• Start  »  
 • Aktualności  »  
 • Wizażystka/stylistka ile zarabia, czym się zajmuje?

Wizażystka/stylistka ile zarabia, czym się zajmuje?

18.3.2019

Powszechny obecnie kult dobrego wyglądu i dbania o siebie przenosi się także na pole zawodowe. Dbanie o schludny, nienaganny wygląd stało się normą, a w niektórych profesjach jest wręcz wymogiem. Niemal każdy zdaje sobie sprawę jak dużą wagę w budowaniu osobistej marki ma wizerunek. Nie każdy jednak wie jak i potrafi swój wizerunek wykreować. Wtedy z pomocą przychodzi wizażystka/styliska.

Czym zajmuje się wizażystka/stylistka?

Wizażystka, to osoba, która zawodowo zajmuje się całościowym kreowaniem wizerunku klienta. Jej działania obejmują doradztwo w takich dziedzinach jak: styl – pomaga dobrać odpowiedni do figury typ ubrań, ich kolorystykę i fason, zajmuje się także makijażem i fryzurą, Wszystko po to, aby wizerunek klienta był spójny, w odniesieniu do jego oczekiwań, zajmowanej pozycji zawodowej i społecznej oraz sytuacji życiowej.  

 

Jak wygląda praca wizażystki?

Prace nad zmianą wizerunku klientów wizażystka rozpoczyna od przeprowadzenia szczegółowego wywiadu, dzięki czemu może poznać ich oczekiwania i dowiedzieć się jaka jest główna motywacja do zmiany.

Następny etap stanowi analiza stylu, sylwetki oraz analiza kolorystyczna. Bardzo istotnym elementem pracy wizażystki jest dobranie właściwych elementów garderoby, które podkreślą atuty figury oraz ukryją jej mankamenty. Odpowiednio dobrany i skomponowany strój może dodać pewności siebie, a to pierwszy, ważny krok na drodze do zmiany. Analiza kolorystyczna, to z kolei ważny element pozwalający dobrać właściwą kolorystykę garderoby, makijażu i fryzury. Umiejętne dobrane kolorów podkreśla naturalną urodę i rysy twarzy. Ociepla wizerunek, bądź czyni go bardziej poważnym, w zależności od potrzeb.

Wizażystka/stylistka to także doskonała makijażystka. Posiada wiedzę i niezbędne umiejętności do wykonywania makijażu. W sposób profesjonalny, zachowując naturalny efekt może skorygować kontury twarzy, ocenić stan cery oraz polecić kosmetyki do pielęgnacji.

Jak zostać wizażystką?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, wystarczy zapisać się na ten kierunek https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne/wizazystka---stylistka w szkole Żak.

Nauka trwa tylko 10 miesięcy, a po jej ukończeniu otrzymasz zaświadczenie zgodne ze wzorem MEN oraz dyplom naszej szkoły. Co więcej, procedura rekrutacyjna na to stanowisko została uproszczona do minimum, aby zapisać się na zajęcia wystarczy świadectwo ukończenia szkoły oraz dowód osobisty. Nie prowadzimy egzaminów wstępnych, czy konkursu świadectw. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Czego nauczysz się w szkole Żak?

 • kreowania wizerunku
 • doboru stroju do sylwetki i potrzeb klienta
 • metod i technik wykonywania makijażu
 • podstaw psychologii i  komunikacji interpersonalnej
 • aktualnych trendów obowiązujących w modzie i makijażu

W czasie nauki kładziemy duży nacisk na praktykę. Nauczyciele prowadzący zajęcia to osoby na co dzień pracujące w branży, dzięki czemu masz pewność, że zdobyta wiedza będzie odpowiednio ugruntowana i aktualna.

Gdzie może pracować wizażystka/stylistka?

Wizażystka/stylistka jest obecnie często poszukiwanym zawodem z szerokimi perspektywami na pracę. Wszelkie punkty usługowe świadczące usługi z dziedziny kosmetyki i wizażu będą doskonałym miejscem pracy dla wizażystki. Mowa tutaj o:

 • gabinetach i salonach kosmetycznych
 • stacjach telewizyjnych
 • charakteryzatorniach na planach filowanych i zdjęciowych
 • teatrach

Wizażystka/stylistka może także współpracować ze studiami fotograficznymi przygotowując modelki do sesji zdjęciowych, czy pokazów mody.

Konsultacje prywatne, to także mocna pozycja w pakiecie usług wizażystki, bardzo często praktykowana w formie wspólnych zakupów z klientem. Jest to dobra okazja do przekazania klientowi cennych rad odnośnie kompletowania stylizacji oraz kierunku, w jakim powinien podążać chcąc zmienić swój image.

Ile zarabia wizażystka/stylistka?

Wysokość zarobków wizażystki uzależniona jest przede wszystkim od regionu zamieszkania. Osoby z większych miast będą zarabiały więcej niż te z mniejszych miejscowości jednak wiele zależy także od ich renomy i pozytywnych opinii klientów. Nie jest to jednak tylko profesja dla mieszkańców dużych aglomeracji. Często w małej miejscowości wizażystka jest jedyną osobą zajmującą się tematyką mody i wizażu, tym samym obsługuje wszystkich klientów z okolicy.

Miesięczne wynagrodzenie wizażystki/stylistki może oscylować w przedziale 2500 zł-4000 zł brutto. Średnia, rynkowa pensja na tym stanowisku to ok 3000 zł brutto. W przypadku osób pracujących na własny rachunek wynagrodzenie to może być wyższe, gdyż uzależnione jest od ilości przyjmowanych miesięcznie zleceń.Jeśli chcesz zostać wizażystką/stylistką wypełnij formularz on-line, a następnie przyjdź do najbliższego sekretariatu i dopełnij formalności:

 

Dane dot. zarobków na stanowisku wizażystki i stylistki pochodzą ze strony: https://wynagrodzenia.pl/moja-placa/ile-zarabia-wizazystka-stylistka.