

W procesie rekrutacji do szkoły policealnej może wziąć udział każda osoba pełnoletnia, która ukończyła szkołę średnią. Matura nie jest wymagana, wystarczy jedynie świadectwo uzyskania średniego wykształcenia. Nie ma górnej granicy wieku. Szkoła policealna to miejsce, w którym mogą się uczyć zarówno 18-, jak i 30- czy 50-latkowie. Słuchacze nie muszą płacić za naukę i otrzymują od swojej szkoły legitymację, która uprawnia ich do zniżek.

 

Szkoła policealna i praca

W szkole policealnej nauka odbywa się w formie zaocznej. Dzięki niej pogodzenie nauki z pracą staje się możliwe. Słuchacze przychodzą na zajęcia tylko w dwa weekendy w miesiącu. Ukończenie szkoły policealnej jest bardzo korzystne, ponieważ daje ona nie tylko „fach w ręku”, ale także możliwość wykorzystania nowych umiejętności podczas praktyk zawodowych – jeszcze w trakcie nauki. Dzięki temu absolwent jest gotowy do zastosowania swoich umiejętności, wiedzy teoretycznej i praktycznej w pracy. Jest doskonałym materiałem na specjalistę, poszukiwanego przez pracodawców.

 

Szkoły policealne – dla kogo?

Nauka w szkołach policealnych trwa dość krótko, bo tylko 2, 3 lub 4 semestry. Tuż po zakończeniu nauki odbywa się państwowy egzamin, który jest potwierdzeniem niezbędnej wiedzy i kompetencji wymaganych przez potencjalnych pracodawców.

Taka ścieżka edukacji jest dobra dla osób, które chcą szybko zdobyć konkretne umiejętności. Zaraz po maturze może być trudno podjąć decyzję dotyczącą tego, co chce się robić w najbliższej przyszłości i w życiu.
W takim przypadku szkoła policealna jest bardzo dobrym wyborem. 2, 3 lub 4 semestry to wystarczająco dużo czasu na zastanowienie się nad przyszłością, a ukończenie jednorocznego lub dwuletniego kierunku pozwala na wzbogacenie swojego CV.

Również osoba, która zastanawia się nad zmianą planów zawodowych może rozpocząć naukę w szkole policealnej, na kierunku, który jest zgodny z jej zainteresowaniami. Obecnie bardzo popularne jest kształcenie się w kilku kierunkach, warto więc wykorzystywać możliwości oferowane przez jednoroczne i dwuletnie szkoły policealne.

 

Przyszłościowe kierunki, nowoczesne wyposażenie, wykwalifikowana kadra

Oferta kierunkowa dobrej szkoły policealnej zawsze bazuje na aktualnych badaniach i zapotrzebowaniu dynamicznego rynku pracy. W szkołach policealnych można znaleźć zarówno te najbardziej popularne, jak i ponadczasowe kierunki. Każdy znajdzie kierunek odpowiadający swoim zainteresowaniom i osobowości.

Szkoły policealne dysponują nowocześnie wyposażonymi pracowniami oraz wykwalifikowaną kadrą. Wyróżniają je również autorskie programy nauczania zorientowane na praktykę. Ich ukończenie umożliwia wybór kilku różnych dróg zawodowych.

 

Jaki wybrać kierunek w szkole policealnej?

W ofercie edukacyjnej dwuletnich szkół policealnych Żak wyróżniają się dwa nowe przyszłościowe kierunki. Oprócz nich można wybrać także kierunki uniwersalne, takie jak np. Technik administracji czy Technik rachunkowości. Oto 4 przykładowe kierunki, na które warto się zapisać w szkole policealnej Żak:

 • Opiekun medyczny – absolwent tego kierunku staje się poszukiwanym na rynku pracy specjalistą od pomagania chorym, niesamodzielnym osobom w zaspokajaniu ich podstawowych potrzeb życiowych. Rozpoznaje i rozwiązuje ich problemy opiekuńcze niezależnie od stopnia zaawansowania choroby i wieku. Asystuje podczas zabiegów pielęgnacyjnych, współpracuje z zespołem opiekuńczym i terapeutycznym. Opiekunowie medyczni są bardzo potrzebni w starzejących się europejskich społeczeństwach i w branży medycznej, która poszukuje kompetentnych specjalistów świadczących usługi opiekuńcze, pielęgnacyjne i higieniczne. Ukończenie tego kierunku opłaca się, tym bardziej że z roku na rok na rynku jest coraz mniej pielęgniarek.
   
