• Start  »  
  • Aktualności  »  
  • Technik informatyk i grafika komputerowa. Najlepsze połączenie kierunków!

Technik informatyk i grafika komputerowa. Najlepsze połączenie kierunków!

31.1.2019

Zastanawiasz się, jak skutecznie zwiększyć szanse na zdobycie ciekawego i dobrze płatnego zawodu? Kluczem do sukcesu jest konsekwentne poszerzanie własnych umiejętności. Szkoła Żak przygotowała specjalną ofertę, które umożliwi Ci podjęcie nauki na dwóch uzupełniających się kierunkach – Technik informatyk i Grafika komputerowa.

Dwa kierunki w pakiecie

Szkoła Żak przygotowała Pakiet Korzyści, czyli ofertę, która umożliwi Ci naukę na dwóch uzupełniających się kierunkach: głównym i komplementarnym. Jest to najlepszy sposób, by zdobyć kompleksową wiedzę z kilku pokrewnych dziedzin. Znajdujące się w programie zajęcia bardzo często mają formę praktycznych ćwiczeń, a prowadzące je osoby dokładają wszelkich starań, by przekazać słuchaczom jak najwięcej użytecznej wiedzy. Nasze placówki znajdują w 80 miastach na terenie całej Polsce. Naukę w nich mogą rozpocząć osoby, które ukończyły już szkołę średnią ‒ liceum ogólnokształcące lub technikum.

Pakiet Korzyści to rozwiązanie atrakcyjne również pod względem finansowym. Zapisując się bezpłatny kierunek główny, możesz skorzystać z 25% zniżki na płatny kierunek komplementarny. Aby otrzymać rabat, musisz spełnić tylko jeden warunek ‒ w każdym miesiącu Twoja frekwencja na zajęciach, które odbywają się ramach bezpłatnego kierunku, powinna wynosić przynajmniej 50%.

Zajęcia na bezpłatnym kierunku głównym i płatnym kierunku komplementarnym odbywają się w trybie zaocznym. Dzięki temu naukę w Szkole Żak mogą podjąć także osób pracujące czy dojeżdżające z mniejszych miejscowość. W ramach Pakietu Korzyści dostępny jest szeroki wybór praktycznych kierunków. Jednym z nich jest Technik informatyk. Jeżeli go wybierz, możesz zapisać się na kierunek komplementarny, którym jest Grafika komputerowa.

W ramach Pakietu Korzyści zamiast kierunku komplementarnego możesz wybrać również kurs języka niemieckiego lub angielskiego. Nikogo nie trzeba przekonywać, że znajomość języków obcych jest jedną z umiejętności, które brane są pod uwagę podczas procesów rekrutacji.

Technik informatyk – zawód XXI wieku

Interesujesz się nowymi technologiami, Internet to Twoja pasja, a przyszłość zawodową wiążesz z pracą w szeroko rozumianej branży IT? Nauka na bezpłatnym kierunku Technik informatyk umożliwi Ci rozwinięcie już posiadanych umiejętności i zdobycie zupełnie nowych kompetencji. Program zajęć dopasowany jest do wymagań rynku ‒ kładzie nacisk jest przede wszystkim na praktyczne umiejętności, a nie na suchą teorię. W trakcie dwuletniej nauki dowiesz się, jak zarządzać lokalnymi sieciami komputerowych, administrować bazami danych i systemami operacyjnymi, poznasz również tajniki projektowania stron www. Poznasz również zasady tworzenia aplikacji internetowych, mobilnych i desktopowych. W toku nauki zdobędziesz też informacje dotyczące zasad prowadzenia działalności gospodarczej – ta wiedza może okazać się bardzo przydatna, zwłaszcza jeżeli w przyszłości planujesz otworzyć własną firmę. Podczas zajęć z języka angielskiego poznasz fachową terminologię, niezwykle przydatną w międzynarodowej branży IT. Po zakończeniu dwuletniej nauki na bezpłatnym kierunku Technik Zawodowy uzyskasz świadectwo zgodne z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Wiele ścieżek kariery

W dzisiejszych czasach trudno zaleźć się firmę czy instytucję, która nie korzysta z cyfrowych technologii. Dynamicznie postępująca digitalizacja spowodowała poważne zmiany na rynku pracy – zarówno w Polsce, jak i za granicą. Wyraźnie widoczny jest wzrost zapotrzebowania na osoby posiadające wiedzę informatyczną. Zdobycie tytułu Technika informatyka otwiera przed Tobą szerokie możliwości zawodowe. Zatrudnienia możesz szukać w międzynarodowych korporacjach, bankach i instytucjach finansowych, a także w branży logistycznej. W obliczu stale zwiększającego się zagrożenia cyberatakami, które coraz częściej powodują milionowe straty, firmy poszukują osób, posiadających umiejętność z zakresu zabezpieczania systemów informatycznych i sieci komputerowych.

