• Start  »  
 • Aktualności  »  
 • Obecne trendy na rynku pracy – jak się kształcić, żeby znaleźć pracę?

Obecne trendy na rynku pracy – jak się kształcić, żeby znaleźć pracę?

14.9.2017

„Praca szuka człowieka” – w mediach społecznościowych często można się natknąć na tego typu ogłoszenia. Ofert pracy jest dużo, ale aby móc skutecznie ubiegać się o konkretne stanowisko potrzeba odpowiedniego wykształcenia. Trendy na rynku pracy zmieniają się. Pojawiają się zupełnie nowe zawody, inne dopiero zyskują na popularności, a jeszcze inne tracą ją lub zapotrzebowanie na nie wraca po czasie. W reagowaniu na te zmiany pomaga ukończenie szkoły policealnej.

 

Szkoły policealne – wiedza, umiejętności, zawód, praca, pasja

Czy wiesz, że w Niemczech aż 70% osób, które pragną się kształcić wybiera szkołę policealną? Szkoła policealna to miejsce, w którym w zaledwie 1 rok lub 2 lata można zdobyć praktyczną wiedzę i zawód, na który panuje realne zapotrzebowanie na rynku pracy. Kierunki są tworzone tak, aby rozwinąć umiejętności słuchaczy odpowiadające oczekiwaniom ich przyszłych pracodawców. W praktyce znacząco zwiększa to ich szanse na szybkie znalezienie dobrze płatnej pracy.

Szkoła policealna nie służy wyłącznie jako pomoc w osiągnięciu celów zawodowych. Jest to miejsce, w którym słuchacze mogą rozwijać swoje pasje poprzez wybór kierunków odpowiadających swoim hobby i zainteresowaniom.

 

Technik administracji – specjalista od organizacji

Na dynamicznym rynku pracy są też zawody gwarantujące stabilne zatrudnienie i wiele korzyści. Zaliczają się do nich m.in. pracownicy administracji państwowej i samorządowej. Pierwszym krokiem do zdobycia tak atrakcyjnego stanowiska pracy może być podjęcie nauki w szkole policealnej na bezpłatnym 2-letnim kierunku Technik administracji.

Przykładowy program nauczania obejmuje wiele ciekawych i praktycznych zajęć. Słuchacze uczą się podstaw prawa pracy oraz prawa administracyjnego i cywilnego. Zdobywają niezbędną na tym stanowisku wiedzę o działalności gospodarczej w jednostce organizacyjnej. Technik administracji po ukończeniu szkoły policealnej i uzyskaniu świadectwa MEN doskonale orientuje się też w tym, na czym polega wykonywanie pracy biurowej i postępowanie w administracji. Zna podstawy przedsiębiorczości i finansów oraz swobodnie posługuje się językiem obcym w administracji.

Technik administracji ma szerokie perspektywy pracy. Poza jednostkami administracji państwowej i samorządowej mogą go zatrudnić także firmy z branży consultingowej i doradztwa w zakresie obsługi jednostek administracyjnych. Jeżeli jesteś spostrzegawczy i potrafisz się skoncentrować, jesteś zdyscyplinowany i cechuje cię poczucie odpowiedzialności za wykonywaną pracę na rzecz obywateli, nienaganna kultura osobista, takt, uprzejmość oraz dbałość o szczegóły, to kierunek Technik administracji jest właśnie dla Ciebie!

 

Dekorator wnętrz – wybierz pracę w domu

Czujesz, że praca biurowa i obsługiwanie petentów nie jest jednak Twoim wymarzonym zawodem? Masz bogatą wyobraźnię, wyczucie koloru, ich odcieni i potrafisz dobierać je w zgrane zestawienia kolorystyczne? Jeśli tak, to powinien zainteresować Cię kierunek Dekorator wnętrz oferowany przez szkoły policealne Żak. Nauka trwa tylko rok, a słuchacze płacą jedynie 119 zł za miesiąc, a przy skorzystaniu z promocji, raty mogą być jeszcze niższe!

Dobry Dekorator wnętrz powinien również interesować się nowinkami architektonicznymi, znać się na obsłudze programów dekoratorskich i potrafić nawiązać dobry kontakt z klientami. Osoba pracująca w tym zawodzie przy pomocy kolorów, mebli, oświetlenia, tkanin i różnego rodzaju ozdób, umie przeprowadzić całkowitą metamorfozę mieszkania.

Program nauczania jest przygotowany w ten sposób, aby zaznajomić słuchaczy z praktycznymi metodami projektowania wnętrz, trikami znanych designerów oraz sekretami pracy z materiałami i tkaninami. Słuchacze uczą się m.in.: o projektowaniu i ergonomii wnętrz mieszkalnych, tkaninach i innych materiałach dekoracyjnych, bezpieczeństwie wykonywania zadań domowych oraz o podstawach psychologii z elementami treningu interpersonalnego.