 • Technik informatyk – to ponadczasowy kierunek, który gwarantuje zdobycie wiedzy z zakresu sieci komputerowych i baz danych. Technik informatyk po zdobyciu zawodu posiada niezbędne informacje
  o witrynach internetowych i administrowaniu bazami danych. W programie nauczania znajdują się takie przedmioty, jak np.: systemy operacyjne, działalność gospodarcza w branży informatycznej, język angielski w IT, diagnostyka i naprawa urządzeń techniki komputerowej oraz programowanie aplikacji internetowych. Dzięki kwalifikacjom i zdobytej wiedzy bez problemu może rozpocząć pracę w firmach z branży IT lub w działach informatycznych dużych firm.
   
 • Technik usług kosmetycznych – to drugi przykład kierunku cieszącego się niezmiennie dużą popularnością wśród słuchaczy. Przyszli technicy usług kosmetycznych zdobywają wiedzę, m.in. z zakresu podstaw anatomii, dermatologii, kosmetyki pielęgnacyjnej i upiększającej oraz zabiegów dłoni, stóp i ciała. Program nauczania obejmuje dodatkowo takie przedmioty, jak podstawy przedsiębiorczości, działalność gospodarcza i usługowa w salonie kosmetycznym czy język obcy w kosmetyce. Po zdobyciu zawodu mają duże szanse na znalezienie pracy w salonach kosmetycznych, studiach stylizacji i wizażu lub w salonach odnowy biologicznej.
   
 • Technik rachunkowości – absolwenci kierunków związanych z rachunkowością są potrzebni w każdej firmie. Dodatkowo Polska jest teraz jednym z największych europejskich centrów outsourcingowych usług rachunkowych. Technik rachunkowości posiada wiedzę, która pomoże w codziennym zarządzaniu finansami oraz w zdobyciu zatrudnienia lub założeniu własnej działalności. Po ukończeniu tego kierunku można zdobyć pracę w banku, biurze rachunkowym, jednostkach samorządowych czy w przedsiębiorstwach i towarzystwach ubezpieczeniowych. Program nauczania obejmuje m.in. takie przedmioty, jak: dokumentacja biurowa, język obcy w rachunkowości, podstawy przedsiębiorczości, rachunkowość finansowa oraz wynagrodzenia i podatki.

 

Jednoroczna szkoła policealna – zdobądź dodatkowe kwalifikacje

Po wybraniu bezpłatnego 2-letniego kierunku, warto wybrać jeszcze dodatkowy – płatny kierunek – w jednorocznej szkole policealnej. Bez problemu da się pogodzić naukę na obu kierunkach, ponieważ zjazdy się nie pokrywają. Jednoroczna szkoła policealna oferuje jeszcze więcej ciekawych kierunków opartych na autorskich programach nauczania przygotowanych przez specjalistów danej szkoły.

Przyszli słuchacze mogą zdobyć kompetencje dekoratora wnętrz, instruktora terapii uzależnień, menadżera imprez sportowych, instruktora fitness lub instruktora sportów siłowych, konsultanta ds. pozyskiwania funduszy unijnych, organizatora imprez ślubnych, trenera personalnego i wielu innych zawodów. Połączenie nauki na kierunku jednorocznym i dwuletnim uprawnia do korzystania z rabatów jakie oferuje szkoła.

 

Szkoła policealna – zwiększ swoje szanse na sukces!

Szkoły policealne są otwarte na wszystkich dorosłych z wykształceniem średnim. Zaoczny tryb nauczania pozwala na łączenie nauki z pracą oraz szybkie zdobycie wiedzy, kompetencji i wzbogacenie swojego CV. Wybór kierunku jest bardzo prosty, ponieważ szkoła policealna posiada ofertę edukacyjną dostosowaną do zapotrzebowania rynku pracy. Rozpoczęcie nauki na kierunku Opiekun medyczny, Technik informatyk, Technik usług kosmetycznych, Technik rachunkowości lub innym, to pierwszy krok do stania się specjalistą poszukiwanym na rynku pracy.
 

Pełna oferta kierunków

  801 100 777

  pon – pt: 9.00 - 17.00

  Partnerzy:

  PIFS Vipera ProGrupa SketchUp
  Zapisz
  się online

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji o używanych przez nas plikach cookies można znaleźć w Polityce prywatności.