• Start  »  
 • Aktualności  »  
 • Jakie są korzyści z ukończenia liceum dla dorosłych?

Jakie są korzyści z ukończenia liceum dla dorosłych?

31.7.2017

Masz skończone 18 lat, ale z różnych względów nie zacząłeś lub nie mogłeś ukończyć nauki
w szkole średniej? Liceum dla dorosłych to Twoja szansa na zdobycie wykształcenia średniego, przygotowanie się do matury i kontynuację nauki. Jak wygląda nauka w takiej szkole i co dokładnie daje jej ukończenie?

 

Ucz się tak, jak Ci wygodnie

W liceum dla dorosłych Żak nauczanie odbywa się w formie zaocznej, czyli wyłącznie w weekendy – w soboty i niedziele. Dzięki temu słuchacze mogą uczyć się bez większych wyrzeczeń i bez znacznego reorganizowania swojego codziennego życia. Mogą bez problemu zajmować się swoimi zawodowymi i domowymi obowiązkami. W szkole czeka na nich profesjonalna kadra nauczycielska, która stwarza przyjazne warunki do zdobycia średniego wykształcenia.

W liceum dla dorosłych Żak nauka jest bezpłatna (wyjątek stanowią miasta: Jastrzębie Zdrój, Ostrowiec Świętokrzyski, Stargard), a zajęcia prowadzone są zgodnie z podstawami programowymi Ministerstwa Edukacji Narodowej. Słuchacze mają w swoich planach lekcji takie same zajęcia jak uczniowie liceów ogólnokształcących dla młodzieży. Uczą się, m.in.: języka polskiego, matematyki, fizyki, geografii, biologii, historii, informatyki, podstaw przedsiębiorczości i języka obcego.

Ponadto na prośbę słuchacza, liceum dla dorosłych, w którym się uczy, może mu bezpłatnie wystawić zaświadczenie do ZUS, KRUS, MOPS i innych instytucji. Słuchacze otrzymują też legitymację szkolną, która  uprawnia ich do ulg na przejazdy i innych zniżek.

 

Kto może zostać słuchaczem?

Liceum dla dorosłych jest otwarte na chętnych do nauki praktycznie w każdym wieku. Jedyne wymagania to skończone 18 lat i ukończenie gimnazjum, zasadniczej szkoły zawodowej lub ośmioletniej szkoły podstawowej.

Słuchacz nie musi zdawać żadnych egzaminów wstępnych, o przyjęciu do szkoły decyduje wyłącznie kolejność zgłoszeń. Proces rekrutacji polega tylko na wybraniu szkoły w danym mieście i wypełnieniu prostego formularza rejestracji on-line. Na jego wypełnienie wystarczy zaledwie minuta. Maksymalnie w ciągu kolejnych 24 godzin liceum dla dorosłych Żak kontaktuje się ze swoim przyszłym słuchaczem i odpowiada na wszystkie jego pytania.

W celu dokończenia procesu rekrutacji należy osobiście złożyć świadectwo ukończenia szkoły podstawowej, gimnazjum lub szkoły zasadniczej, 2 zdjęcia legitymacyjne i okazać dowód osobisty w sekretariacie wybranej szkoły.

 

Co potem?

Po zakończeniu nauki słuchacz otrzymuje świadectwo ukończenia szkoły średniej, może przystąpić do matury i otrzymać świadectwo dojrzałości. Otwiera mu to drogę do nauki w szkole wyższej lub policealnej. 3 lata spędzone w liceum dla dorosłych to dobre przygotowanie do dalszej nauki. W tym czasie poza przyswajaniem wiedzy, rozwijaniem swoich umiejętności i zainteresowań, rozwija on również swoje umiejętności społeczne.

Liceum dla dorosłych to także miejsce, w którym słuchacz może liczyć na pomoc przy dokonywaniu dalszych wyborów edukacyjnych i zawodowych.

 

Jakie dodatkowe korzyści daje liceum dla dorosłych?

Bezpłatna nauka w weekendy, program zgodny z wytycznymi MEN, zaświadczenia, ulgi, zniżki, możliwość uzyskania matury i kontynuowania nauki to istotne zalety nauki  w liceum dla dorosłych. Słuchacze mogą jednak liczyć na jeszcze więcej korzyści.

Wiedza zdobyta w szkole średniej poszerza horyzonty, sprawia, że słuchacz zyskuje zupełnie nowe spojrzenie na różnorodne tematy i sfery życia. Wiedzy nie wystarczy tylko zdobywać, trzeba ją na bieżąco aktualizować. Dzięki podążaniu za zmianami i rozwijaniu umiejętności językowych, można znacznie zwiększyć swoje szanse na rynku pracy.

