• Start  »  
 • Aktualności  »  
 • Szkoły Żak – największa w Polsce sieć szkół policealnych i liceów dla dorosłych. Dlaczego warto uczyć się u lidera rynku?

Szkoły Żak – największa w Polsce sieć szkół policealnych i liceów dla dorosłych. Dlaczego warto uczyć się u lidera rynku?

16.11.2018

Szkoły policealne, liceum dla dorosłych, szkoły medyczne, szkolenia i kursy.  Wszystko to można znaleźć w ofercie szkół Żak. Co roku, kilkadziesiąt tysięcy słuchaczy korzysta z bogatej, a przede wszystkim – w pełni dostosowanej do potrzeb rynku, oferty programowej sieci Żak. To bez wątpienia lider wśród szkół policealnych, na co najlepszym dowodem jest ponad pół miliona zadowolonych słuchaczy.

20 lat doświadczenia w kształceniu dorosłych

Pierwszy oddział Żaka – Centrum Nauki i Biznesu Żak, powstał w 1998 roku w Łodzi. Od tamtego czasu minęło już 20 lat, a skromna placówka rozrosła się do największej ogólnopolskiej firmy edukacyjnej, obecnej w ponad 80 polskich miastach! W każdym oddziale można znaleźć wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną, która w profesjonalny sposób przekazuje uczniom zarówno teoretyczną wiedzę, jak i daje możliwość zdobycia praktycznych umiejętności. Pracodawcy szukają kadry z konkretnymi kwalifikacjami, a Żak kształci właśnie takich pracowników, odpowiadając na potrzebę rynku. Nic więc dziwnego, że szkoły Żak zajmują bardzo ważne miejsce w polskiej strukturze edukacyjnej.

Szkoła policealna – alternatywa dla uczelni wyższej

Szkoła policealna umożliwia zdobycie pożądanego na rynku zawodu. Nauka w tego typu placówkach trwa zwykle rok lub dwa lata. Żak oferuje kierunki, które pozwolą zdobyć słuchaczom umiejętności potrzebne do wykonywania zawodów, na które jest zapotrzebowanie na rynku. To pozwala kandydatom mieć pewność, że umiejętności i wiedza, które pozyskają w toku nauki, dadzą im możliwość szybkiego znalezienia zatrudnienia. Szkoły policealne Żak to szansa nie tylko na zdobycie konkretnych kwalifikacji, ale też możliwość pogłębienia swoich pasji, niekoniecznie w celach zawodowych.

Nauka w Żaku wiąże się z wieloma profitami. Słuchacze:

 • zdobędą praktyczne umiejętności niezbędne do wykonywania wybranego zawodu,
 • wezmą udział w praktykach,
 • poznają zasady prowadzenia działalności gospodarczej,
 • przystąpią do egzaminu zawodowego lub maturalnego,
 • otrzymają świadectwo ukończenia szkoły na druku MEN (tego rodzaju dokument jest uznawany zarówno przez instytucje polskie, jak i europejskie),
 • otrzymają legitymację oraz – w razie potrzeby – zaświadczenie do ZUS, KRUS lub MOPS.

Warto przy tym dodać, że nauka w Żaku odbywa się w weekendy, nie będzie zatem kolidowała z codziennymi obowiązkami.

Ponad 30 atrakcyjnych kierunków

Szkoły Żak to doskonała alternatywa dla uczelni wyższych. Co ważne, naukę w Żaku może rozpocząć każda osoba, która ukończyła liceum ogólnokształcące lub technikum, bez względu na to, czy zdała maturę czy nie. Żak kieruje swoją ofertę przede wszystkim do osób, które chciałyby zdobyć praktyczny zawód. U nas możesz uczyć się na ponad 30 atrakcyjnych kierunkach, pożądanych na rynku pracy. Wśród nich są m.in.:

 • Dekorator wnętrz
 • Florysta
 • Konsultant ds. dietetyki
 • Manikiurzystka
 • Opiekun medyczny
 • Rejestratorka medyczna
 • Technik informatyk
 • Technik usług kosmetycznych
 • Trener personalny z elementami fitness
 • Wizażystka/stylistka

Dzięki temu, że Żak kładzie nacisk przede wszystkim na praktyczne umiejętności, absolwenci szoły będą stanowili atrakcyjną grupę kandydatów dla przyszłych pracodawców.