Absolwent szkoły policealnej na kierunku Dekoratora wnętrz i dyplomem Szkół Żak może znaleźć pracę w biurze projektowym, consultingu, firmach budowlanych, pracowniach designerskich lub rozpocząć własną praktykę.

 

Wizażystka/Stylistka – osobisty doradca wizerunkowy

Posiadasz niektóre z cech dekoratora wnętrz, ale zamiast przeprowadzać metamorfozy wnętrz wolisz pomagać kobietom stać się jeszcze atrakcyjniejszymi? Jeżeli umiesz dobierać kolory i stroje do sylwetki, a do tego często udzielasz koleżankom porad dotyczących makijażu, to powinnaś zainteresować się kierunkiem Wizażystka/Stylistka.

Słuchaczki uczą się jak dobierać makijaż odpowiednio do typu urody klientek, a także korygowania niedoskonałości, kreowania wizerunku i poznają najnowsze trendy mody. Za jedyne 139 zł miesięcznie lub mniej przy skorzystaniu z promocji – w 10 miesięcy opanowują niełatwą sztukę wykonywania makijaży okolicznościowych, dziennych, wieczorowych i fotograficznych. Wizażystka/Stylistka po ukończeniu rocznego kierunku w jednej ze szkół policealnych Żak, będzie potrafiła opracowywać również swoje autorskie wzory makijażu!

Program nauczania został przygotowany tak, aby wyposażyć słuchaczki w wiedzę i umiejętności niezbędne dla każdej dobrej wizażystki/stylistki. Dlatego można w nim znaleźć takie przedmioty jak, np. wprowadzenie do stylizacji, warsztat budowania wizerunku, dobór stroju według potrzeb klienta, pracownię wizażu i stylizacji czy metody i techniki makijażu. Wizażystka/stylistka musi też orientować się w materiałoznawstwie kosmetycznym, BHP i umieć nawiązać kontakt z klientką. Stąd w programie nauczania takie przedmioty jak podstawy materiałoznawstwa kosmetycznego, bezpieczeństwo i higiena w usługach osobistych oraz podstawy psychologii i komunikacja interpersonalna. Wśród – przeważnie praktycznych – zajęć nie zabrakło też tych czysto teoretycznych z historii stylu.

Ukończenie szkoły na kierunku Wizażystka/Stylistka i uzyskanie dyplomu szkół Żak może otworzyć drogę do pracy w gabinetach i salonach kosmetycznych, salonach SPA, a nawet stacjach telewizyjnych i teatrach. Poza tym absolwentki mogą również umawiać swoje klientki na prywatne konsultacje.

 

Rejestratorka medyczna – ukierunkowana na pacjentów

Szukasz stabilnej, pewnej pracy i chciałabyś pomagać innym ludziom? Jeśli dodatkowo jesteś dobrze zorganizowana, wybierz kierunek Rejestratorka medyczna!

Do zadań na tym stanowisku należy przyjmowanie zgłoszeń pacjentów, umawianie terminów wizyt i badań, kierowanie pacjentów do właściwych lekarzy i placówek służby zdrowia oraz prowadzenie dokumentacji medycznej. Rejestratorka medyczna musi być osobą skrupulatną i wyrozumiałą, a także odnajdować w sobie duże pokłady empatii.

Przez rok nauki w jednej ze szkół policealnych Żak słuchaczki trenują swoje umiejętności społeczne i komunikację interpersonalną z pacjentem i personelem medycznym. Dodatkowo uczą się dokumentowania działalności medycznej i elementów statystyki medycznej, informowania, ewidencjonowania i rozliczania usług medycznych oraz organizacji pracy na stanowisku rejestracji medycznej. Aby lepiej radzić sobie ze swoimi obowiązkami, przyszła rejestratorka medyczna uczy się o klasyfikacji świadczeń medycznych i technologiach wspierających zadania rejestracji medycznej. Program nauczania uzupełniają podstawy marketingu i promocji usług medycznych oraz BHP z kulturą zawodu.

Absolwentki kierunku Rejestratorka medyczna po uzyskaniu dyplomu Szkół Żak mogą znaleźć pracę w prywatnych gabinetach medycznych, przychodniach i szpitalach.

 

Szkoła policealna – sposób na sukces

Powyższe 4 zawody to tylko przykłady z branż, w których specjaliści są obecnie poszukiwani na rynku pracy. Szkoła policealna daje szansę na szybkie uzyskanie praktycznych umiejętności niezbędnych w danym zawodzie, nauczenie się prowadzenia własnej działalności gospodarczej, odbycie praktyk i zdobycie konkretnego zawodu. Kształcenie się w szkole policealnej daje szansę na nadążenie za aktualnymi trendami na rynku pracy i zdobycie atrakcyjnej pracy.

  801 100 777

  pon – pt: 9.00 - 17.00

  Partnerzy:

  PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile
  Zapisz
  się online

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji o używanych przez nas plikach cookies można znaleźć w Polityce prywatności.