Uczenie się, spotkania z ludźmi, wychodzenie z domu pobudzają mózg do aktywności. To pozwala na sprawdzenie siebie, a w konsekwencji… odmładza, co jest dużym plusem dla starszych słuchaczy. Nauka przede wszystkim zwiększa pewność siebie i wynikające z niej poczucie bezpieczeństwa. Dzięki przyswajaniu kolejnych informacji słuchacz wzmacnia swoją samoocenę i śmiałość w kontaktach zarówno osobistych, jak i zawodowych. Zdobywa większą pewność, że poradzi sobie w każdej sytuacji i ma zdecydowanie wiele do zaoferowania swojemu obecnemu lub potencjalnemu pracodawcy.

To wszystko można osiągnąć, wybierając jedno z ponad 80 Liceów Ogólnokształcących dla Dorosłych Żak zlokalizowanych w całej Polsce, m.in. w: Bełchatowie, Białymstoku, Chorzowie, Częstochowie, Elblągu, Gdańsku, Gliwicach, Gorzowie Wielkopolskim, Grudziądzu, Inowrocławiu, Jaśle, Kaliszu, Katowicach, Koszalinie, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Nowym Targu, Opolu, Płocku, Poznaniu, Radomiu, Rzeszowie, Sieradzu, Sosnowcu, Stargardzie Szczecińskim, Toruniu, Tomaszowie Mazowieckim, Wrocławiu oraz Zabrzu i Zielonej Górze.

 

Szkoła policealna po liceum dla dorosłych

3 lata nauki w liceum dla dorosłych i uzyskanie świadectwa ukończenia szkoły średniej to przepustka do kontynuowania edukacyjnej przygody. Okazją do zdobycia konkretnych umiejętności jest wybór jednego z ponad 90 kierunków w szkole policealnej Żak.

Szkoła policealna to miejsce, w którym w rok lub w dwa lata można zdobyć praktyczną wiedzę i zawód, który jest pożądany na rynku. Zdobyta wiedza i rozwinięte umiejętności pozwolą szybko znaleźć stałą pracę na dobrze płatnym stanowisku. Nauka w szkole policealnej również odbywa się w systemie zaocznym, więc słuchacze mogą swobodnie łączyć ją z pracą i pozostanie im jeszcze trochę wolnego czasu na pielęgnowanie pasji czy hobby.

W szkole policealnej słuchacze również otrzymują legitymację i bezpłatne zaświadczenia do ZUS, KRUS i MOPS. Absolwenci otrzymują dyplom na druku MEN, który jest uznawany nie tylko przez polskie, ale także przez europejskie instytucje. Słuchacze rozwijają praktyczne umiejętności niezbędne w interesującym ich zawodzie, uczą się prowadzić własną działalność gospodarczą, przystępują do egzaminów zawodowych, a także odbywają praktyki. Nauka w szkole policealnej na większości kierunków jest w 100% bezpłatna, a na płatnych kierunkach dostępne są atrakcyjne zniżki i rabaty.

Droga do zostania słuchaczem szkoły policealnej jest tak samo prosta jak zapisanie się do liceum dla dorosłych. Wystarczy wybrać miasto, wypełnić formularz rejestracji on-line i poczekać aż w ciągu 24 godzin skontaktuje się z nami wybrana placówka. W sekretariacie szkoły należy złożyć świadectwo ukończenia szkoły średniej (lub świadectwo dojrzałości), 2 zdjęcia legitymacyjne, zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań do podjęcia nauki oraz okazać dowód osobisty.

W szkołach policealnych Żak dostępne są m.in. takie kierunki jak: Opiekun medyczny, Przedstawiciel medyczny, Arteterapeuta, Florysta, Instruktor fitness, Instruktor terapii uzależnień, Konsultant ds. żywienia, Opiekun w domu pomocy społecznej, Opiekunka środowiskowa, Technik BHP, Technik informatyk, Technik administracji, Technik rachunkowości czy Zoopsycholog.

 

Liceum dla dorosłych, szkoła policealna, udana kariera

Liceum dla dorosłych to szansa na nadrobienie zaległości i uzyskanie średniego wykształcenia. Słuchacze, którzy ją wykorzystają, mogą kontynuować naukę w szkole policealnej i połączyć solidną wiedzę teoretyczną z praktycznymi umiejętnościami. Tak przygotowani mogą zmierzyć się z wyzwaniami czekającymi ich na rynku pracy.

  801 100 777

  pon – pt: 9.00 - 17.00

  Partnerzy:

  PIFS Vipera ProGrupa SketchUp
  Zapisz
  się online

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji o używanych przez nas plikach cookies można znaleźć w Polityce prywatności.