Proste zasady rekrutacji

Słuchaczem prowadzonego przez Żak liceum dla dorosłych, może zostać każdy, kto ukończył 18 lat i chce przystąpić do egzaminu dojrzałości. Zatem naukę mogą rozpocząć absolwenci gimnazjum, zasadniczej szkoły zawodowej oraz ośmioletniej szkoły podstawowej. Wystarczy tylko wypełnić formularz online i czekać na kontakt konsultanta, który poinformuje o wszystkich niezbędnych formalnościach, jakich trzeba będzie dopełnić. Chodzi tu przede wszystkim o dostarczenie do sekretariatu szkoły wymaganych dokumentów: świadectwa ukończenia szkoły, dowodu osobistego oraz dwóch zdjęć legitymacyjnych. Warto przy tym zaznaczyć, że kandydaci są przyjmowani do szkoły jedynie na podstawie złożonych dokumentów, nie muszą podchodzić do egzaminów wstępnych.

Rekrutacja do szkół policealnych Żak odbywa się niemal w ten sam sposób. Z tą jednak różnicą, że słuchaczem tego typu placówki może zostać absolwent szkoły średniej: liceum ogólnokształcącego lub technikum. Kandydaci wypełniają online formularz rejestracji, po czym w ciągu 24h kontaktuje się z nimi pracownik i opisuje, na czym będzie polegała nauka i jakie dokumenty trzeba dostarczyć. W sekretariacie szkoły należy złożyć: świadectwo ukończenia szkoły średniej, dwa zdjęcia legitymacyjne, zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki oraz dowód osobisty.

Profesjonalna kadra i nacisk na praktykę

Żak stawia na kierunki, których na próżno szukać w innych placówkach. Często wzbogaca swoją ofertę, odpowiadając tym samym na zainteresowania słuchaczy oraz zapotrzebowanie na rynku pracy. W ofercie nie brakuje kierunków ponadczasowych, na które jest popyt zawsze, niezależnie od zmieniających się trendów. Żak nieustannie aktualizuje programy nauczania, by były jak najbardziej zorientowane na praktykę. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra, złożona z osób aktywnie działających zawodowo w dziedzinach, których nauczają. To nie tylko wykłady i zajęcia teoretyczne, ale – przede wszystkim – dużo zajęć praktycznych, podczas których słuchacze poznają tajniki zawodów, które chcą wykonywać.

Szkoła policealna – szansa na dobrą pracę

Szkoła policealna Żak oferuje kierunki, na które jest aktualnie zapotrzebowanie na rynku. Ukończenie edukacji w tego rodzaju placówce daje szansę na ciekawą i dobrze płatną pracę. Absolwenci szkół policealnych mają wszystkie niezbędne kwalifikacje oraz umiejętności do tego, żeby jak najlepiej wykonywać zadania zlecane im przez przyszłych pracodawców. Szkoła policealna daje możliwość zdobycia nie tylko teoretycznej wiedzy, ale przede wszystkim praktycznych umiejętności, którą są najlepszym przygotowaniem do podjęcia pracy.


Jeśli chcesz uzupełnić swoje wykształcenie, zdobyć nowe kwalifikacje lub rozwinąć zainteresowania zapoznaj się z aktualną ofertą edukacyjną szkół Żak >> 

Obecnie trwa rekrutacja, a nowy semestr stratuje już w lutym 2019 r.!
Nie czekaj i zapisz się już dziś:

  798 299 599

  pon – pt: 9.00 - 17.00

  Partnerzy:

  PIFS Vipera ProGrupa SketchUp
  Zapisz
  się online

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji o używanych przez nas plikach cookies można znaleźć w Polityce prywatności.