Inną ścieżką rozwoju, często wybieraną przez osoby posiadające wykształcenie informatyczne, jest praca w roli dewelopera, czyli programisty. Polega ona na tworzeniu stron internetowych, programów komputerowych i aplikacji mobilnych przy użyciu języków programowania. Do obowiązków programisty należy również testowanie napisanego przez siebie kodu, wyszukiwanie ewentualnych błędów w kodzie i naprawianie ich. W tym zawodzie niezwykle cenna jest więc zdolność analitycznego myślenia i szybkiego wyciągania wniosków. Programiści cieszą się opinią najbardziej pożądanych na rynku pracy specjalistów ‒ przekłada się to oczywiście na wysokość ich zarobków. Deweloperzy bardzo często świadczą swoje usługi jako freelancerzy, a pracę wykonują zdalnie w samodzielnie ustalonym wymiarze godzin.

Kierunek komplementarny: Grafika komputerowa

Udział w zajęciach odbywających się w ramach kierunku Technik informatyk pozwoli Ci zdobyć szeroką wiedzę z zakresu technologii IT. Dzięki ofercie Pakiet Korzyści możesz skorzystać ze zniżki na pokrewny kierunek ‒ Grafikę komputerową. Podejmując naukę na drugim kierunku, zyskasz możliwość wyspecjalizowania się w jednej, konkretnej dziedzinie. Do wykonywania pracy grafika komputerowego konieczne są nie tylko odpowiednie predyspozycje, ale i konkretne, techniczne umiejętności. Sam talent, poczucie estetyki, wrażliwość, kreatywność i wyobraźnia przestrzenna nie wystarczą – w tej branży konieczna jest również umiejętność obsługi zaawansowanych narzędzi graficznych i znajomość technologii druku czy fotografii cyfrowej. Takie umiejętności zdobędziesz podczas zajęć odbywających się w ramach kierunku Grafika komputerowa. W programie nauczania znajdziesz takie przedmioty, jak:

  • historia grafiki
  • montaż filmowy i animacja cyfrowa
  • multimedialne aspekty pracy twórczej
  • narzędzia pracy grafika komputerowego i ich użytkowanie
  • podstawy projektowania graficznego
  • psychologia z elementami komunikacji społecznej
  • teoretyczne podstawy fotografii cyfrowej
  • wybrane zagadnienia estetyki

Zajęcia trwają półtora roku i odbywają się w trybie zaocznym. Kończąc naukę, otrzymasz zaświadczenie zgodne ze wzorem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 

Więcej możliwości

Ukończenie nauki na dwóch kierunkach to sposób, dzięki któremu zdobędziesz przydatne umiejętności, a jednocześnie zwiększysz atrakcyjność CV. Połączenie nauki na kierunkach Technik informatyk i Grafika komputerowa umożliwi Ci rozwinięcie kompetencji przydatnych zwłaszcza w branży deweloperskiej. Zdobyte umiejętności pozwolą Ci  między innymi samodzielnie zaprojektować i wykonać layout strony internetowej, czyli interfejs graficzny. Jeżeli chciałbyś skupić się tylko na tworzeniu grafiki, możesz szukać zatrudnienia w agencjach reklamowych i kreatywnych. Do Twoich zadań należeć będzie projektowanie i wykonywanie wszelkiego rodzaju materiałów graficznych – od ulotek, zaproszeń i wizytówek, przez okładki gazet, książek i płyt, po banery reklamowe, plakaty filmowe i billboardy. Jeżeli bardziej od tworzenia grafiki interesuje Cię praca z multimediami, edytowanie i montowanie materiałów wideo czy tworzenie cyfrowych animacji możesz spróbować swoich sił w branży reklamowej. Graficy potrzebni są też w drukarniach, gdzie zatrudniani są przy składzie po przygotowaniu publikacji do druku.

Jeśli chcesz zdobyć nowe kompetencje i tym samym zwiększyć swoje szanse na ciekawą pracę zapisz sie już dziś do szkoły Żak.